30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přenosné značky  (Přečteno 12406 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
[?] Přenosné značky
« kdy: 11 Prosince 2013, 11:29:27 »

Zdravím zkušené uživatele a současně je prosím o radu se svým prvním problémem:
Nedávno mi přišla výzva k uhrazení určené částky. Jedná se případ ze září, kdy auto údajně stálo na dočasném zákazu zastavení (z důvodu čištění silnic). Nebylo odtaženo, takže si zatím (bez nahlédnutí do knihy jízd ;-) ) nejsem jistý, o jaký případ užívání se jednalo. Chtěl bychale vědět, jaký myslíte, že by byl pro mě nejvýhodnější?
- Auto jsem na ulici zaparkoval již před umístěním přenosných dopravních značek. Nikam jsem nejezdil a nepohyboval jsem se v okolí, takže jsem nemohl tušit, že tam přibyly. Nemůžu ale doložit jinak, než čestným prohlášením a nevím, jestli je běžná praxe města si např. fotit ulici, kam značky umisťují...
- Mohlo se jednat i o případ, jenž se mi někdy kolem té doby stal; jel jsem na nákup a udělalo se mi špatně a hlavu jsem měl jako střep. Zastavil jsem vozidlo (nezávisle na vůli řidiče), abych neohrozil ostatní účastníky silničního provozu na nejbližším vhodném místě (tedy u krajnice) a vypravil se do lékárny pro prášky proti bolesti a nevolnosti. V jízdě jsem pokračoval až  poté, co se mi udělalo dobře. (někdy mezi sedmou ranní a druhou odpolední)
- auto řídila jiná osoba, kterou samozřejmě udám. Bojím se ale, jak se bude případný SprDel řešit, pokud mi ukázala špatné doklady (nebo zemřela?) a trochu se bojím toho, že budu zrovna já ten smolař, kterému se to vrátí.

Co myslíte, že by bylo nejlepší případ? Tedy, samozřejmě, že po nahlédnutí do knihy jízd, kterou si poctivě vedu nahlásím městu, jak se skutek opravdu stal, ale čistě teoreticky by mě zajímalo, jak byste to viděli vy...
Díky!
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Přenosné značky
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2013, 15:09:37 »

Přesunutím pokládám svou otázku za vyřešenou a je mi jasné, že dále by bylo vhodné smířit se s "běžnou" metodikou, tedy ve smyslu
http://30kmh.cz/index.php?topic=315.0        resp.
http://www.autoweb.cz/beran-spravni-delikty-provozovatele-nad-metodikou-ministerstva-dopravy-md a dalších, zde uvedených..
Díky, dám vědět, jak to dopadlo!
 
IP zaznamenána

Docktor

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Přenosné značky
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2014, 01:23:45 »

 13/1997 Sb.Zákon o pozemních komunikacích
ČÁST ŠESTÁ
UŽÍVÁNÍ POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ

§ 19
Obecné užívání

(5) Silniční správní úřad je oprávněn rozhodnout o označení místní komunikace nebo průjezdního úseku silnice nebo jejich částí, na kterých je z důvodu veřejného zájmu dočasně zakázáno stání silničních vozidel, příslušnou dopravní značkou podle zvláštního předpisu.2) Rozhodnutí o označení musí být provedeno nejméně týden před dnem dočasného zákazu stání na příslušné pozemní komunikaci a na řízení silničního správního úřadu se v tomto případě nevztahují obecné předpisy o správním řízení.

(6) V případě neuposlechnutí rozhodnutí silničního správního úřadu podle předchozího odstavce je vlastník místní komunikace nebo průjezdního úseku silnice oprávněn odstranit silniční vozidlo na náklady jeho provozovatele, pokud provozovatel silničního vozidla neprokáže závažné důvody, které mu znemožnily, aby silniční vozidlo odstranil včas sám; v tomto případě hradí náklady spojené s odstraněním silničního vozidla ten, na jehož žádost bylo silničním správním úřadem vydáno rozhodnutí.
 ;)
« Poslední změna: 19 Března 2014, 01:25:18 od Docktor »
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Přenosné značky
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2014, 14:22:32 »

No... případ pravděpodobně odložen, jen mi přišla výzva k uhrazení částky za odtah. Poptávám to zde
http://30kmh.cz/index.php?topic=497.0
A problém je mj. v tom, že dle nálezu US je dostatečné označení i výpis na nástěnce města.

Jde o to, že to nejspíš musím zaplatit tak jako tak a až následně se s nimi hádat... Zkusím ještě jednu cestičku - zajít na technické služby a "nějak to udělat". Asi to nevyjde, ale proč to nezkusit?
Další možnost je podat "Žádost o storno", ale bohužel, čas je proti mě a musím zaplatit již do konce tohoto měsíce. Je mi jasné, že co úřad schvátí...

Pozn. pro OČvTŘ, popř. rýpaly: tím "nějak to udělat" nemám na mysli nic nelegálního.
IP zaznamenána