30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání - méně než 6m místa  (Přečteno 6817 krát)

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
[?] Stání - méně než 6m místa
« kdy: 26 Prosince 2016, 17:21:01 »

Přišla mě výzva na stání v místě kde nezůstaly 6m vozovky. Pominu, že takové místo v této zemi neexistuje a tudíž není možno stát nikde mimo parkoviště. Reálně se tam stálo cca 16 minut. Šlo by argumentovat zastavením místo stání? Čekám, že to stejně neuznají a budou tvrdit, že jsem stál.

Jak jim rozporovat že jsem nestál, ale pouze zastavil? Šel jsem vyzvednou papír do obchodu o kus vedle...

§ 25 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb.,
(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.
Má cenu se s nimi hádat?


Při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích bylo zjištěno, že dne 26.10.2016
minimálně v době od 13:44 hod. do 13:52 hod. řidič s vozidlem tov. značky Volvo, registrační značky
xxx xxxx z nedbalosti zastavil a stál v ul. Voroněžská v Liberci, přičemž neponechal šíři jízdního
pruhu nejméně 3m pro každý směr jízdy (ponechal 4,1 m pro oba směry jízdy). Vozidlo nebylo žádným
způsobem označeno. Tím bylo porušeno ustan. § 4 písm. b), § 25 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb.,
o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu),
ve znění pozdějších předpisů, a toto jednání má znaky přestupku podle § 125c odst. 1 písm. k) zákona
o silničním provozu.


IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2016, 18:36:38 »

Je to sprdelizovatelné, takže hádat se má smysl jenom jako zmocněný zástupce Helmuta. Nebo musí Helmut podat vysvětlení písemně a tam to uvést.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2016, 19:52:08 »

Taky mohlo jít o zastavení vozidla, neboli poruchu. Vůz byl řádně označen výstražným trojúhelníkem, ale ten někdo ukradl. Možná by toho zloděje měli městapáci jít hledat.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2016, 20:44:40 »

Dříve jsem zkoušel variantu:
Udat Helmuta, helmut bydlel u mě, mě došel dopis pro helmuta, helmut napsal že to byl on... a tam se to vždy zaseklo. Další postup měl byt helmut dostane pokutu a tím to skonci, nikdy ji nezaplati, ale v jednom pripade se uz nic nestalo. V druhým mě to selhalo na tom, že napsali do Nemecka na MD a nechali si vyjet papir, ze dany cislo ridicaku ma jiny clovek a poslali to zpatky na me a pak to slo do prekluze.

Jaký je nyní stav s helmutem co má adresu v CR a odpoví jim, je to aplikovatelny?

« Poslední změna: 26 Prosince 2016, 20:48:10 od ltjd »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #4 kdy: 26 Prosince 2016, 21:11:49 »

U Helmuta bych neuváděl číslo ŘP. Na druhou stranu, nejste školen na to, abyste rozpoznal falešný řidičák od pravého.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #5 kdy: 26 Prosince 2016, 21:14:11 »

V tomto případě jsem ho uváděl, protože mě k tomu urad vyzval na doplnění informací, ale samovolně ho tam nedávám samozřejmě.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #6 kdy: 26 Prosince 2016, 21:28:40 »

A jméno prababičky za svobodna by nechtěli? :x

Jste povinen znát totožnost řidiče, tzn. jméno, datum narození a trvalá adresa, nebo se pletu?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #7 kdy: 02 Ledna 2017, 13:16:38 »

Jasně, s takovouhle výzvou bych je poslal do patřičných míst, kam i ostatně patří.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Stání - méně než 6m místa
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2017, 15:31:47 »

Tak mě přišel příkaz...
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5230.0
IP zaznamenána