30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 122 km/h na 90 km/h  (Přečteno 6057 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
[?] 122 km/h na 90 km/h
« kdy: 02 Ledna 2017, 13:33:10 »

Zdravím,

v létě jsem při předjíždění zrychlil na změřených 122 km/h a bohužel jsem byl změřen. Požádal jsem o správní řízení a nic nepodepsal. Policajt byl slušnej a nedělal problémy. Mám vyfocený i jeho zápis z místa.

Dnes jsem v posledním termínu vyzvedl dopis z pošty, kde mě rovnou předvolávají k ústnímu jednání. Nevynechali Rozhodnutí o přestupku v příkazním řízení na který bych podal odpor? Nebo mohou předvolávat rovnou k ústnímu jednání? Tohle je první dopis, který mi k tomuhle případu posílají.

Ještě dnes posílám žádost o spis. Pokud se nepletu, tak mě sice identifikovali, ale nevyfotili si mě u auta, takže bych mohl přijít s příběhem, že jsem OP ztratil a na údaje z něho mi přišlo předvolání a já o ničem nevím. Aspoň tedy v případu před rokem si mě policajt fotil hned u auta a když jsem se ptal proč, tak mi řekl, že to je kvůli tomu, abych nemohl říct, že jsem vozidlo neřídil. Fotky byly součástí spisu.

Jinak co se týká postupu, tak se zkusím z prvního jednání omluvit. Zároveň bych je chtěl požádat, aby na ústním jednání byli přítomni policajti, kteří mě změřili. Stačí poslat něco jako
Citace
Žádost o výslech svědků - č.j ... žádám o výslech svědků a sice hlídky PČR, která rychlost naměřila, v ústním jednání, které se koná XX.XX.2017 "
?

Děkuji za radu.
« Poslední změna: 10 Února 2017, 14:28:34 od Ridder »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2017, 13:43:00 »

POŘÁDNĚ ANONYMIZOVAT!!!
Veškerý údaje o místech, magistrátech, jménech, typ vozu apod..

EDIT: Celou identifikaci toho magisrátu, včerně razítka
« Poslední změna: 02 Ledna 2017, 13:56:01 od t4455 »
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2017, 13:52:55 »

Díky za upozornění. Pár věcí jsem tedy ještě anonymizoval.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2017, 14:09:01 »

Rozhodnout příkazem mohou, ale nemusí.

Pokud budete tvrdit zneužití OP, první co bude úřada zjišťovat zdali se mu náhodou tím ztraceným OP právě neprokazujete a zdali jste tu ztrátu někdy v té době nahlásil. A jestli tam budete iniciativně chtít fízly, tak bacha na to, že jim nebude dělat problém vás jednoznačně identifikovat, ačkoliv si vás jen těžko mohou pamatovat. To byste je musel chytit na tom, že jeden by tvrdil, že jste měl černé triko a druhý že modrou košili.
« Poslední změna: 02 Ledna 2017, 14:11:43 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2017, 14:12:05 »

Takže je lepší strategie se jen omluvit, případně nechat proběhnout jednání bez mé účasti a poté znovu žádat o spis?

Co se týká OP, tak bych mohl říct, že jsem ztratil peněženku, když jsem si dal pauzu na kávu, dojel do cíle a zjistil, že jsem peněženku zapomněl na místě, kde jsem si dával kávu a tak jsem tam jel a k mé radosti tam pořád byla.
« Poslední změna: 02 Ledna 2017, 14:14:17 od Ridder »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2017, 14:18:34 »

Nejlepší je zajistit co nejdřív spis a pak vymýšlet co s tím. A asi něco lepšího, než že někdo zapirátil s vašimi doklady aby je potom vrátil kde je našel. Na to nikdo neskočí. Třeba budete mít štěstí a ve spise budou nějaké chyby kterých se bude dát chytit.
« Poslední změna: 02 Ledna 2017, 14:25:16 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2017, 10:37:25 »

Takže je lepší strategie se jen omluvit, případně nechat proběhnout jednání bez mé účasti a poté znovu žádat o spis?

Co se týká OP, tak bych mohl říct, že jsem ztratil peněženku, když jsem si dal pauzu na kávu, dojel do cíle a zjistil, že jsem peněženku zapomněl na místě, kde jsem si dával kávu a tak jsem tam jel a k mé radosti tam pořád byla.

Dnes mi to úplně nezapaluje, ale nechápu důvod této konstrukce. Vy jste byl zastaven a ztotožněn dle OP. Toho OP, který dle Vás zůstal an benzínce a pro který jste se později vrátil? Tedy budete tvrdit, že policajti zastavili ve Vašem autě někoho jiného, kdo měl náhodou Vaší občanku, kterou jste předtím zapomněl na banzínce? Uff ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2017, 10:46:48 »

Na záměnu identity zapomeňte. To je nesmysl. V první řadě si ještě před UJ zajistěte spis - buď sám nebo přes zdejší síť nahlížečů. Pak můžete vymýšlet strategii.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2017, 10:56:09 »

Auto je firemní a navíc zahraniční SPZ. Zápis jsem nepodepsal, takže pokud mě nemají vyfoceného/nahraného, tak vlastně mají jen údaje z OP a ty mohli opsat kdo ví odkud. Měli by mi nějak dokázat, že jsem to byl na 100% já nebo si to představuji moc jednoduše?

Každopádně souhlasím s tím, že je lepší počkat na spis. Ještě včera jsem odeslal žádost, tak snad přijde brzy.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #9 kdy: 03 Ledna 2017, 23:05:42 »

Na OP je snad fotka, kterou porovnávají ne? A přece vám to auto pak někdo zase nevrátí...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #10 kdy: 04 Ledna 2017, 09:02:45 »

... nebo si to představuji moc jednoduše?

Obávám se že ano....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:122 km/h na 90 km/h jižní Čechy
« Odpověď #11 kdy: 04 Ledna 2017, 16:09:51 »

vlastně mají jen údaje z OP a ty mohli opsat kdo ví odkud. Měli by mi nějak dokázat, že jsem to byl na 100% já nebo si to představuji moc jednoduše?

Policajti si dosvědčí že zastavili stejnou osobu jako je na fotce v OP a je to..
IP zaznamenána