30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání  (Přečteno 12861 krát)

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny přítomné,

jak už nadpis vypovídá, zastavila mě celní správa s nevylepenou dálniční známkou na předním okně.
Fór byl v tom, že auto bylo nové z autosalónu a vlivem mé blbosti jsem si nezkontroloval, zda tam
ta dálniční známka je. Zastavili mě, já se podíval jak blbec na sklo, otevřel desky od vozu a do klína
mi vypadla předvyplněná dálniční známka. No holt jsem blbec, nalepil a myslel si, že chlapci mi dají
napomenutí nebo třeba 500Kč. Leda kulový panáčku, tahle republika je v hajzlu a ty se na té vlně
sraček svezeš taky. Pán se na mě podíval a řekl, že to mám za dva tisíce. Zapnul jsem si nahrávání
na mobilu ale při manipulaci s telefonem jsem to omylem zase vypnul, takže video nemám ale asi by
bylo stejně k ničemu. Ke správnímu řízení jsem šel s domněním, že snad jsme lidi a uzavřou to. Leda
kulový panáčku podruhé. Při doručení rozhodnutí jsem si připadal jak debil v téhle republice a při
pomyšlení, kolik peněz odevzdávám státu na daních, tak jsem měl chuť jít před Celní úřad a celé
hodiny jim pod okny sprostě nadávat. Ano jsem debil, že jsem do toho šel poprvé sám a pochopil, že
stát tu není pro mě ale já pro něho.


Napadá mě do odvolání uvést, že zkrátka pořád nebyl materiální aspekt dokázán. Dále bych tam chtěl
uvést, že jak hlídka celní správy, tak samotný celní úřad mohl jednat dle zákona č. 200/1990, § 11, 
odstavec 1 (hlídka), respektive dle odstavce 3 (úřad).

Sankce
§ 11
(1) Za přestupek lze uložit tyto sankce:
   a) napomenutí,
   b) pokutu,
   c) zákaz činnosti,
   d) propadnutí věci,
   e) zákaz pobytu.

(2) Sankci lze uložit samostatně nebo s jinou sankcí; napomenutí nelze uložit spolu s pokutou.

(3) Od uložení sankce lze v rozhodnutí o přestupku upustit, jestliže k nápravě pachatele postačí samotné projednání přestupku.


Dále je v rozhodnutí uvedeno, že nebyla vylepena dálniční známka pro rok 2015 místo 2016, ale nevím,
zda to má nějakou váhu.

Pobavila mě i část, kdy jsem podle nich ohrozil naplněnost státního rozpočtu.

Předem děkuji všech za ochotu a jejich čas. A pokud můžu požádat, tak přesunout do neveřejné
sekce. Na fóru jsem hledal, ale nic nenašel. Díky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2016, 17:37:45 »

Poslední den lhůty podejte odvolání. Nic v tom odvolání nevysvětlujte.

Vzor:

Jan Novák
narozen 1.1.1956
trvale bytem Křivá 7, Praha 181 00


Č.j.:

Tímto podávám odpor proti vašemu rozhodnutí.


Jan Novák


Ale nějak nerozumím Vaší strategii, zastavěj Vás, nesouhlasíte, jdete na ústní, tam se přiznáte a teď se chcete odvolat.
« Poslední změna: 27 Prosince 2016, 17:46:09 od t4455 »
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2016, 18:04:29 »

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Ano přiznal jsem, že nebyla vylepená ale co jsem měl podle Vás dělat? Tvrdit že ji mám nalepenou?
Jde mi o to, že takovou věc mohli řešit například domluvou, nicméně rozporuji naplněnost materiálního aspektu, kdy jsem
porušil pouze teoretickou část zákona ale nenaplnil jsem materiální aspekt. Nejsem právník, je to samozřejmě můj subjektivní
pocit a proto zde píšu, ať se k tomu vyjádří moudřejší a případně mi někdo řekne: Jsi debil, nic s tím neuděláš a zaplať
nebo ano, máš pravdu a ještě to jde vyhrát.   
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2016, 18:47:52 »

Máte datovou schránku? Mají oni jako důkaz fotku čelního skla bez dálniční známky 2016? Kdy přesně jste známku 2016 nalepil na sklo? Kolik měsíců uplynulo od zahájení řízení?

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2016, 22:58:53 »

Nejedná se ani o vědomý nedbalostní přestupek, jakje tvrzeno, protože to by jste si toho, že je přestupek páchán musel být vědom.
Správněji se jedná o náhodu nebo "nešikovnost", kdy nedochází k naplnění materiální podstaty přestupku.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zavin%C4%9Bn%C3%AD
Není-li prokázána vina,musí úřad rozhodnout o nevině.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2016, 23:20:14 »

Máte datovou schránku? Mají oni jako důkaz fotku čelního skla bez dálniční známky 2016? Kdy přesně jste známku 2016 nalepil na sklo? Kolik měsíců uplynulo od zahájení řízení?

Datovou schránku nemám, událost se stala 18.5.2016 a vyfocené čelní sklo mají již s dálniční známkou a mezi "důkazy" je i druhý díl dálniční známky. Dálniční známku jsem vylepil
hned před ním na okno. Nicméně jsem už ve správním přiznal a je to i v rozhodnutí, že jsem ji nalepenou neměl. Asi blbost ode mě, co?

IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2016, 23:28:02 »

Nejedná se ani o vědomý nedbalostní přestupek, jakje tvrzeno, protože to by jste si toho, že je přestupek páchán musel být vědom.
Správněji se jedná o náhodu nebo "nešikovnost", kdy nedochází k naplnění materiální podstaty přestupku.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zavin%C4%9Bn%C3%AD
Není-li prokázána vina,musí úřad rozhodnout o nevině.

Děkuji za názor a ochotu pomoc. Určitě využiji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2016, 23:33:15 »

Do odvolání napište, že odvoláváte vaše doznání k tomu, že jste vylepenou známku neměl. Správní orgán neprokázal nevylepení jinak, než z vašeho doznání. Obsah doznání obviněného se považuje za věrohodný jen tehdy, je-li jeho věrohodnost prokázána dalšími věrohodnými důkazy (I.ÚS 864/11)

Na fotografiích je zjevné, že známka vylepena byla a byla v obou částech správně vyplněna. Žádná fotografie auta bez známky neexistuje.
Úřední záznam nelze jako důkaz použít, protože si ho sepsali sami celníci bez vašeho vědomí a souhlasu a s jeho obsahem nesouhlasíte.

I za předpokladu, že byste se uvedeného nevylepení dopustil, .... další argumenty....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #8 kdy: 27 Prosince 2016, 23:55:31 »

Podle toho co píšete, soudím že jste poctivý a slušný člověk, to jste ale tvrdě narazil na státní aparát kterému to je u prdele a chce pouze Vaše peníze. Pro příště, zatloukat, zatloukat, zatloukat nebo se nebavit vůbec, jak vidíte, vše co řeknete bude použito proti Vám. Věřím tomu že to je pro Vás zkušenost.

Nyní bych učinil co píše opas, ihned po tom bych si založil datovou schránku a případnou papírovou poštu od nich bych ignoroval, tím dosáhnete toho že nebudou mít doručeno (pokud si toho nevšimnou, pokud ano, aspoň ušetříte čas stáním ve frontě na poště až budete chtít přebrat od nich dopis poslední možný den).
« Poslední změna: 28 Prosince 2016, 00:20:45 od t4455 »
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #9 kdy: 28 Prosince 2016, 14:47:24 »

Do odvolání napište, že odvoláváte vaše doznání k tomu, že jste vylepenou známku neměl. Správní orgán neprokázal nevylepení jinak, než z vašeho doznání. Obsah doznání obviněného se považuje za věrohodný jen tehdy, je-li jeho věrohodnost prokázána dalšími věrohodnými důkazy (I.ÚS 864/11)

Na fotografiích je zjevné, že známka vylepena byla a byla v obou částech správně vyplněna. Žádná fotografie auta bez známky neexistuje.
Úřední záznam nelze jako důkaz použít, protože si ho sepsali sami celníci bez vašeho vědomí a souhlasu a s jeho obsahem nesouhlasíte.

I za předpokladu, že byste se uvedeného nevylepení dopustil, .... další argumenty....

Díky za radu ale pod číslem I.ÚS 864/11 naleznu pouze Nepřípustnost ústavní stížnosti v trestních věcech v případě nepodání dovolání a tam se nic o tom co píšete není, respektive se mi to nedaří najít. Tady na fóru taky nic.

Dále se chci zeptat, zda lze tohle užít, když jsem se naprášil v prvním kole správního řízení, nikoliv u sepisování přestupku na místě. Jenom zda to chápu správně. Díky.
 
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #10 kdy: 28 Prosince 2016, 14:52:47 »

Podle toho co píšete, soudím že jste poctivý a slušný člověk, to jste ale tvrdě narazil na státní aparát kterému to je u prdele a chce pouze Vaše peníze. Pro příště, zatloukat, zatloukat, zatloukat nebo se nebavit vůbec, jak vidíte, vše co řeknete bude použito proti Vám. Věřím tomu že to je pro Vás zkušenost.

Nyní bych učinil co píše opas, ihned po tom bych si založil datovou schránku a případnou papírovou poštu od nich bych ignoroval, tím dosáhnete toho že nebudou mít doručeno (pokud si toho nevšimnou, pokud ano, aspoň ušetříte čas stáním ve frontě na poště až budete chtít přebrat od nich dopis poslední možný den).

Spíše jsem blbec, co věřil, že na úřadech jsou také jenom lidi a mají porozumění. A máte pravdu, poučil jsem se. Proto napíšu odvolání a až příjde rozhodnutí na trvalé bydliště, tak to nechám tátu vyzvednout na jeho OP a nikoliv na mé zmocnění, jelikož se jmenuje stejně a potom budu dělat mrtvého brouka ať je tam napsané co chce.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2016, 16:01:32 »

Ještě se chci zeptat, jelikož jsem nenašel nic, podle čeho bych byl utvrzen v tom, zda mám pravdu nebo ne. Když je v rozhodnutí uvedeno, že mi byla udělena
pokuta na samé spodní hranici a to ve výši 1000 Kč u přestupku, kde je sankce stanovena do 100 000 Kč, ale už tam není uvedena spodní hranice, tak
nemělo by to být dle zákona č. 200/1990, § 11, odstavec 3? Tedy by neměli udělit pokutu ale na samé spodní hranici je přeci napomenutí, ne? Nebo si to blbě
vykládám? Jde mi o to, zda bych případně mohl využit zmatečné řízení. Vím, že se možná ptám na věci, které jsou pro Vás automatické, ale už jsem z toho
neustálého čtení okolo toho řádně dezorientovaný. Díky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #12 kdy: 28 Prosince 2016, 17:12:15 »

Do odvolání napište, že odvoláváte vaše doznání k tomu, že jste vylepenou známku neměl. Správní orgán neprokázal nevylepení jinak, než z vašeho doznání. Obsah doznání obviněného se považuje za věrohodný jen tehdy, je-li jeho věrohodnost prokázána dalšími věrohodnými důkazy (I.ÚS 864/11)

Na fotografiích je zjevné, že známka vylepena byla a byla v obou částech správně vyplněna. Žádná fotografie auta bez známky neexistuje.
Úřední záznam nelze jako důkaz použít, protože si ho sepsali sami celníci bez vašeho vědomí a souhlasu a s jeho obsahem nesouhlasíte.

I za předpokladu, že byste se uvedeného nevylepení dopustil, .... další argumenty....

Díky za radu ale pod číslem I.ÚS 864/11 naleznu pouze Nepřípustnost ústavní stížnosti v trestních věcech v případě nepodání dovolání a tam se nic o tom co píšete není, respektive se mi to nedaří najít. Tady na fóru taky nic.

Dále se chci zeptat, zda lze tohle užít, když jsem se naprášil v prvním kole správního řízení, nikoliv u sepisování přestupku na místě. Jenom zda to chápu správně. Díky.

http://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/ustavni_soud_www/Aktualne_prilohy/2011_06_28a.pdf

Jako obviněný máte právo naprosto libovolně měnit vaši výpověď.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #13 kdy: 28 Prosince 2016, 17:53:11 »

Napomenutí a sankce jsou dvě odlišné věci, kdyby to bylo řešeno napomenutím tak napíšou že od sankce bylo upuštěno ale vzhledem k tomu že sankce byla udělena (která se domnívám je od 100kč do 100 000kč) tak je pravdou že se jedná o spodní hranici.

To s tou poštou je dobrý nápad ale je potřeba potom si hlídat to aby nedošlo k exekuci, ona by sice potom byla ihned zrušená ale v případě že máte, nebo chcete např. hypotéku, úvěr, leasing, mohla by to pro Vás být zbytečně pohoršená bonita v bance.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Nevylepená dálniční známka na čelní sklo - odvolání
« Odpověď #14 kdy: 02 Ledna 2017, 02:40:30 »

Napomenutí je sankce, viz ten § 11 citovaný nahoře. Upuštění od uložení sankce je ještě jiný, odlišný případ, tzn. bude napsáno buď 1) ukládá se sankce napomenutí nebo 2) od uložení sankce se upouští. Zákon o pozemních komunikacích spodní hranici nemá, resp. minimum je 0. Slovo lze pak vyjadřuje fakultativní možnost uložení sankce, takže prostor pro napomenutí nebo úplné upuštění tady teoreticky je (srov. lze uložit pokutu X se uloží pokuta - zákon o silničním provozu)
IP zaznamenána