30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek  (Přečteno 12219 krát)

postoranCZ

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek
« kdy: 06 Března 2014, 13:18:22 »

Potreboval bych poradit.
V pondeli jsem zaparkoval auto tak, ze jsem stal na vodorovnem dopravnim znace "sikme rovnobezne cary" (V13a). Ve ctvrtek rano, kdyz jsem dosel k vozidlu, mel jsem za steraci hned dva listecky "Upozorneni pro spachani prestupku ,,stani na v13a,,". Oba listecky byly za stejny prestupek a oba listecky byly z 5. 3. 2013 - prvni rano v 9, druhy vecer v 10. Predpokladam, ze Mestapo muselo dojet na udani (dekuji!), protoze na tom stejnem miste stavaji dost casto i jina vozidla a nikdy sem nezaznamenal, ze by nekdo mel za oknem pokutu.
Moje otazka - jsem povinen platit 2x za stejny prestupek. Obzvlaste v momente, kdy oba listecky byly predany v jeden a ten samy den? Jak se mam pripadne branit a mam to pripadne pretahnout do Spravniho rizeni?
K podani vysvetleni sem se jeste nedostavil.
Diky
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2014, 13:36:50 »

Pokud si dobře pamatuju, tak lístky od městapa ignorovat.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2014, 15:03:54 »

K podani vysvetleni sem se jeste nedostavil.

Ani se nedostavujte. Právní platnost lístečku za stěračem je mínus tři padesát. Někdo vám ho ukradl, takže jste ho ani nenašel, to jsou věci.
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2014, 15:42:01 »

Sbírám je. I z cizích aut. Mám jich už asi 40 :)
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2014, 16:41:44 »

tak jestli je ten lísteček podobný jako dávají na P9, tak už tam není žádné předvolání k podání vysvětlení, je to jen suché oznámení o spáchání přestupku, čas, místo a pak povídání, že to předají dál na MHMP.

ti pak následně posílají výzvu provozovateli k uhrazení částky... moje auto má dlouhodobě zapůjčen kolega z Maďarska, který přesto, že ho na to znovu a znovu upozorňuji prostě občas zaparkuje taky blbě a já jako úslužný občan, který má respekt k zákonu a bojí se úřadu ho hold musím napráskat....

ta výzva dorazí doporučeně v obálce s modrým pruhem, většinou v rozmezí 2-4 týdnů po přestupku
IP zaznamenána

řidič

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Dvě pokuty za parkování za stejný přestupek
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2014, 23:33:49 »

ne bis in idem - 2x sankce za totožné "závadné" jednání se domnívám, že by neměla být přípustná.
Případně překážka věci rozhodnuté, kdyby se náhodou orgánu podařilo jeden z těch přestupků dotáhnout do právní moci.
IP zaznamenána