30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vyzva od PCR - Praha  (Přečteno 13358 krát)

arar

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Vyzva od PCR - Praha
« kdy: 30 Prosince 2016, 14:12:41 »

Ahoj, predem se omlouvam, pokud zakladam duplicitni vlakno, ale nenasel jsem jine vhodne. A v zakonech s emoc nevyznam i kdyz jsem si tu cetl :(

Prisla my poprve Vyzva vlastnikovi vozidla k podani vysvetleni od PCR v Praze. Udajne jsem prekrocil rychle do 20kmh. Problem je, ze jsem to auta (fakt) neridil, protoze jsem ho v te dobe mel prokazatelne v servisu. Takze predpokladam, ze v ramci testovani to spachal servis.

Pokud jsem spravne pochopil co tady pisete, tak tuto vyzvu od PCR muzu klidne ignorovat?
Nebo je lepsi se dostavit, rict ze auto jsem neridil, protoze bylo v servisu.. a servis si s tim pak dokaze poradit, protoze je zkusenejsi?

Jde mi o to, aby to pro me bylo co nejmene casove narocne, protoze hodne cestuju a prebirani dopisu od urady mi lehce komplikuje plany na druhou stranu nechci zbytecne nekomu delat potize.

IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2016, 14:22:24 »

Musíte lépe hledat. Např. tady.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2016, 14:27:11 »

Máte vyborny pripad k řešení, s timhle vam tu rádi pomůžeme. Jen budete muset spolupracovat a nekaslat na to. Policii ignorujte a počkejte, az přijde vyzva od úřadu.
IP zaznamenána

arar

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2016, 14:32:18 »

To jsem cetl, a z toho jsem pochopil, ze kdyz to budu ignorovat, tak mi poslou opakovanou vyzvu (zase budu ignorovat), pak to jeste predaji na urad, ktery mi nejspis taky neco posle a ja pokazde budu muset bezet na postu prebrat dopis, protoze netusim, kdo co posila. Coz pro me neni moc optimalni reseni.

Takze jsem predpoklada, ze kdyz bych vysvetlil, ze jsem to fakt neridl, tak mi uz daji pokoj a prestanu je zajimat a zacnou otravovat servis, ktery je muzu ignorovat a dopisovat si s nima?
IP zaznamenána

arar

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #4 kdy: 30 Prosince 2016, 15:15:02 »

Ok, tak ja dam na vas a Vyzvy k vysvetleni od PCR budu hazet do kose... kdyz me predvedou, aspon se projedu v policejnim aute :)

A pockam, zda neco neposle urad. Doufam, ze pak navedete jak dal :) protoze na tohle jsem fakt momin.

EDIT: prepokladam, ze "ignorovat policii" opravdu znamena: prevzit dopis, kouknou se co chteji, hodit do kose a nijak nereagovat?
« Poslední změna: 30 Prosince 2016, 15:16:46 od arar »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #5 kdy: 30 Prosince 2016, 16:34:04 »

Policii ignorujte, pokud to posílají doporučeně, tak pro to ani na poštu nechoďte a jestli to pak vhodí do schránky, tak si jen ověřte, že je to opět jen tato blbost -  kvůli tuctovému překročení rychlosti o 20 km/h v Praze nikdo žádné manévry dělat nebude.

Pak počkejte, co přijde od MHMP. Jsou 3 možnosti - nemusí přijít nikdy nic, může přijít tzv. odpustek (výzva podle § 125h) nebo obecná výzva k podání vysvětlení či sdělení řidiče. V případě odpustku můžete zvážit, zda s tím nenaběhnout do toho servisu a nenechat si tu částku refundovat. Pokud se tam na ničem přijatelném nedohodnete, tak můžete úřadu po pravdě sdělit, jak to s autem bylo, doložit např. nějakou fakturu či další důkazy, ze kterých bude zřejmé, kdy jste tam to auto dal a kdy si ho zase vyzvednul (např. pokud bylo placeno kartou, tak o čase platby a tím i předání existuje digitální stopa) a nechat to na MHMP, ať se dál snaží. Pravděpodobně takový případ v Praze vyhnije, ale kdyby náhodou ne a skutečně to MHMP zkoušel tlačit na sprdel, tak to sem určitě hoďte, šlo by o zajímavý a s velkou pravděpodobností úspěšně řešitelný případ - kromě toho, že vzhledem k angažovanosti PČR nejspíš nešlo o automatizovaný prostředek, by se zde provozovatel měl zprostit odpovědnosti podle § 125e(1) ZPPK - pokud se totiž ten liberační důvod nevztahuje na to, že vozidlo bylo svěřeno profesionálnímu servisu, tak už na nic.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #6 kdy: 30 Prosince 2016, 20:30:52 »

Když servis neuvede řidiče,spadne to rovnou zpatky a jen si zhorsite vasi pozici do budoucna.
Pokud mate postu daleko, zridte si datovou schranku.
Navic posilani bude zdarma.
« Poslední změna: 30 Prosince 2016, 21:21:11 od opas »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2016, 21:03:25 »

Jestli hodně cestujete, tak datová schránka je pro Vás v tomto fašistickém režimu v podstatě nezbytná. Jinak totiž teoreticky nemůžete vytáhnout paty z domu na déle než 10 dnů.
Mimo jiné vám hrozí i to, že nějaký podvodník zfalšuje podpisy a nechá na sebe převést Vaši nemovitost. Katastr vám sice pošle dopis s informací o této změně abyste to případně napadl, ale pokud se to do těch 10 + x dnů na odvolání neozvete, máte smolíka. Takže pro lidi, co jsou často mimo trvalé bydliště je podle mne DS nezbytná.
IP zaznamenána

arar

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2017, 13:03:11 »

Ahoj, prisala mi druha vyzva od PCR, ktera skonci v kosi :)....

Nicmene si zacatkem leta chci delat zbrojni prukaz a napadlo me, zda mi pak nemuzou delat problemy za ignoraci tehle dopisu?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2017, 13:12:40 »

Nemůžou
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2017, 16:54:47 »

Nemají řidiče, takže se Vás osobně žádný postih mimo finančního netýká. A když budete s fórem spolupracovat, tak Vám garantuji, že i ten finanční se vyřeší, i kdyby jsem to měl zatáhnout celé já.
Pro posílení Vašeho odhodlání neuhybat zlu si počtěte něco od starých latiníků :
https://cs.wikiquote.org/wiki/Latinsk%C3%A9_p%C5%99%C3%ADslov%C3%AD
IP zaznamenána

arar

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2017, 17:15:19 »

Uhýbat nehodlám :)

Na foru jsem ztrávil několik hodin čtením... a popravdě jsem trošku překvapený jak se policie a úředníci chovají (i kdyby to byla jen z poloviny pravda, pořád je to otřesné). A vedlo to k zamyšlení, že police/uřednictvo asi(určitě) není ten vzor obětavosti, pravdomluvnosti a serioznosti vůči občanovi, za které jsem je považoval.

A proto jsem se znepokojil, že by mi behěm získávíní ZP dělali problémy. Znepokojení díky vám zmizelo a život jde dál. Díky všem, za toto forum.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #12 kdy: 12 Března 2017, 23:12:18 »

Připojím se sem do tématu: přišla výzva provozovateli k uhrazení určené částky, jedná se o Brno. (výzev může postupně dojít cca 8, jsem recidivista  :D )

Líbí se mi varianta s mrtvolou (ideálně ne občan ČR, pokud se mi podaří sehnat bydliště)

1. ignorovat a čekat na SPRDEL (velká šance že už se neozvou, ale risk správního řízení)

nebo

2. naprášit jim nebožtíka už ted (snaha o to aby to nepřeklopili)?

Mám se bát toho, nechat to dojít do správního řízení?
Ještě je třeba dodat že provozovatel nejsem já a bylo by vhodné, aby nemusel nikam osobně chodit.

« Poslední změna: 12 Března 2017, 23:30:35 od Sandro »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #13 kdy: 13 Března 2017, 09:27:30 »

Sandro: Mají pátrat po pachateli 60 dní od oznámení přestupku na úřad.. tak jestli to nebylo ještě 60 dní tak nemusíte řidiče udávat hned..

Když přijdou další odpustky tak pak můžete udat řidiče za všechny jedním dopisem..
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva od PCR - Praha
« Odpověď #14 kdy: 13 Března 2017, 10:16:49 »

Přestupek (parkování) se stal první týden v lednu, psani došlo ted.
Jde mi o to, jestli je lepší dělat mrtvého brouka nebo
bonzovat?

Mám trochu strach z toho správního řízení, zatím jsem až do něj nikdy nedošel, tak nevím, jak se tam da manevrovat a zda se půjde vyhnout tomu, aby provozovatel někam osobně chodil.
IP zaznamenána