30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nezaviněná nehoda  (Přečteno 39342 krát)

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #30 kdy: 19 Dubna 2017, 19:25:15 »

Ano zatim neprislo zadne predvolani, ani rozhodnuti, ale co kdyz to poslali na nespravnou adresu nebo na spravnou ale posta nezanechala vyrozumeni? Protoze kdyz dopis neprijmu bere se stejne jako doruceny!
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #31 kdy: 19 Dubna 2017, 19:37:21 »

Bude nejlepší, když si založíte datovku, pak nebudete mít vůbec žádný důvod zbytečně plašit. Kdyby poslali na nesprávnou adresu, tak to není váš problém. Pochybuji, že by pošta ztratila X písemností zrovna pro vás.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #32 kdy: 19 Dubna 2017, 19:39:11 »

A co takhle si zajít na místní poštu a zeptat se, zdali nepřišlo doporučené psaní od konkrétního úřadu? Obvykle posílají na adresu, kde je člověk evidovaný podle evidence obyvatel.

Nápověda: místo, kde došlo k přestupku spadá pod nějaké město nebo obec a ta se nějak jmenuje (pokud je obec příliš malá, spadá pod konkrétní obec s rozšířenou působností, která se také nějak jmenuje) a úřad se jmenuje obvykle "Městský úřad" plus název onoho města/obce s rozšířenou působností.

A pokud nic nepřišlo, tak buď bedlivě hlídat poštovní schránku, nebo si založit datovou schránku.

V mezidobí si dát nohy na stůl a pivo nebo kvalitní rum...
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #33 kdy: 19 Dubna 2017, 19:42:22 »

Ok budu v klidu jen posledni otazka. Zaslechl jsem pred chvilkou, ze pokud neprijde vyrozumneni do peti dni muzu byt uplne v klidu. Ale dle zakona na zahajeni procesu maji 1 rok? Jinak diky moc vsem co se v tom orientujete a pomahate. Velke dik Vam patri
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #34 kdy: 19 Dubna 2017, 19:49:08 »

Aby nebyl problem v tom, ze jsem jim sice nahlasil adresu trvaleho bydliste ( mohli si ho opsat i s OP), ale momentalne se nachazim na adrese, kde se udala nehoda, resp. bydlim v danem meste (ci obci) ale nemem zde schranku ( obycejnou s jmenovkou). Na adrese trvaleho bydliste mi zadna uredni zasilka nebyla dorucovana. To jsem si jiz zjistil. Ale porad me stve ta adresa kde ziji ale nam schranku.
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #35 kdy: 19 Dubna 2017, 19:50:19 »

Na adresu, kde se momentalne nachazim se myslim taky ptali, ale uz si nejsem zcela jist
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #36 kdy: 19 Dubna 2017, 19:57:23 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #37 kdy: 19 Dubna 2017, 19:58:47 »

Pět dnů je nesmysl, 1 rok platí.

Fízlové se můžou ptát na cokoliv, Máňa říkala, že to není směroplatné. Tedy naposledy:
Úřad doručuje doporučeným dopisem na adresu, kterou má člověk uvedenu v centrální evidenci ovcí jako tzv. trvalé bydliště, obvykle tedy tu, co má v občance (pokud do té samé evidence ovčan sám aktivně nenechal uvést jinou doručovací adresu - v tomto případě zjevně ne). V tomto případě tedy 3 možnosti:
a) Na poště v místě trvalého bydliště si zařídit dosílku na jinou adresu.
b) Do centrální evidence ovcí si nechat zapsat doručovací adresu - pak má úřad povinnost posílat sem.
c) Zřídit si datovou schránku - pak má úřad povinnost posílat sem.

Devět z deseti zubních lékařů doporučuje jako optimální péči o své úřední zdraví c).
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #38 kdy: 19 Dubna 2017, 20:07:51 »

A na datovku to musi dorucit i kdyz byla datovka zalozena pozdeji nez se udala dana udalost?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #39 kdy: 19 Dubna 2017, 20:09:02 »

Nikoli, DS musí být zpřístupněna pro doručování nejpozději v den vypravení písemnosti úřadem.
Drobná poznámka
11 z 10 senátů NSS nedoporučuje dosílku, protože tato je považována za soukromoprávní vztah mezi pyrátem a poštou a nedodržením tohoto smluvního vztahu (nerealizací dosílky úředního dopisu) nelze namítat fikci doručení.
« Poslední změna: 19 Dubna 2017, 20:11:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #40 kdy: 19 Dubna 2017, 20:20:54 »

Opět polopatě neznalým čtenářům:
Po založení Datové schránky tato sice "virtuálně" existuje, ale je nutné se do ní nejprve přihlásit a zpřístupnit ji pro písemnosti. Až poté je aktivní a od následujícího dne veškeré orgány státní moci prakticky "musí" posílat "jen a pouze" do ní a nikam jinam (až na věky věkův, amen).
To, že to v praxi někdy neudělají a pošlou papír na poštovní adresu, je potom jejich chyba, která se dá chytře využít proti nim.


Když už tady sázíte jeden dotaz za druhým, co takhle si dnes nedat své oblíbené viržínko u Výměny manželek a místo toho tady raději zkusit pár zajímavých vláken identifikovat a přečíst? Pak zjistíte, jak naivní až hloupé ty dotazy byly a budete nám děkovat, že tak nezištně radíme... Fakt se to vyplatí...
« Poslední změna: 19 Dubna 2017, 20:26:49 od PVS »
IP zaznamenána

PeveP

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #41 kdy: 02 Května 2017, 10:50:07 »

takže výsledek :
v krvi oficiálně potvrzeno 0,12, tudíž celý případ odložili, byl jsem ovšem 2 měsíce bez papírů. Úředník arogantní až na půdu.
Pojišťovna to se mnou vůbec neřešila, vše šlo za viníkem nehody. Škoda na mém vozidle v autorivaným servisu Škoda 183 000,- ( pěkně se na tom hoši zahojili ). Takže to dopadlo relativně dobře. Jen ještě musím dořešit fakturu z nemocnice za krev - 823,- Kč neboť mi posílají upomínky .
Závěr :
nepřiznat, nedávat informace, nemít papíry, nebavit se s policajtama. Nakonec stejně platí pouze to co, je v papírech.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #42 kdy: 02 Května 2017, 11:59:37 »

Závěr :
nepřiznat, nedávat informace, nemít papíry, nebavit se s policajtama. Nakonec stejně platí pouze to co, je v papírech.

TESAT DO KAMENE


Co takhle požadovat náhradu škody za nesprávný úřední postup??? Dva měsíce nemoci řídit a vydělávat si na chléb svůj vezdejší... Za tu dobu by někdo mohl přijít asi o 0,5 M, stačí správná smlouva s nějakou firmou...
« Poslední změna: 02 Května 2017, 12:03:34 od PVS »
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #43 kdy: 22 Května 2017, 15:36:35 »

K druhemu pripadu:

Omlouvam se, ale mam dotaz. Byl jsem si zajistit spis a zjistil jsem ze doba mezi prvnim a druhym mereni neni dodrzena petiminuty prestavka. Dale nejsou uvedeni svedci. Ikdyz jsem je chtel nahlasit, ale cajti na miste mi sdelili ze by to bylo ma dlouho je kontaktoktovat apod. tak je asi pri prvnim sezeni uvedu. Mam uz v mysli nejakou teorii, kterou pouziji jen sem se chtel zeptat jestli muzu pouzit nedodrzena 5 minuta prestavka. Dekuji moc za pomoc
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #44 kdy: 22 Května 2017, 15:41:06 »

Pokud nebyl dodrzen navod, nelze mereni pouzit jako dukaz. Takze ano, ma smysl to namitat a klidne hned od zacatku.
IP zaznamenána