30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)  (Přečteno 42380 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
[WIN] Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« kdy: 02 Března 2014, 16:12:40 »

tak jsem se nechal zplnomocnit u jedné causy tady u nás a zase jsem trefil na komického soudruha.

Nejprve u jednání pořád směřoval dotazy na obviněného, i když jsme mu několikrát řekli, že on (kamarád) tam bude jen sedět a mlčet a mluvit budu já. Plná moc byla nadiktována do protokolu.
Pak přišla první pecka - soudruh se zeptal, zase ne mě, ale kámoše, jaké má majetkové poměry ???  8). Ze k tomu přihlížejí u stanovování pokut. Zeptal jsem se ho, jestli má k takovým otázkám oporu v zákoně a že podle mého mu do toho nic není. Frflal, prskal a šel dál..

Mají fotku auta zezadu - okno se zrcadlí, není vidět donitř, (dlouhý, rovný přehledný úsek, na 50 jel cca 70) zastavili ho až za cca 40 vteřin - tedy chci po nich, aby prokázali, kdo vozidlo v okamžiku spáchání přestupku řídil. V protokolu mají , že jela ještě spolujezdkyně. (materiální aspekt zatím ani nenaznačili, v prvním příkaze, nechám si ho na odvolačku nebo na soud)

Požaduji výslech policistů, protože papíry od nich jsou jen informace, nikoli důkaz. Hlavně chci přesnou časovou osu, kdy kde změřili, kdy kde zastavili (přezkoumatelnost).... a at nadevší pochybnost prokáží, kdo řídil (in dubio pro reo), jinak sbohem a šáteček.

(podobnou causu vedu s dálniční policiií v Boleslavi. Tam od změření za mnou jeli cca 5 km, než jsme sjeli, tvrdím, že jsem vozidlo neřídil, ale jen seděl na místě řidiče v okamžiku, kdy mne zastavili a legitimovali. Boleslav zatím tvrdí, že Corvetta konstrukčně neumožnuje přesednutí za jízdy :-) .

Soudruh drmolil, frflal, i přes mé poučky o různých pasážích ze zákona a judikátech mi říkal, že je to jen můj názor...

Přišel konec rozhovoru a tím i moje největší radost. Soudruh nás na začátku poučil jen dvěma větami z celého povinného poučení a žádný papír na stole nebyl. Tak jsem mu to nadiktoval do protokolu s tím, že se odbytým poučením cítíme být velmi poškozeni. On tam měl dokonce že jsme poučení rozuměli, tak jsem ho to nechal opravit na nerozuměli.
Na to ho málem trefil šlak, našel jsem mu ještě nějaké gramatické chyby v textu, opakovaně jsem mu říkal, že nejsem právník, ale on tam pitomec napsal "advokát" k mému jménu... no radost pohledět.
Spis neměl obsah a strany nebyly číslované, ale to už je jen maličkost....

douška - už třetí den po tomto jeho Waterloo mám ve schránce doručenku od něj, nechám to 10 dní počkat a pak se půjdu podívat.

Bud je úplně pitomý, nic nechápe a rozhodl navzdory všemu co v protokolu je a nebo už rovnou vyvěsil bílou vlajku.
Obávám se, ale, že A je správně :)

P.S. v kanceláři měl hezkou malou sošku policisty s červenou plácačkou, takže asi vím, odkud vítr vane....
« Poslední změna: 02 Března 2014, 16:52:45 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2014, 16:53:10 »

Požaduji výslech policistů, protože papíry od nich jsou jen informace, nikoli důkaz.
Tohle bych nikdy nedělal. Pokud ty fízly nevyslechnou sami od sebe, máte perfektní bod do odvolání, který musí vyústit ve zrušení rozhodnutí.

Spis neměl obsah a strany nebyly číslované, ale to už je jen maličkost....
Zase taková maličkost to není, je to porušení správního řádu, které mu teoreticky umožňuje vyjímat části spisu a zatajovat je před obviněným/zmocněncem, případně tam před vydáním rozhodnutí (po seznámení se spisem) nějaké části vložit, tzn. v odvolání bych na to rozhodně nezapomněl  :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2014, 16:56:07 »

to je fakt, mohl jsem si to nechat až by rozhodl kraj - pokud by soudruha rovnou nevyvěsili z okna za ten jeho šílený knírek :-)
já si schoval ten materiální aspekt, ten v Jablonci ještě neznají..

on evidentně nasraný unáhleně rozhodl že vinen (za den poldy nemohl stihnout vyslechnout, protože my tam byli v pondělí a v úterý už to poslal) , takže mu to shodíme snadno. Navíc jsem mu i do protokolu nadiktoval příslušnou pasáž o tom, že správní orgán je povinen prošetřit všechny důkazy pro i proti obviněnému. On ale, že je to jen můj názor a že to tam teda napíše :-)

měli bychom si takové úředníky spíš hýčkat, než je ničit....
« Poslední změna: 02 Března 2014, 16:59:11 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2014, 14:11:25 »

mám tu pro vás jednu novinku, na kterou jsem přišel náhodou...
k tomuto případu se váží jiné příběhy - dostal jsem kupříkladu pokutu za hrubě urážlivé podání - tam běží odvolání
a
kraj už rozhodl, že moje odvolání (k případu, nikoli k urážlivému podání)  - ehm - vlastně to bylo úplně jinak  8)

kamarád mne zplnomocnil do protokolu při ústním jednání - ovšem pak nastala kardinální chyba (pro soudruha) a pro vás rada  - nepodepsal se pod protokol. Tam jsem podepsaný jen já, jako zmocněnec, protože jsem tomu soudruhovi od počátku řekl, že obviněný kamarád bude jen sedět a koukat a nic na závěr podepisovat nebude.

A kraj nebyl hloupý a rozhodl, že protože není na protokolu podpis obviněného - de-fakto zmocnitele, já tedy nejsem zmocněnec a všechno se se do té doby i od té doby událo se vlastně nestalo.
Když k tomu připočtu, že přestupek se stal před vánoci, máme tu prázdniny a vlastně se ještě neudálo ani první podání vysvětlení, je to veselé.

takže dodatek k Antlově metodě - provést zmocnění do protokolu a při troše neznalosti orgána nechat podepsat jen toho zmocněnce. A ať už pak rozhodnou jakkoli, zmocněnec provede odvolání a čekáme co kraj... a v tu chvíli získáte hodně času ... a kdyby kraj chybku nenašel, je potřeba mu jí třeba formou stížnosti odhalit a celé to začne nanovo...
tož tak na světě  ;)
« Poslední změna: 08 Července 2014, 15:25:44 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2014, 16:28:11 »

baví mě sledovat, jak Vás baví se s nima vyřizovat  ;)

díky za dobré tipy
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2014, 14:36:21 »

no jsou tu lepší borci a míň se chlubí 8). Já jsem asi jen větší exhibicionista. Protože příklady táhnou, dávám odvahu ostatním.

A hlavně mi to tady pomáhá se vzdělávat a tak nechci být jen ten, kdo info jen využívá.

Snažím se to i vracet :-)
IP zaznamenána
Concorde

KRA

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2014, 15:35:59 »

mám tu pro vás jednu novinku, na kterou jsem přišel náhodou...
k tomuto případu se váží jiné příběhy - dostal jsem kupříkladu pokutu za hrubě urážlivé podání - tam běží odvolání
a
kraj už rozhodl, že moje odvolání (k případu, nikoli k urážlivému podání)  - ehm - vlastně to bylo úplně jinak  8)

kamarád mne zplnomocnil do protokolu při ústním jednání - ovšem pak nastala kardinální chyba (pro soudruha) a pro vás rada  - nepodepsal se pod protokol. Tam jsem podepsaný jen já, jako zmocněnec, protože jsem tomu soudruhovi od počátku řekl, že obviněný kamarád bude jen sedět a koukat a nic na závěr podepisovat nebude.

A kraj nebyl hloupý a rozhodl, že protože není na protokolu podpis obviněného - de-fakto zmocnitele, já tedy nejsem zmocněnec a všechno se se do té doby i od té doby událo se vlastně nestalo.
Když k tomu připočtu, že přestupek se stal před vánoci, máme tu prázdniny a vlastně se ještě neudálo ani první podání vysvětlení, je to veselé.

takže dodatek k Antlově metodě - provést zmocnění do protokolu a při troše neznalosti orgána nechat podepsat jen toho zmocněnce. A ať už pak rozhodnou jakkoli, zmocněnec provede odvolání a čekáme co kraj... a v tu chvíli získáte hodně času ... a kdyby kraj chybku nenašel, je potřeba mu jí třeba formou stížnosti odhalit a celé to začne nanovo...
tož tak na světě  ;)

Mozna by to slo podporit predcasnym odchodem  zmocnitele, chvili po ustnim zmocneni, nez se to proflakne mohlo by to parkrat vyjit :-) bez podpisu .
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2014, 10:52:30 »

Jo jo, ten vébáček s plácačkou tam opravdu je ...potvrzuji! Tuším, že soudruh se jmenuje Chomát a je docela neškodný, jen víc takových! Jen vyhrožuje, ale většinou to odpíská, protože neví jak dál.
Já měl naposledy s ním tu čest, když jsem jako pirát spolujezdec jel se sestřenkou a nevzal si pás. A pachouni chtěli rovnou 1000 a prudili sestřenku jestli mě poučila, že mám být připoután. Pak chtěli po mě občanku a dotazovali se jestli mám i řidičák.Tak jsem jim poradil, ať si to zjistí. Je fakt, že sestřence nic provést nechtěli, jen dělali machry, jak se mnou zametou. Suše jsem jim poradil, ať si pomalu chystají ten správný formulář, že máme docela spěch. Dostalo se to na stůl zmr.Chomátovi. Tak jsem se dostavil, přečet jsem si čtyřstránkový blábol, co vytvořili ti dva pachové. Celé to stavěli na tom, že mě viděli dalekohledem. ( dalekohledem, čuměl jen jeden) No a fotečka by nebyla? Svědectví dvou pachů stačí! Dalehled měl jeden! Bez pásů mě oba mohli vidět, až když auto zastavovalo a jezdit po jiné zpevněné ploše( parkoviště penzionu)  bez pásů není přestupek.
Pak mi navrhoval pokutičku 200 Kč.To má být vtip? No a pak to odpískal. Kolegovi odpískal loni +24 km/h v Rychnově, bez větších obstrukcí. A kámoš byl vyprassátěn taky v Rychnově  +15 km/h a to vyšumí koncem srpna. Já jsem si jednou nechal postoupit správko z Český Lípy do Tanvaldu a oni vyhověli. Ale moudrý rozhodnutí to nebylo( tady sedí jinej klifton), raději příště Chomáta v Jablonci.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2014, 14:01:52 »

Ano, je to soudruh Chomát :-) - je vidět, že jeho výkony jsou stabilní

co je smutné, lbc kraj moje odvolání proti hrubě urážlivému podání potvrdil - argumentačně naprosto prázdně, podle mne spoléhá, že se mi nebude chtít jít do žaloby.

Můj právník kdysi kraj zastupoval, tak do toho nechce jít se mnou, tak zvážím, jestli do toho půjdu sám. 1000 Kč pokuta mi je asi volná, ale jde mi o princip.
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #9 kdy: 18 Září 2014, 09:45:01 »

máme tu pokračování kauzy soudruha Chomáta - pro zasvěcené

byli jsme v úterý v Jablonci posedět o nadřízené soudruha referenta a bylo opět veselo

1.jednalo se vlastně o první jednání ve věci přestupku ( vánoce 2013) protože všechno předtím ti úředníci zvrtali
2.bylo potvrzeno, že Chomát je bývalý policajt, takže tím se hodně vysvětlilo
3. vyslechnuti policisté - potvrdili že řidiče v době spáchání přestupku neviděli - tím je vše jasné
4. nebyli jsme zase poučeni o právech - ani obviněný, ani já - byť jestli je zmocněnec účastník řízení či nikoli ještě zjišťuji. Ani paní si nebyla jistá
5. dostal jsem od magistrátu výhrůžku, že musím zaplatit pokutu za hrubě urážlivé podání - po poradě jsem zaplatil - žaloba nemá odkladný účinek.
6.s pokutou jsem jim do datovky poslal pozdrav - viz příloha - aby si nemysleli, že sedím nešťastný v koutě
7. žaloba na kraj leží už 14 dní na soudu, tak budu informovat
8. paní přiznala, že ten přestupek asi už nestihnou vyřešit, já jsem smutný řekl, že taková výhra mne ale moc nebaví.
IP zaznamenána
Concorde

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #10 kdy: 18 Září 2014, 12:20:40 »

 ;D naposto perfektní pozdrav, klobouk dolu. Je to pár řádků, ale dlouho sem se tak nezasmál.Docela rád bych viděl, jak se tvářila dotyčná osoba po přečtení. Jen proboha doufám, že Vás nevemou za slovo a nezačnou popisované občany fakt stěhovat, a to směrem k nám na frýdlantsko. Po tom co tu proběhlo v uplynulých letech, bych se tomu nedivil. 
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #11 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:20:50 »

Naprosto skvelej text! Prispevek berte spise jako pujcku ;D ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:28:22 »

Když už jsme u toho humoru, podělím se o dopis, který jednoho krásného dne doputoval panu Jordánkovi do Brna  ;)
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:49:01 »

Takhle si představuju hrubě urážlivé podání. Well done! :D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Soudruh v Jablonci - konkurent Jordánka :-)
« Odpověď #14 kdy: 26 Listopadu 2014, 18:27:14 »

Podle judikatury lze hrubě urážlivé podání učinit pouze v rámci probíhajícího řízení a toto mu odešlo den pro prekluzi, takže věcně vzato to už byl pouze soukromý dopis :)
IP zaznamenána