30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za rychlost ze Španělska  (Přečteno 35566 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #30 kdy: 05 Prosince 2016, 22:33:03 »

nerikam delat machra, to vetsinou opravdu nicemu nepomuze. lepsi je hrat divadlo a delat blbyho. nevim, o co vam jde, v zivote jsem ve vasi zemi nebyl, nerozumim vam, jestli po me chcete penize, netusim proc, zavolejte prosim ambasadu a prekladatele, mam strach, ze si me s nekym pletete... apod. nevim, co je na tom tezkeho. V prvnim kole je to znejisti, a ve druhem nebudou chtit mit ostudu s ambasadou a radeji povoli. na to bych vsadil ja  ;)

Těžkého na tom není nic. Ale zaplatím si s rodinou dovolenou na týden za 70-80 tisíc a opravdu nehodlám den z ní strávit na letišti a dohadovat se tam s nějakejma debilama. To mi za to těch 500€ fakt nestojí. Co je na tom těžkého to pochopit? Prostě pokud budu někde v zahraničí s rodinou, tak se tam nehodlám dohadovat ani hodinu. Prostě to zaplatím, zapomenu na to a budu si úživat dovolenou, kterou jsem si zaplatil. :)  Něco jiného je řešit řízení teď z klidu domova, kdy mě nic netrápí... Nevím jestli ty máš rodinu, ale určitě by ti rodina poděkovala, že jsou den z dovolené na letišti kvůli nějakému dohadování se s policatajma...

rodina me uz zna, takze vi, ze bych se hadal ;)

jinak ja psal samozrejme o tom pripadu tveho kolegy, ktery jsi zminoval, jak bych jednal na letisti ja a tam o rodine zadna zminka nebyla. pokud jde o tvuj liebesbrief ze spanelska, urcite nic nezkazis tim, ze jim posles uvedeny dopis, na druhou stranu, ocekavat od spanelu znalost tvych prav a to, ze by s tebou meli komunikovat v rodnem jazyce, to je trochu optimisticke. nejspis to vyresi uplne stejnym zpusobem jakobys jim nic neposlal, a proto bych si vymenil ridicak nebo doklad, podle ktereho te identifikovali a pri pripadnych problemech v budoucnu pak byl pripraven hrat divadlo, ktere jsem popsal vyse, eventualne jezdil na dovolenou nekam jinam ;)
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #31 kdy: 05 Prosince 2016, 22:38:06 »

Kdybych v cizině něco spáchal, určitě bych si pak vyměnil doklad, podle kterého mne identifikovali, za nový a byl by klid.

Radši vyměňte doktora nebo prášky. Nebo máte nějaké osobní zkušenosti s přestupkama či trestnými činy ve Španělsku?

Ale no tak. Dulezite prece je, jake maji spanele doklady k dispozici. kdyz si pujcuji auto v zahranici, vetsinou chteji pas, ridicak a kreditku. ani na jednom neni adresa. to mi chcete rict, ze kdyz se budu jmenovat Jan Svoboda, tak zaplatim pri pristi navsteve letiste ve spanelsku vsechny dluhy za ostatni Jany Svobody, byť narozené ve stejný den ? Ja se zkratka domnivam, ze urcity fakt hraje cislo ridicaku, a hlavne cislo pasu. A pokud budu mit pri pristi navsteve jine cislo pasu, jsem zkratka jina osoba, i kdyz se jmenuji stejne. Tipuji zkratka, ze to sparovani v IT systemech neprobehne kvuli 2 ruznym dokladum.
« Poslední změna: 05 Prosince 2016, 22:43:23 od xmartjan »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #32 kdy: 05 Prosince 2016, 22:44:26 »

Opomněl jste ještě jedno číslo, a to se jmenuje rodné číslo. Tím bych asi Vaší teorii uzavřel.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #33 kdy: 05 Prosince 2016, 22:49:33 »

To pouze za predpokladu, ze ve svete (v tomto pripade spanelsku) vedi neco o ceskych rodnych cislech. A na to bych si taky moc nevsadil. Nebo myslite, ze spanelsky system bernaku ma kolonku pro ceska RČ, jo?  :)
Na druhou stranu fakt je ten, ze v dnesni zkur..ne biometricko-bigbrotherovske dobe clovek nevi, co vsechno ty policajtske systemy na letistich (a jinde) umi.
« Poslední změna: 05 Prosince 2016, 22:55:21 od xmartjan »
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #34 kdy: 05 Prosince 2016, 22:57:14 »

dane010, je na tom anonymizovanem dopise ze spanelska rodne cislo? ja bych vsadil petibabu, ze neni.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #35 kdy: 05 Prosince 2016, 23:06:09 »

Ne, ty doklady na letišti předkládáte jen tak, otisky prstů při vyřizování pasu jsou jen tak, v hotelech si doklady taky kopírují jen tak, ty kamery na letištích jsou makety, při příletu do španělska Vám přijde sms od operátora: "Vítejte ve Španělsku" úplnou náhodou, ty kufry na letištích samozřejmě nikdo neotvírá a ve směnárně na letišti si kopírují pas taky jen tak

IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #36 kdy: 05 Prosince 2016, 23:06:25 »

Rodné číslo tam není, nemám to u sebe, ale neviděl jsem ho tam a jsem přesvědčen, že tam není ani moje datum narození. Každopádně půjčovna si moje doklady určitě buď oskenovala nebo okopírovala, takže mají moji podobu a tu měnit nebudu, stejně tak jako adresu, kterou jsem při objednání auta po internetu zadal. A určitě si tam nebudu půjčovat auto s tím, že udám falešnou adresu a budu si kvůli tomu měnit platební kartu, pas, řidičák a nevím co ještě...
Prostě jsem jel rychle, moje blbost, zkusím to uhrát přes správní řízení, pokud ne, tak se nedá nic dělat a pokud mě tam příště někde zastaví nebo půjčovny si mě dají na black list (což se prý také běžně stává), tak holt to prostě zaplatím a nedá se nic dělat.

Rozhodně si kvůli tomu nebudu měnit všechny doklady, adresu, kartu a barvit vlasy aby mě náhodou nepoznali... to mi za to fakt nestojí.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #37 kdy: 05 Prosince 2016, 23:24:01 »

hoši, nikomu svůj názor nevnucuju, dělejte si , co chcete, jen mi připadáte moc paranoidní.

Já zkrátka, když někde v EU něco spáchám a budou mít můj pas v půjčovně, tak příště jedu na občanku (a naopak) a budu v pohodě ;) a rozhodně se nebudu bát - hotely, půjčovny a jiné podniky mají určitě lepší věci na práci, než šířit mé krásné fotky z CZ dokladů po policajtech, berňácích a nevím kde. howgh

IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #38 kdy: 23 Ledna 2017, 11:57:28 »

Trochu mi to připadá, jako si říkat, že stání jedním kolem na obrubníku na chodníku, kde nikdo nechodí, přece taky nikdo řešit nebude. A jaký na to máme šikanózní systém..
IP zaznamenána

M4

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #39 kdy: 27 Května 2017, 17:34:12 »

Jak to cele nakonec dopadlo? Ocekavam dopis ze spanelska. Ty radary jsou tak perfektne schovane, ze neni sance je poradne zahlednout a kve vsemu foti ze zade.
Jak dlouho trvalo, nez pokuta po danem incidentu dorazila do CR? Taky jsem mel pujcene auto.
Diky
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #40 kdy: 22 Srpna 2017, 22:56:37 »

Nahlásil jsem řidiče cizince ve spolupráci s nezaplatim.cz a od té doby žádná odezva, v září to bude rok od spáchání přestupku.
IP zaznamenána

Premik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #41 kdy: 06 Srpna 2018, 04:49:34 »

Dobry den Dane, prosim, rad bych se zeptal, jak to dopadlo? A taky jsem moc nerozumnel Vas postutp. Ted mi prislo to same a 100 E je dost na to, abyse mi to chtelo zaplatit. Nicmene nasledne problemy nechci. Dekuji. P
IP zaznamenána

Premik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #42 kdy: 06 Srpna 2018, 04:54:27 »

Pardon, uz to vidim, nedocetl jsem do konce. Dekuji. P
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #43 kdy: 06 Srpna 2018, 19:07:01 »

Jak jsem psal, předal jsem to na nezaplatim.cz  mezitim i to samé z Itálie a z Rakouska a vše vyřešeno tak, že jsem ani jednou nic neplatil.... teda mimo poplatku pro nezaplatim.cz  Ale raději zaplatím jim než výběrčím :)
IP zaznamenána

Pettrushka

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #44 kdy: 15 Května 2019, 11:47:42 »

Dobrý den pane Dane, stalo se mi to samé, bohužel se ke mě dopis s pokutou dostal po dvou letech.. Pokuta za rychlost na Mallorce, auto z půjčovny,. Příští měsíc se chystám na kanary a nevím jestli tedy zaplatit a nebo ne.. Jak ste se s tím nakonec poprál vy?? Děkuji za odpoved
IP zaznamenána