30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP  (Přečteno 13670 krát)

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #15 kdy: 11 Ledna 2017, 09:55:32 »

Aha, díky. Poučení z předvolání k ÚJ jsem totiž porozuměl tak, že "vyjadřovat se k podkladům pro vydání rozhodnutí" mohu kdykoli až do termínu ústního jednání. Zjevně špatně.

Ještě procesní dotaz - nemůže dojít k situaci, kdy aktivní úředník provede všechny tyto úkony

- ústní jednání u SO1
... případná mezihra s doplňováním a prováděním důkazů
- vyjádření obviněného k podkladům k rozhodnutí
- rozhodnutí SO1
prakticky okamžitě, v jeden den?

Nejsem si totiž úplně jistý, jestli se mi osobně chce ústního jednání zúčastnit (možná zkusím i nějaký aktivní time managment s omluvou z prvního termínu), ale zároveň se mi nechce riskovat, že správní orgán rozhodne okamžitě po konání ústního jednání v mé nepřítomnosti (aniž bych se tedy předtím k něčemu vyjádři).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #16 kdy: 11 Ledna 2017, 10:07:58 »

Stručně.
A. ÚJ se zúčastníte
B. ÚJ se nezúčastníte
C. řádná omluva z ÚJ -> nový termín ÚJ

ad A)
Po skončení ÚJ, pokud nenavrhnete nějaké další důkazy listinou či výslechem (či navrhnete a SO1 je odmítne provést) si vyžádáte lhůtu k vyjádření k podkladům před rozhodnutím, nahodíte 14 dnů, dostanete 5. Pokud ne, byl jste krácen na svých právech (srv. § 36 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb. + § 39 odst. 1 téhož zákona), výborná munice do odvolání.

ad B)
napíšete SO ještě před ÚJ, že se omlouváte a nehodláte se ho zúčastnit, vyhrazujte si však právo vyjádřit se k podkladům k rozhodnutí, opět si velkoryse navrhnete termín 14 dnů.

ad C) GOTO ad A:

Matadoři mé poznámky nepochybně doplní a upřesní.
« Poslední změna: 11 Ledna 2017, 10:56:32 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #17 kdy: 11 Ledna 2017, 18:16:44 »

Zeptám se - je ve spisu nějaká fotka z měření ?
Pokud ano - dá se z ní určit kde bylo měřeno ?
Pokud máme alespoň jedno NE pak bych lehce zpochybnil i to dopsané místo čímž bych to sunul tak že si měří kde chtějí a pak nahlásí ledacos jiného. Při případném výslechu bych se soustředil na to kdo jim vybírá místa a jak to vlastně dělají a snažil bych se aby přiznali že hlouběji v zástavbě (tam kde smějí měřit) prostě a jednoduše výtěžnost klesá.

Co se týče neúčasti na UJ - tam bych se bál že přijdu o výslech pachů jinak bych tam nechodil (Varianta B).

BTW - musí SO oznámit sprostému podezřelému, že se chystá provádět nějaké výslechy ? Já myslím že ano - ale nejsem si jistý. Většinou to v předvolání bývá napsáno.


IP zaznamenána

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #18 kdy: 20 Března 2017, 01:44:24 »

Ahoj, po delší době malý update. Prozatím jsem žádné své námitky ani návrhy na dokazování, které jsme vymysleli dříve, nijak (osobně ani písemně) nedával najevo, snažím se trošku taky správní orgán zaměstnat. Nezapomněl jsem na ně, můj záměr je přednést je v rámci "vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí", na něj ale zatím nepřišla řeč.

Z prvního stanoveného termínu ústního jednání jsem se řádně omluvil, omluva uznána. Poté byl stanoven druhý termín ústního jednání, na něj jsem bez omluvy nedorazil.

Správní orgán mi teď uložil pořádkovou pokutu (!) za to, že jsem se nedostavil k ústnímu jednání a tím "závažně ztížil postup v řízení".

Přiznám se, že teď moc netuším, jak reagovat - se situací, že by někdo dostal uloženu pořádkovou pokutu za nedostavení se k ústnímu jednání, jsem se tady na fóru ještě nesetkal. Měl jsem dojem, že účast na ústním jednání je moje právo, nikoli povinnost. Mám nahrát anonymizovanou verzi rozhodnutí o udělení pořádkové pokuty? Odvolat se můžu do 15 dnů (většina lhůty ještě zbývá), ale potřeboval bych nějak postrčit, čím reagovat.

Díky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #19 kdy: 20 Března 2017, 01:54:27 »

Tusim, ze vyhledavani stale funguje https://www.30kmh.cz/index.php?topic=302.0
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #20 kdy: 20 Března 2017, 12:33:19 »

Poté byl stanoven druhý termín ústního jednání, na něj jsem bez omluvy nedorazil.

Proč?? Zbytečně to zkomplikovalo pozici v řízení.. mohl jste jim poslat aspoň to vyjádření a návrhy na dokazování.

Proti pořádkové pokutě se dá použít to co odkázal fu, ale jestli jste to jednání úplně ignoroval tak bude pozice horší.



Prozatím jsem žádné své námitky ani návrhy na dokazování, které jsme vymysleli dříve, nijak (osobně ani písemně) nedával najevo, snažím se trošku taky správní orgán zaměstnat. Nezapomněl jsem na ně, můj záměr je přednést je v rámci "vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí", na něj ale zatím nepřišla řeč.

Tím že řízení ignorujete orgán nezaměstnáte.
A jestli v předvolání k ústnímu jednání bylo že po něm bude možnost se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí.. asi bylo protože spojení "vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí" v souvislosti s tím předvoláním padlo.. tak můžete každý den očekávat rozhodnutí.

Ale byla by to munice proti pořádkové pokutě.. protože když úřad hned po ÚJ vydal rozhodnutí tak neúčast obviněného nemohla závažně ztížit průběh řízení.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #21 kdy: 20 Března 2017, 12:48:46 »

Nečetl jsem celé vlákno, ale pokud jste v daném řízení obviněný, tak Vás pokutovat za nedostavení se nemohou. Viz toto vlákno:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3876.msg38844#msg38844

V 1 As 96/2008 - 115 http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2008/0096_1As__0800115A_prevedeno.pdf se praví
Obviněný v přestupkovém řízení není totiž povinen poskytovat správnímu orgánu při opatřování podkladů  pro  vydání  rozhodnutí  veškerou  potřebnou  součinnost, jak to od jiných subjektů správních řízení žádá § 50 odst. 2 správního řádu

Druhou možností by dle mě bylo, pokud v předvolání chybělo poučení o pořádkové pokutě.

§ 59
Předvolání

Správní orgán předvolá osobu, jejíž osobní účast při úkonu v řízení je k provedení úkonu nutná. Předvolání musí být písemné a doručuje se do vlastních rukou s dostatečným, zpravidla nejméně pětidenním předstihem. V předvolání musí být uvedeno, kdo, kdy, kam, v jaké věci a z jakého důvodu se má dostavit a jaké jsou právní následky v případě, že se nedostaví. Předvolaný je povinen dostavit se včas na určené místo; nemůže-li tak ze závažných důvodů učinit, je povinen bezodkladně se s uvedením důvodů správnímu orgánu omluvit.
« Poslední změna: 20 Března 2017, 12:55:54 od Omega »
IP zaznamenána

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #22 kdy: 21 Dubna 2017, 19:55:25 »

Ahoj všem, sice opožděně, ale přesto, bych rád aspoň teď poděkoval všem, co si na mě a můj případ našli chvíli a pokoušeli se radit. Celý problém byl nakonec završen dvojitým winem:
* proti pořádkové pokutě jsem sepsal odvolání (díky za nasměrování na relevantní rozsudky NSS a ÚS, použil jsem), správní orgán ho poté ani nepředal na kraj, odvolání vyhověl a rozhodnutí o pořádkové pokutě sám zrušil
* krátce poté správní orgán (stále I. stupně) zastavil celé řízení o přestupku, a to aniž bych se k němu jakkoli vyjádřil. Je to sice win, ale jelikož tohle bylo moje první správní řízení, chtěl jsem v jeho rámci hlavně nabrat nějaké zkušenosti do budoucna, což se povedlo jen částečně. Ale jsem si jistý, že příležitosti se opět někdy naskytnou.

Nechal bych to ještě pár dní uležet, pak sem nahraju anonymizované verze všech dokumentů, souvisejících s řízením (spis). Třeba se někomu budou hodit.
IP zaznamenána

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 65/62 na 50 v obci, ztotožněn MP
« Odpověď #23 kdy: 07 Května 2017, 22:12:52 »

Anonymizované verze dokumentů k řízení (tj. povětšinou spis):

https://uloz.to/!o2nw0QnJ2o5F/sr-dobrichovice-anonymizovano-zip
IP zaznamenána