30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou  (Přečteno 11825 krát)

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« kdy: 18 Ledna 2017, 11:23:20 »

Zdravim,
sepisuju odvolání a budu rád za názor co rozporovat. Co se stalo:

1.   Změřen na dálnici Octávkou, jel jsem levým pruhem – 162km/h, příslušníci v autě s Ramerem 10C v pravém pruhu mezi dvěma kamiony.
2.   Zastaven, ztotožněn, jednání korektní, ani nebylo potřeba nahrávat, protože policista měl kameru sám :) (video ze spisu mám) jenom mě pobavilo, že poté co jsem oznámil že to chci do správního se zeptal, zda mám pojištění proti pokutám.
3.   Došlo předvolání, napsal jsem že nebudu vypovídat a že se nedostavím (mám to z domu 350 km, tam jezdit nebudu)
4.   Zažádáno o spis.
5.   Nyní přišlo rozhodnutí, samozřejmě vinen.

Uznávám, že jsem to měl řešit dřív, bohužel na to v posledních měsících nebyl čas.
U záznamu z Rameru není vypočtená délka auta, není řešen materiální aspekt, tyto dvě věci chci napsat do odvolání. Vidíte ještě ze spisu něco, co bych mohl napadnout?

Díky.
« Poslední změna: 17 Března 2017, 11:30:13 od jecler »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2017, 13:35:28 »

Ta fotka ve spisu je velice nekvalitní. I tak bych ale řekl, že nebyl dodržen návodem předpokládaný úhel měření 22o. Vychází mi úhel cca 41o.

Fotografie ve spisu zásadně neodpovídá dvěma ze tří variant předpokládaných návodem při měření za jízdy:
1) měření rychlosti bez radaru srovnáním vlastní rychlosti: výstupem musí být tři snímky měřeného vozidla (ve spisu je jeden);
2) měření rychlosti bez radaru v režimu START-STOP: výstupem musí být dva snímky.

Muselo se tedy jednat o variantu měření průměrné rychlosti bez radaru v režimu Video, která ovšem předpokládá, že měřené vozidlo bylo na obrazovce po celou dobu stále stejně velké. Čili policista se na obrazovku podívá okem a mozkovým myšlením určí, zda je to OK. Návod sice explicitně nestanoví počet snímků, které mají být u tohoto typu měření vyhotoveny, jenže i pro toto měření platí analogicky totéž, co pro měření rychlosti bez radaru v režimu START-STOP: "Pro důkazní řízení musí být velikost vozidla na Foto1 (1/2) a Foto2 (2/2) shodná, nebo na snímku Foto2 může být měřené vozidlo menší." A my jaksi nemáme co srovnávat, protože máme pouze jednu fotku.

Můžete tedy společně se správním orgánem uvěřit, že policistovo nekalibrované oko nemůže udělat chybu, nebo naopak tvrdit, že chybu udělat může, a trvat na doložení celé videosekvence nebo alespoň páru fotografií namísto onoho "jedináčka".

Materiální znak přestupku a případně i filosofickou esej na téma rozdílu mezi nedbalostí vědomou a nevědomou samozřejmě můžete také přihodit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2017, 13:49:35 »

Lépe anonymizujte 2. stránku rozhodnutí..

Určitě napadnout radar a materiální aspekt.
Dá se napadnout ta nedbalost vědomá.. asi nejde dokázat že řidič skutečně věděl kolik má jet.. ale je to slabá munice.. v textu rozhodnutí úřad prokázal i nedbalost nevědomou.. a sankce je na spodní hranici a tak ani nejde argumentovat že to mohlo mít vliv na její výši..
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2017, 13:54:09 »

Díky za rady, určitě to měření budu rozporovat.

Tady je foto ve větší kvalitě jak přišla na CD, zapomněl jsem ji vložit.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2017, 14:45:25 »

Dejte někam celé video (pokud existuje) či obě tři fotky.. Jak zmínil kolega kdo, jedna porce fotka nikdy nestačí. Vypadá to na měření rychlosti za jízdy.
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 14:47:10 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2017, 15:09:28 »

Měřeno za jízdy radarovou hlavou. Video mít nebudou, v tomhle režimu to jenom snímkuje.

Proběhl výslech PaChů? Jak jsem prolétl to rozhodnutí, tak rozhodovali jen z oznámení a ani ústní jednání nebylo.

V rychlosti:

  • nevidím výzvu k seznámení se s podklady pro rozhodnutí
  • napadnout měření
  • zpochybnit ztotožnění vaší osoby
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 15:23:54 od Omega »
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2017, 16:31:58 »

Fotka je ve spisu a materiálech jenom tahle jedna. Video je pak jenom od policisty jak mě zastavili, nevím jak to jednoduše anonymizovat, můžu kdyžtak na vyžádání zaslat, ale nepřijde mi tam nic zajímavého.

Výslech PaChů neproběhl, na ústní jednání jsem se odmítl dostavit a napsal že nebudu vypovídat.

Poslali vlastně ještě jedno předvolání - jedno bylo k podání vysvětlení, druhé k ústnímu jednání.

Výzvu k seznámení se s podklady musí před rozhodnutím poslat?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2017, 17:01:09 »

To záleží na tom, jak jste formuloval to sdělení, že se nedostavíte na ÚJ, a zda ta výzva nebyla preventivně už v předvolání na ÚJ. Jistota z hlediska SO je opětovnou výzvu poslat, jistota z hlediska účastníka je jim oznámit, že tam tehdy a tehdy dorazíte seznámit se s podklady před vydáním rozhodnutí.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2017, 12:41:26 »

Měřeno za jízdy radarovou hlavou. Video mít nebudou, v tomhle režimu to jenom snímkuje.

Já vím. Ale ukažte mi jediné místo v oficiálním návodu (jímž se PČR musí řídit), kde je toto explicitně popsáno. Samotná fotografie je (přinejmenším u případu, kde nebyl proveden výslech policistů) zpochybnitelným důkazem, jelikož nikde ve spisu se nenachází informace (nebo jsem ji alespoň nenašel), v jakém režimu bylo měření prováděno. Dovolil bych si tvrdit, že daná fotografie se obsahově víceméně shoduje s obr. č. 82 (str. 92 návodu). Pouze tento jediný obrázek v celém návodu zachycuje vozidlo měřené za jízdy zezadu se strukturou informací podobnou, jaká je obsažena na fotografii ve spisu. Z obsahu kapitoly 6.3.1.5.2 návodu, jíž je tento obrázek součástí, však jasně vyplývá, že fotografie mají být dvě.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2017, 14:57:40 »

Zrovna řeším podobný vlastní případ... takže se probírám návodem k Ramer 10 a co nevidím....

"6.3.1.3 Zásady pro měření za jízdy RAMER10 C

Měření za jízdy pomocí radaru se neliší od měření z místa. Nastavení parametrů je shodné jako při měření z místa. Měřič RAMER10 C si provádí korekci podle vlastní rychlosti automaticky a vždy zobrazí jen skutečnou rychlost měřeného vozidla. Měřit je možné jak vozidla v protisměru tak i předjíždějící vozidla. V případě měření rychlosti předjíždějících vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h. Při měření za jízdy je důležité dodržovat konstantní rychlost měřicího vozidla a neměnit prudce směr jízdy. Měřič při nesprávném způsobu jízdy měřicího vozidla může měření vyhodnotit jako nesprávné a neuloží záznam o přestupku."

No a ve Vašem případě je ten rozdíl evidentně podstatně větší, ne?:-)

IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #10 kdy: 20 Ledna 2017, 22:01:30 »

macoh:  takže takhle je to nedodržení návodu k obsluze a tím jediný důkaz padá?  byť je to zvláštní, že musí být rozdíl cca 20km/h, taky to mohli specifikovat lépe třeba +- 5km/h..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #11 kdy: 21 Ledna 2017, 06:57:56 »

Použijte samozřejmě argumentů víc, včetně tohoto. Já osobně ho použiju.

V ověřovacím listu, který je nejspíš součástí i vašeho spisu se jasně píše, že "Rychloměr byl jako stanovené měřidlo ověřen a lze jej používat k měření rychlosti za dodržení Návodu k obsluze."

Takže ať se s tím soudruzi vypořádají!:-)

IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #12 kdy: 24 Ledna 2017, 09:04:47 »

Díky moc za rady, všechno jsem to použil do odvolání. Budu potom informovat jak to dopadlo.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #13 kdy: 21 Února 2017, 16:42:22 »

Měřeno za jízdy radarovou hlavou. Video mít nebudou, v tomhle režimu to jenom snímkuje.

Já vím. Ale ukažte mi jediné místo v oficiálním návodu (jímž se PČR musí řídit), kde je toto explicitně popsáno. Samotná fotografie je (přinejmenším u případu, kde nebyl proveden výslech policistů) zpochybnitelným důkazem, jelikož nikde ve spisu se nenachází informace (nebo jsem ji alespoň nenašel), v jakém režimu bylo měření prováděno. Dovolil bych si tvrdit, že daná fotografie se obsahově víceméně shoduje s obr. č. 82 (str. 92 návodu). Pouze tento jediný obrázek v celém návodu zachycuje vozidlo měřené za jízdy zezadu se strukturou informací podobnou, jaká je obsažena na fotografii ve spisu. Z obsahu kapitoly 6.3.1.5.2 návodu, jíž je tento obrázek součástí, však jasně vyplývá, že fotografie mají být dvě.

Nemůže jít právě o tohle?

"6.3.1.3 Zásady pro měření za jízdy RAMER10 C

Měření za jízdy pomocí radaru se neliší od měření z místa. Nastavení parametrů je shodné jako při měření z místa. Měřič RAMER10 C si provádí korekci podle vlastní rychlosti automaticky a vždy zobrazí jen skutečnou rychlost měřeného vozidla. Měřit je možné jak vozidla v protisměru tak i předjíždějící vozidla. V případě měření rychlosti předjíždějících vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h. Při měření za jízdy je důležité dodržovat konstantní rychlost měřicího vozidla a neměnit prudce směr jízdy. Měřič při nesprávném způsobu jízdy měřicího vozidla může měření vyhodnotit jako nesprávné a neuloží záznam o přestupku."
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - 162km/h, zastaven Octávkou
« Odpověď #14 kdy: 22 Února 2017, 14:02:19 »

MÁTE ŠPATNĚ ANONYMIZOVÁNO !!

Z dokumentů lze vyčíst všechny údaje !

EDIT: Díky modům za smazání dokumentů, ale ještě mu tam jeden zbývá...
« Poslední změna: 22 Února 2017, 15:04:27 od max »
IP zaznamenána