30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda, stotožnenie, buzerácia  (Přečteno 12659 krát)

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« kdy: 26 Listopadu 2016, 11:42:30 »

Zravím Vás všetkých,
táto udalosť sa stala ešte 2 mesiace dozadu, keďže pokuta bola zaplatená (nie mnou), podelím sa s Vami len so zážitkom a poprosím o názory a upresnenia k niektorým veciam.

Ak niekto uzná že to má byť neverejné poprosím o presunutie.

Stalo sa to v Hodoníne v skorých ranných hodinách, kamarádka sa rozhodla v križovatke cúvať, a kompletne zrovnala so zemou taký malý nízky stĺp u pešej zóny, aby to nebolo málo v križovatele zrovna stálo mestapo ktoré to šetko videlo.
Po tom jak ten stĺp zrušila, popojela dopredu a zastavila na krajnici aby neblokovala premávku. Policajti pustili diskotéku, skákali 2 metre do výšky vraj "ste se zbláznila né, vy nevidíte nebo co"...
Prebehla dychová skúška s negatívnym výsledkom, prišla druhá hliadka mestapa, zachvílu štátna polícia, tri vyblikané auta kvôli jednému stĺpiku a poškodenému nárazníku.
Jedna hliadka MP sa teda rozhodla odísť, jeden z nich ešte pri odchode poznamenal "a ješte se snažila z místa ujet", na moju otázku o čo že sa snžila ho zachránil kolega ktorý povedal že "on nic neřekl,... jdeme", a odišli preč.
Vtedy som pustil nahrávanie zvuku na mobile.

Potom prišiel štátny policajt očividne starý matador tak rok do výslužby, s otázkou "kdo byl všechno ve vozidle", kamarád ktorý prišiel neskôr hovorí že tam nesedel na čo mu policajt povedal "tak to chodte do rici.... a vy mi dejte občanky!"

Ďalšia konverzacia prebehla asi takto (kedže bývam v českom pohraničí hovoríme takou zmeskou SK a CZ):
J:Z jakého dúvodu?
P:Prosím?
J:Z jakého dúvodu chcete občanku?
P:Tak za prvé, ste na území cizího státu (neviem podla čoho usúdil, moja slovenčina nemusí nutne znamenať že nemám české občianstvo) a za druhé ste povinen ho mít u sebe i tam u Vás (blbosť pre obidva štáty)
J:Já netvrdím že nemožete len sem sa opýtal proč, ste mi mohli povidat hned a ne nas posílat doprdele.
P:To né já Vás ale jeho! (toho kamaráda)
(Medzitým vytahujem občanku, držím ju v ruke a ukazujem prednú stranu, chce mi ju zobrať)
J:Do ruky vám ju nedám
P:No to mi teda dáte! Podle zákona....
J:Podle zákona sem povinný preukázať totožnosť, tu Vám ju preukazujem, opište si tie údaje, tá občanka neni mojim majetkem je majetkem Slovenskej republiky.
P:Takový chytrý tady máme od Vašich furt, když mi ho nevydáte pújdete se mnou na stanici.
J:Tak ideme na stanici.
(Prichádzame k autu kde je jeho kolega)
P:A volej ješte cizineckou policii, odmítá ho vydat z ruky.
P2:Tady mi ho dejte, máte povinnost mi ho dát, musím také ověřit jeho pravosť
(V tú dobu ma to nenapadlo, ale nemyslím si že je policajt nejaký expert na rekognoskáciu dokladov, ešte k tomu slovenských)
J:Mám povinnost preukázať totožnosť, tu ju preukazujem držím ho, opište si údaje
P2:Máte povinnost mi ho dát do ruky
J:Podla jakého zákona?
P2:No podle zákona
J:Podle jakého zákona? Mi povedze číslo, paragraf, odstavec, nech si to nájdem, ja nejsom znalý zákona.
P:Chytrý že?

Ďalej to nebolo nijak zaujímavé, nakoniec som ju policajtovi č.2 položil na stôl lebo som myslel že si to len opíše, ale si ju ofocoval čo sa mi teda nelúbilo.
Ďalej prebehla konverzácia že pokutu musí slečna dostať, na moju námietku že sa to dá vyriešiť domluvou lebo škodu zaplatí poisťovńa a ona má tiež škodu na aute je to študentka takže je to pre ňu už dostatočný trest taká škoda, odpovedal, že jej pokutu dať musí.
Potom ma napadlo že jeho kolega posielal kamaráda "do rici", tak som navrhol že keď všetci robíme chyby, ja to mám nahraté a mám svedkov, či by sa to nedalo vyriešiť rozumne že pokutu nedostane a my to tiež nebudeme riešiť a nebudeme podávať sťažnosť. To sa mu velmi znelúbilo opýtal sa ma či sa mu vyhrážam a už sa so mnou nebavil.

Samozrejme potom bol policajt na ňu moooc milý zavrel sa s ňou v aute a zaplatila mu 500kč pokutu a šli sme preč...

Moje otázky na záver...
Je nejaký rozdiel keď som občan slovenska že musím vydať doklad z ruky respektíve existuje taká povinnosť? Ja som povinný ho chrániť pred stratou, odcudzením a zneužitím, neni mojim majetkom a neverím nejakému pachovi ktorý ešte k tomu nepozná zákon.
Jaký je postih, sankcia keď jak občan iného štátu nemám u seba občiansky preukaz ale chcem preukázať totožnosť iným spôsobom?
Má zmysel podávať sťažnosť, ešte keď je viac jak 2 mesiace po udalosti?

Ďakujem všetkým
« Poslední změna: 26 Listopadu 2016, 11:46:50 od naftaman »
IP zaznamenána

dusanmsk

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2016, 14:37:34 »

Zravím Vás všetkých,
táto udalosť sa stala ešte 2 mesiace dozadu, keďže pokuta bola zaplatená (nie mnou), podelím sa s Vami len so zážitkom a poprosím o názory a upresnenia k niektorým veciam.

Ak niekto uzná že to má byť neverejné poprosím o presunutie.

Stalo sa to v Hodoníne v skorých ranných hodinách, kamarádka sa rozhodla v križovatke cúvať, a kompletne zrovnala so zemou taký malý nízky stĺp u pešej zóny, aby to nebolo málo v križovatele zrovna stálo mestapo ktoré to šetko videlo.
Po tom jak ten stĺp zrušila, popojela dopredu a zastavila na krajnici aby neblokovala premávku. Policajti pustili diskotéku, skákali 2 metre do výšky vraj "ste se zbláznila né, vy nevidíte nebo co"...
Prebehla dychová skúška s negatívnym výsledkom, prišla druhá hliadka mestapa, zachvílu štátna polícia, tri vyblikané auta kvôli jednému stĺpiku a poškodenému nárazníku.
Jedna hliadka MP sa teda rozhodla odísť, jeden z nich ešte pri odchode poznamenal "a ješte se snažila z místa ujet", na moju otázku o čo že sa snžila ho zachránil kolega ktorý povedal že "on nic neřekl,... jdeme", a odišli preč.
Vtedy som pustil nahrávanie zvuku na mobile.

Potom prišiel štátny policajt očividne starý matador tak rok do výslužby, s otázkou "kdo byl všechno ve vozidle", kamarád ktorý prišiel neskôr hovorí že tam nesedel na čo mu policajt povedal "tak to chodte do rici.... a vy mi dejte občanky!"

Ďalšia konverzacia prebehla asi takto (kedže bývam v českom pohraničí hovoríme takou zmeskou SK a CZ):
J:Z jakého dúvodu?
P:Prosím?
J:Z jakého dúvodu chcete občanku?
P:Tak za prvé, ste na území cizího státu (neviem podla čoho usúdil, moja slovenčina nemusí nutne znamenať že nemám české občianstvo) a za druhé ste povinen ho mít u sebe i tam u Vás (blbosť pre obidva štáty)
J:Já netvrdím že nemožete len sem sa opýtal proč, ste mi mohli povidat hned a ne nas posílat doprdele.
P:To né já Vás ale jeho! (toho kamaráda)
(Medzitým vytahujem občanku, držím ju v ruke a ukazujem prednú stranu, chce mi ju zobrať)
J:Do ruky vám ju nedám
P:No to mi teda dáte! Podle zákona....
J:Podle zákona sem povinný preukázať totožnosť, tu Vám ju preukazujem, opište si tie údaje, tá občanka neni mojim majetkem je majetkem Slovenskej republiky.
P:Takový chytrý tady máme od Vašich furt, když mi ho nevydáte pújdete se mnou na stanici.
J:Tak ideme na stanici.
(Prichádzame k autu kde je jeho kolega)
P:A volej ješte cizineckou policii, odmítá ho vydat z ruky.
P2:Tady mi ho dejte, máte povinnost mi ho dát, musím také ověřit jeho pravosť
(V tú dobu ma to nenapadlo, ale nemyslím si že je policajt nejaký expert na rekognoskáciu dokladov, ešte k tomu slovenských)
J:Mám povinnost preukázať totožnosť, tu ju preukazujem držím ho, opište si údaje
P2:Máte povinnost mi ho dát do ruky
J:Podla jakého zákona?
P2:No podle zákona
J:Podle jakého zákona? Mi povedze číslo, paragraf, odstavec, nech si to nájdem, ja nejsom znalý zákona.
P:Chytrý že?

Ďalej to nebolo nijak zaujímavé, nakoniec som ju policajtovi č.2 položil na stôl lebo som myslel že si to len opíše, ale si ju ofocoval čo sa mi teda nelúbilo.
Ďalej prebehla konverzácia že pokutu musí slečna dostať, na moju námietku že sa to dá vyriešiť domluvou lebo škodu zaplatí poisťovńa a ona má tiež škodu na aute je to študentka takže je to pre ňu už dostatočný trest taká škoda, odpovedal, že jej pokutu dať musí.
Potom ma napadlo že jeho kolega posielal kamaráda "do rici", tak som navrhol že keď všetci robíme chyby, ja to mám nahraté a mám svedkov, či by sa to nedalo vyriešiť rozumne že pokutu nedostane a my to tiež nebudeme riešiť a nebudeme podávať sťažnosť. To sa mu velmi znelúbilo opýtal sa ma či sa mu vyhrážam a už sa so mnou nebavil.

Samozrejme potom bol policajt na ňu moooc milý zavrel sa s ňou v aute a zaplatila mu 500kč pokutu a šli sme preč...

Moje otázky na záver...
Je nejaký rozdiel keď som občan slovenska že musím vydať doklad z ruky respektíve existuje taká povinnosť? Ja som povinný ho chrániť pred stratou, odcudzením a zneužitím, neni mojim majetkom a neverím nejakému pachovi ktorý ešte k tomu nepozná zákon.
Jaký je postih, sankcia keď jak občan iného štátu nemám u seba občiansky preukaz ale chcem preukázať totožnosť iným spôsobom?
Má zmysel podávať sťažnosť, ešte keď je viac jak 2 mesiace po udalosti?

Ďakujem všetkým
Si povinny preukazat totoznost. Bodka. Ziadny obciansky k tomu nepotrebujes a z ruky nic nie si povinny vydat.

Odoslané z Lenovo P1ma40 pomocou Tapatalku

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2016, 09:54:05 »

fakt je nutný citovat kilometrovej post hned nad tím ::)

Co se týče dokladů, mě jednou mávali jakýmsi žvástem opicejního prezidia. Ale nevím o tom, že by jakýsi opicium mělo nějakou pravomoc závazně vykládat zákony. Na druhé straně jsou to kreténi a bůhví, co se jim v tom jejich opičím mozečku namane. Tradičně platí soudy posvěcené že musíš strpět všechno a stěžovat si potom… :x
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2016, 10:24:11 »

fakt je nutný citovat kilometrovej post hned nad tím ::)

Patrne to je policajt, poznate to i podle toho: ...bodka   ;D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2016, 13:13:06 »

Stanovisko PČR k dotazovanému fyzickému předání  :
http://www.policie.cz/clanek/predkladani-dokladu-ke-kontrole.aspx

Povinnost mít u sebe doklad pro cizince (při kontrole cizineckou policií) :
http://www.policie.cz/clanek/informace-pro-pobyt-cizincu-casto-kladene-otazky.aspx

Povinnost identifikace při lustraci PČR :
http://zakony-online.cz/?s9&q9=103
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2016, 16:03:54 »

ovšem, stanovisko PČR mne neudivuje, ale nás stanoviska téhle bandy zase moc nezajímají, neb nejsou právně závazná… :-7
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2016, 16:11:41 »

fakt je nutný citovat kilometrovej post hned nad tím ::)

Co se týče dokladů, mě jednou mávali jakýmsi žvástem opicejního prezidia. Ale nevím o tom, že by jakýsi opicium mělo nějakou pravomoc závazně vykládat zákony. Na druhé straně jsou to kreténi a bůhví, co se jim v tom jejich opičím mozečku namane. Tradičně platí soudy posvěcené že musíš strpět všechno a stěžovat si potom… :x
Tak určite oni nejaké svoje stanovisko majú, a nejaké mam aj ja.
V podstate mi to nerobí zásadný problém, ale ono to nejak vyplynulo z toho sebavedomia policajtov a že sa ešte ju snažili obviniť z úniku.

Čo ma však štve ešte viac je tá zaujatosť na "cudzincov". Na hraničnom priechode Holíč-Hodonín jak keby shengenská hranica neexistovala, zameraný sú hlavne na cudzincov a pravidelne ich zastavujú a kontrolujú spolu aj s colnou správou a prehladávajú zahraničné vozidla. Je to oto smutnejšie že drvivá väčšina tých ludí tam ide utratiť peniaze. Dokonca do schránok chodia letáky českého kauflandu. Radi udelia pokutu, keď nemáte českú hotovosť ochotne Vás pošlú do zmenárne hneď u miesta kde stoja kde je kurz 21kč/€ + 50kč poplatok

Vídam ich tam pravidelne aj ma často zastavujú, bohužial v poslednej dobe už ani tolko nie, keď sa nebudem ponáhlať tak sa chystám ich trochu demotivovať od práce
« Poslední změna: 27 Listopadu 2016, 16:17:48 od naftaman »
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2016, 16:21:20 »

Patrne to je policajt, poznate to i podle toho: ...bodka   ;D

Ale hovno, to som bol ja z mobilu z toho kokotskeho tapatalku. Za tu citaciu sa ospravedlnujem, bol to moj prvy aj posledny post cez ten certov nastroj :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2016, 17:17:13 »

msk: nevěříme. Napište 20× „policajti a úředníci jsou kokoti; případná výjimka potvrzuje pravidlo!“ bez použití copy/paste…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2016, 17:40:13 »

A pres ten certuv nastroj:)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2016, 18:36:29 »

..... Radi udelia pokutu, keď nemáte českú hotovosť ochotne Vás pošlú do zmenárne hneď u miesta kde stoja kde je kurz 21kč/€ + 50kč poplatok
To by mě zajímalo, na základě čeho by toto mohli, zvlášť u občanů EU.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2016, 13:37:37 »

..... Radi udelia pokutu, keď nemáte českú hotovosť ochotne Vás pošlú do zmenárne hneď u miesta kde stoja kde je kurz 21kč/€ + 50kč poplatok
To by mě zajímalo, na základě čeho by toto mohli, zvlášť u občanů EU.
Takto...
Zastavia auto, skontrolujú čo sa dá, zistia "priestupok", pokuta x Kč, keď niekto nemá u seba českú korunu ale iba eura prípadne inú menu, tak povedia, tu je hneď zmenáreň, nech si ide zameniť, a veľa ľudí si proste zameniť ide.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2016, 14:13:20 »

Tohle nemá oporu v předpisech. Pokud PČR nabídne blokové řízení a řidič s tím souhlasí, ale nemá hotovost ani jinou možnost zaplatit okamžitě (např. kartou), má dostat blok na pokuty na místě nezaplacené. Policajt nesmí skutečnost, že přestupce nemůže či prostě jen nechce (*) pokutu uhradit na místě, promítnout např. do rozhodování o výši pokuty či dokonce do toho, zda blokové řízení vůbec nabídne (velmi obvyklé a přitom zcela nemístné jsou např. dotazy, kolik má dotyčný u sebe, ještě před vyslovením blokové nabídky).

Jediné, co policajt může, je v některých případech při nemožnosti či neochotě zaplatit požadovat kauci a při jejím neuhrazení zajistit vozidlo. Takový postup ale nepřichází v úvahu vždy a orgán si to musí obhájit, takže pokud by mě někdo buzeroval, v klidu bych mu při zapnutém nahrávání oznámil, že blokovou pokutu jsem ochoten zaplatit, ale požaduji blok pro pozdější platbu. Kdyby plkal něco o kauci, poukázal bych např. na trvalý pobyt v ČR, aktuální záznamy v registru řidičů (je-li záznam chudý, poukázat na to, že jak jsem slušný řidič, je-li naopak bohatý, znamená to ale také, že ty pokuty platím a řízením se nevyhýbám). Kdyby to dotáhnul až ke kauci či zajištění vozidla, tak bych si do té drahé směnárny třeba i došel, ale následně bych je stáhnul z kůže a náklady dostal bez větších problémů zpět.

Kromě té kauce žádnou páku nemají. Např. „jménem zákona“ někomu nařídit, aby si v konkrétní vekslárně vyměnil éčka opravdu nelze.


(*) Dokonce řidič může mít dostatečnou hotovost u sebe a může to třeba i přiznat, ale ani to neznamená, že by musel zaplatit na místě. Třeba ty peníze nejsou jeho, potřebuje je tam, kam jede, případně hafo jiných důvodů, do kterých je policajtovi pendrek. Není to exekutor, má být rád, že může vypsat blok a jít otravovat zase někoho jiného.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 14:15:26 od hh »
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2016, 23:05:15 »

Tohle nemá oporu v předpisech....

Myslím že to je bezpredmetné že taký postup je uplne závadný, ale to že o tom vieme my neznamená že to vie každý ovčan. A tých vecí čo robia a nemôžu je nespočet a o tom je toto fórum.
Obyčajný chudák však ktorého zastavia, spravia naňho bububu, ešte im ruky nohy bude lúbať že namiesto 2 tisíc ktorými sa vyhrážali to dostal len za tisícku keď to zaplatil hneď, a ešte naňho boli hodní a féroví a mohol dostať aj väčšiu pokutu ale policajti boli strašne milí a spravodliví....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, stotožnenie, buzerácia
« Odpověď #14 kdy: 29 Listopadu 2016, 10:48:08 »

Myslím že to je bezpredmetné že taký postup je uplne závadný, ale to že o tom vieme my neznamená že to vie každý ovčan.

Toto fórum je o tom jak se tomu bránit.. ovčan neví a jde do směnárny.. a pak ho to naštve a přijde se sem zeptat a přečte si co psal hh a příště bude vědět..

A tých vecí čo robia a nemôžu je nespočet a o tom je toto fórum.

Protože se ovčani nebrání.. ale o to větší výhoda pro ty informované.. mít důkaz že policajt porušoval zákon je velká výhoda pro další řízení.

IP zaznamenána