30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - aktuální trend  (Přečteno 8348 krát)

pan.spravedlivy

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Praha - aktuální trend
« kdy: 15 Prosince 2016, 20:41:41 »

Zdravím ve spolek! Chtěl jsem se zeptat, jaké máte v poslední době zkušenosti s výzvou a řešením přestupku, resp. SprDele v Praze. Řeší po ignorování výzvy nebo to vyhnívá? Přišla od MHMP výzva k úhradě odpustku, a to asi 15 dní po zjištění údajnho přestupku. Tak mě zarazila ta rychlost s jakou orgán koná! Doporučujete ignoraci nebo Helmuta?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2016, 09:50:53 »

Oni jsou s posíláním výzev docela rychlí (dělá to pro ně zřejmě nějaká externí firma z budějic), nicméně po vyignorování to pak dlouho hnije nebo úplně vyhnije.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2016, 10:32:47 »

Moje kauza (nekde tady je v parkovani) - zlocin se mel stat v listopadu lonskeho roku, vyzva k uhrade odpustku prisla cca po 14 dnech do DS, na vyzvu byla sdelena (hrube po terminu pro zaplaceni ale drive nez za 60 dni) totoznost ridice, ktery v dobe udajneho spachani udajneho zlocinu auto udajne ridil. Od te doby ticho po pesine. Jestli ridice kontaktovali, netusim, byl to Deadmuth.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2016, 15:55:04 »

Prahu stále ignorovat..

nedávno skončil případ z Prahy kde jsem radil.. no radil.. rada byla ignorovat.. když řidič ignoroval lísteček od MP a pak provozovatel odpustkový dopis tak se už nic dalšího nestalo.. a teď bylo výročí bez zahájení řízení a tak je promlčeno..

A za pár měsíců se promlčí další Praha kde byl průběh úplně stejný..
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2016, 10:11:11 »

Ja mám rovnakú skúsenosť. Odpustková výzva príde relatívne skoro a potom (k dnešnému dňu 11 mesiacov) ticho po pěšine
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #5 kdy: 19 Prosince 2016, 10:33:48 »

A i já potvrzuji stejnou zkušenost. Odpustková výzva (až překvapivě) brzo, pak už (zatím) nic.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2016, 11:37:57 »

V mém případě si Praha vzpomněla asi tak pět týdnů před prekluzí, takže stačilo dopis vyzvednout poslední den lhůty a taktéž poslední den lhůty podat odpor. Zjevně jeli taktiku "třeba na to zapomene". Fakt je ten, že to bylo v dobách roční prekluze.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #7 kdy: 19 Prosince 2016, 12:32:02 »

Ještě mě napadlo.. poťouchlé úřady by přestupky kde se nic neděje mohly těsně před výročím odložit a nechat si prostor pro SprDel.. a nebo je odložit zpětně..

Když by to někde dělali tak se může vyplatit těsně před výročím nahlížet do spisu a možná někoho udat..

Ale v Praze to asi je jedno.. tam stejně nestíhají a jen by měli víc řízení v běhu..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #8 kdy: 19 Prosince 2016, 12:47:01 »

To bohužel není teorie a přesně něco takového i dle zdejších diskusí realizuje např. Brno (MMB) svým slavným odkládacím razítkem. Antedatovanému odložení lze nejsnáze zabránit právě nahlížením krátce po prekluzi, se zjevně účelovým mechanickým odkládáním těsně před prekluzí by se teoreticky dalo vypořádat v rámci řízení o sprdeli (v Praze s velkou nadějí na úspěch, už vzhledem k tomu, jaké vztahy panují mezi MHMP a MD). IMHO to v Praze hrozí až v případě, že začne systematicky uplatňovat turbo model - což zatím nedělá, netuším, zda proto, že je to netlačí (systém dostatečně efektivně funguje jak je a práce mají dost), nebo z obav, že by jim do toho někdo hodil vidle.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #9 kdy: 25 Prosince 2016, 16:36:40 »

Dotaz:
Klasická výzva od Magistrátu Prahy, za parkování. 15 dní k úhradě nebo určení řidiče. Budu ignorovat a uvidím, co se stane dál. Každopádně mě zaráží toto:

Dne 11.12.2016 v 15:49 hodin bylo v Praha X, ulice X GPS souřadnice X, zadokumentováno neoprávněné stání motorového vozidla registrační značky X, jehož nezjištěný řidič porušil ust. § 4 písm. c) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, tím, že s vozidlem stál v úseku platnosti svislé dopravní značky č. IP 13c "Parkoviště s parkovacím automatem", tj. na placeném parkovišti, aniž by se řídil bližšími údaji na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách), které stanovují provozní dobu, poplatky, dobu dovoleného stání apod.

Podle §27, odst. 1, písmena o) je výše popsané jednání zcela v souladu se zákonem, ne? Jedná se o jednu z nových modrých zón, takže předpokládám bonzauto od Eltoda. Lísteček nebyl.
« Poslední změna: 25 Prosince 2016, 16:38:36 od Stepa »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #10 kdy: 25 Prosince 2016, 18:53:14 »

Ten avizovaný dotaz zní jak?

Šlo-li o zóny, tak platí výjimka dle § 27(1)(o), tj. že tam lze zastavit bez zaplacení či rezidenční karty na 3 minuty, ale předpokládám, že systém tohle má ošetřené (např. tím, že to bonzauto to projede v odstupu > 3 minut opakovaně).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #11 kdy: 25 Prosince 2016, 19:06:41 »

hh> Pak by ale nějak museli prokázat, že auto mezi tím neodjelo.

08:00 příjezd auta na modrou zónu
08:01 průjezd bonzauta
08:02 odjezd auta z modré zóny
08:04 příjezd auta na modrou zónu (na stejné místo)
08:05 průjezd bonzauta
08:06 odjezd auta z modré zóny

Přestupek se nestal.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #12 kdy: 25 Prosince 2016, 20:23:52 »

Tohle obávám se, neprojde, nebude to důvodná pochybnost. Bude-li z fotky v 8.01 a 8.05 vidět, že to auto se nepohnulo a obviněný nebude s to svá tvrzení o 2 tříminutových manévrech doložit, označí to SO za zjevně účelové tvrzení a ustojí to. Nehledě na to, že si mohou schovávat v rukávu další fotku z jiného času.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #13 kdy: 25 Prosince 2016, 21:52:50 »

Možná s pomocí svědecké výpovědi?

Stepa mne tam ten den vyzvedával svým vozem a kladl mi na srdce, ať jsem na místě přesně v 8:00, jelikož se jedná o modrou zónu, kde může stát jen 3 minuty. Já jsem maličko nestíhal, v 08:02 mi Stepa volal, byl do telefonu dost sprostý kde jako jsem a já mu říkal, že tak za tři minutky tam budu. Říkal mi, že nemá tři minutky, že teda ještě pojede objet blok a pak mě teda vyzvedne.

Samozřejmě fotka z jiného času by byla nepříjemná.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Praha - aktuální trend
« Odpověď #14 kdy: 25 Prosince 2016, 23:22:37 »

aktuálně jsem zaznamenal pokus o změnu v řešení
a to tak, že řešit bude obvod a odvolacím místem bude magistrát
tedy MD by bylo mimo hru

ovšem co vše k tomu musí změnit ( vyhláška, zákon ) netuším
IP zaznamenána