30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz Sprdel - stání - bez kontaktování "udané" osoby  (Přečteno 2923 krát)

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil

Zdravím,
Měl jsem 2x blbě zaparkováno běhěm 2 dnů. Němec co jezdí mým autem prostě neumí parkovat. Bydlí na adrese v ČR, obě výzvy byly odpovězeny udáním němce včetně adresy v ČR. Do schránky samozřejmě nic nepřišlo a nyní po 9 měs přišel příkaz k zapalcení pokuty
Problem ze nemam podaci listky Nenašel jsem to v historii pošty (mam online přístup) a v datové schránce to není (automatické smazání - o teto skvele funkci jsem nevedel) Nevím jak jsem jim to poslal (posta nebo datovka), ale vzhledem k absenci v historii pošty předpokládám že datovkou.

Je sance jim to dokazat nějak? Dle vyjádření sem nevyužil možnosti jim někoho prásknout.

Vzhledem k tomu, že určené částky nebyly uhrazeny, ani nebylo využito práva písemně sdělit údaje ototožnost řidiče vozidla v době spáchání přestupků a do 60 dní ode dne, kdy se o přestupcích správní orgán dozvěděl, zjištěn pachatel, nebyla splněna ani jedna z podmínek dle § 125f odst. 5

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Sprdel - stání - bez kontaktování "udané" osoby
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2017, 16:18:47 »

No tak si nejdřív ujasněte, jak jste jim to posílal. Jste-li si jist, že datovkou, tak po 3 měsících se sice mažou zprávy, ale metadata o doručených zprávách by dohledatelná měla být (tj. že jste něco úřadu posílal a kdy, případně jaký to mělo předmět, jak to bylo velké atd.).

Můžete na to jít dvěma způsoby, jednak se obrátit na provozovatele ISDS (tj. poštu), jednak to namítnout v řízení o sprdeli a donutit SO, aby doložil, že mu z vaší DS v předmětném období skutečně nic nedorazilo.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz Sprdel - stání - bez kontaktování "udané" osoby
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2017, 19:48:18 »

Ještě mohou mít bordel ve spisu nebo Vaši odpověď odignorovali. Chtělo by to tam nahlédnout.
IP zaznamenána