30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain  (Přečteno 9188 krát)

VB

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
v sobotních ranních hodinách jsem byl zastaven hlídkou Policie ČR. Po provedené dechové zkoušce na alkohol a zkoušce na drogy stěrem z čela, která vyšla pozitivní na kokain a amfetamin jsem byl převezen do nemocnice na odběr krve a moči. Poté mě PČR nechala odejít. Podepisoval jsem pouze dva papíry z alkohol testru. ŘP nebyl odebrán jelikož jsem řekl, že ho u sebe nemám. Nejsem si zcela jistý jestli jsem podepisoval nějaké papíry v nemocnici. Policii ani v nemocnici jsem nepředložil žádné doklady prokazující totožnost. Pouze jsem je ústně nahlásil. PČR mi řekli, že mi budou do třech dnů volat ohledně dalšího postupu. Očekávám tedy hovor dnes nebo zítra. Chci se zeptat jakým způsobem věc řešit? Policie mi pouze pokládala ústní dotazy, jak jsem k droze přišel a zda jsem před jízdou požil alkohol. Odpověděl jsem, že jsem byl na oslavě narozenin, kde mi bylo nejspíše vhozeno něco do pití a dal jsem si zhruba pět skleniček sektu. Vše pouze ústně, výpověď se nesepisovala. Jak tedy dále pokračovat? Jak reagovat na případné vyzvání k odevzdání ŘP? Jezdím zhruba 60 000 km ročně, takže jiné přestupky mám také (lékarnička, nedání blinkru v křižovatce, rychlost, pás, telefon).
Děkuji za případnou pomoc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2016, 00:16:32 »

Doporučil bych Vám investovat do dobrého právníka. Tady už jde o příliš hodně, než aby bylo vhodné spoléhat na dobrovolnou právní pomoc na diskusním fóru.

Každopádně po telefonu se s nimi vůbec nebavte, ideálně ani hovor nepřijímejte. Často volají ze skrytého čísla a nebo z čísla začínajícího devítkou.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2016, 02:04:13 »

Zapomněl jste prozradit, kolik jste cca nadýchal. To má celkem vliv na další průběh.
Sice mají Vaši identifikaci jenom přes telefon, ale zapomeňtě na to, že ho zahodíte a budete tvrdit, že ho někdo ukradl. Mají Vaši krev, a to jim celkem stačí. Až Vám z nemocnice přijde výzva k úhradě za zkoušky, tak trvejte na vydání výsledků. Do té doby můžete zkusit kličkovat s nebráním podezřelých telefonů, pořízením si DS a nebráním úředních dopisů atd.  Ale ten právník bude nakonec stejně nutný.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2016, 02:05:25 »

Viz nadpis tématu.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2016, 09:49:54 »

Ještě bych poznamenal, že je úplně jedno, jestli jste spolu nic nesepisovali, v úředním záznamu to bude všechno pěkně zapsáno do poslední skleničky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2016, 10:16:31 »

Počkejte si na krev a do té doby se s policajty ani jinými orgány nebavte. Další postup pak závisí na výsledcích - k dýchání ani orientačnímu drogovému testu se nebude přihlížet, ostatně Drager ukazoval hausnumera (nejdřív růst, pak najednou pokles, vždy o více než 10 %).

U alkoholu je podstatné, jestli krev bude/nebude nad 1 ‰ (pak je to automaticky na trestní stíhání). U těch ostatních drog bude záviset na tom, kolik vám toho do toho pití bylo nasypáno. Limitní hodnoty jsou 25 ng/ml pro kokain i amfetamin, pod touto hranicí se to nepovažuje za ovlivnění (něco jako těch technických 0,24 ‰ u alkoholu). Hranice mezi přestupkem a trestným činem pevně stanovena není, vychází se z posudku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2016, 10:52:10 »

No, v každém případě je pán zřejmě fajnšmekr, takováhle kombinace tu už dlouho nebyla :-)

Jaké záznamy máte z minulosti, za co a jak to dopadlo? Pokud je to poprvé, tak se dá argumentovat jinak, než dejme tomu po druhém zákazu řízení.
IP zaznamenána

VB

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2016, 11:42:12 »

Děkuji za pomoc.
Výsledky dechové zkoušky jsem psal pouze do nadpisu. Druhá zkouška by neměla být platná a měla by se počítat pouze první a třetí. Ohledně výsledku testů krve a moči nedokážu říct, jak by asi měly dopadnout, každopádně doufám, že se pod hranici 1 promile dostane.
Již před deseti lety mi byl ŘP odebrán za jízdu pod vlivem alkoholu kde bylo 1,36 v dechové zkoušce a 1,34 v krvi. Soud trval dva roky a soud jsem nakonec vyhrál s tím, že mi byl ŘP odebrán neoprávněně. Jinak jsem nebyl nikdy vybodován, pouze přestupky, celkem 2x za rychlost, 1x držení mobilního telefonu a 1x nepřipoutaný. Pak další přestupky drobné bez bodů.

Znáte případně tedy někdo dobrého právníka, který se specializuje na tento typ trestného činu, případně přestupku? Byl bych raději, aby jsem tento záznam neměl v historii přestupků.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2016, 11:59:36 »

Výsledky dechové zkoušky jsem psal pouze do nadpisu. Druhá zkouška by neměla být platná a měla by se počítat pouze první a třetí. Ohledně výsledku testů krve a moči nedokážu říct, jak by asi měly dopadnout, každopádně doufám, že se pod hranici 1 promile dostane.
Již před deseti lety mi byl ŘP odebrán za jízdu pod vlivem alkoholu kde bylo 1,36 v dechové zkoušce a 1,34 v krvi. Soud trval dva roky a soud jsem nakonec vyhrál s tím, že mi byl ŘP odebrán neoprávněně. Jinak jsem nebyl nikdy vybodován, pouze přestupky, celkem 2x za rychlost, 1x držení mobilního telefonu a 1x nepřipoutaný. Pak další přestupky drobné bez bodů.

Znáte případně tedy někdo dobrého právníka, který se specializuje na tento typ trestného činu, případně přestupku? Byl bych raději, aby jsem tento záznam neměl v historii přestupků.

Pokud se nepletu, tak se vzdy posuzuje mereni mezi sebou, jak nasleduji, nikoliv jakekoliv nahodne - viz
PRACOVNÍ POSTUP č. 114-MP-C008-08 METODIKA MĚŘENÍ ALKOHOLU V DECHU pro analyzátory alkoholu v dechu
6.1.3. Narůstající číselná hodnota
http://www.lindgrove.com/files/ke_stazeni/cmi-metodika-mereni-alkoholu-v-dechu.pdf

Ve vasem pripade stejne bude vypovidajici krev.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

VB

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2016, 12:12:47 »

Myslím, že jelikož je druhá hodnota víc jak o 10%, tak se nepočítá a dělala se proto třetí. Ale tím si nejsem zcela jistý.
Budu tedy čekat na výsledky z nemocnice.

Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2016, 12:31:30 »

Já to také chápu tak, že rozdíl mezi první a druhou hodnotou byl přes 10%, tak se dělalo třetí měření. Ale protože byl rozdíl přes 10% i mezi druhým a třetím měřením, mělo se dělat čtvrté měření. Prostě měřit tak dlouho, dokud nebude mezi dvěma po sobě následujícími měřeními rozdíl méně než 10%. A také je potřeba aby mezi měřeními byl rozestup minimálně 5 minut.

Pokud Vás ale vzali na krev, bude záležet na výsledku krve.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dechová zkouška 1,04 - 1,16 - 1,02, pozitivní stěr na amfetamin a kokain
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2016, 12:44:12 »

Debata o metodice měření je akademická - už vzhledem k pozitivnímu orientačnímu testu na drogy se stejně muselo jet na krev a alkohol se bude brát podle krve (bez ohledu na to, co pralinkovač ukázal). Jinak samozřejmě se musí měření opakovat tak dlouho, dokud se dvě po sobě jdoucí hodnoty nedostanou alespoň na těch 10 %, výklad, že by bylo možné měřit tak dlouho, dokud se libovolná 2 měření netrefí do 10 % je nesmyslný jak právně, tak především metrologicky, při jakémkoliv měření nelze ignorovat naměřenou hodnotu jen proto, že se nám nehodí, a opakovat měření, dokud to nevyjde (odstranit se souboru se smí jen tzv. hrubé chyby, u Drageru ale není žádná možnost, jak by obsluha něco takového mohla rozpoznat).

V té metodice to sice není, ale u hodnot atakujících 1 ‰ patrně stejně existuje nějaký pokyn pro PČR na tu krev jet vždy.
IP zaznamenána