30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za rychlost ze Španělska  (Přečteno 35761 krát)

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Pokuta za rychlost ze Španělska
« kdy: 16 Listopadu 2016, 13:10:09 »

Tak mi po dovolené na Kanárech přišel pozdrav od tamních pomahačů. Na dálnici jsem při snížené rychlosti na 100 km pirátil celých 117 km/h a soudruzi mi to ohodnotili na 100€. A jsou tak hodní, že mi dokonce poslali dva liebesbriefy jeden za těch 117 a druhý za 118 a pokaždé to ohodnotili za stovečku unijní měny. Což mi přijde celkem dost. Být to 20€, tak to pošlu a neřeším, ale tohle se mi jim posílat nechce.

Nemá někdo zkušenosti s řešením pokuty ve Španělsku? Auto bylo na půjčovnu, která naprášila mne, protože jsem si auto půjčoval na svoje jméno. Budu to řešit strategií nahlášení skutečného řidiče s adresou v zahraničí (EU), který, když ho obešlou, se jim k tomu přizná. Tím by to předpokládám pro mne mělo být vyřešeno.

Na druhou stranu nechci, abych při nějaké budoucí návštěvě Španělska musel řešit, že tam mám neuhrazenou pokutu a že už je na mě exekuce a bude mě to stát bambilion.

V liebesbriefu se podle google překladače v bodě b píše toto (nechal jsem to jak to přeložil google, nicméně je jasné, co tam píšou):

b) Prezentace pohledávek. V případě nesouhlasu s výše uvedenými skutečnostmi, můžete vznést a / nebo propozice důkazy na svou obranu, pro tento účel ve lhůtě 20 kalendářních dnů pro přenos do léčebného centra Automatizované zprávy (CTDA). PO Box 505 - 24080 LEON, cituje výše uvedený počet zaznamenán rekordní (art. TSV 95,1 litru). To bude přínosem řádný postup stanovený v umění. 95 L TSV schopni aplikovat je právo na snížení 50% z výše pokuty. Postup vyprší 1 rok po zahájení této smlouvy, aniž produkoval odpovídající rozhodnutí o uložení sankce, ledaže právní důvody pro pozastavení se shodují, že období (čl. 112.3 LSTL).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2016, 13:14:17 »

Můžete jim zatím česky napsat, že děkujete za dopis, nicméně že rumunsky (ano, vím že je to španěsky) nebo jak je to psané nerozumíte a ať vám to pošlou v češtině.
To není nic proti ničemu a uvidíte, jak se s tím poperou :-)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2016, 16:08:19 »

Divím se, že to nezaplatila rovnou ta půjčovna a nezkásla si to z kreditky...
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2016, 16:16:48 »

To by jí neprošlo, protože jednak kauci bloklou přes kreditku už samozřejmě nemají (je to už pár měsíců zpět) a pokud by zkusila jakoukoliv transakci na moji kartu, tak to budu u banky reklamovat jako neoprávněnou a mají smůlu. :)
To mám již vyzkoušené. Loni jsem měl přes Goldcar full to full plán a oni mi po návratu normálně strhli 50€ za dotankování - přitom jsem tankoval při vracení na letišti do plné. Co jsem pak četl na netu, tak Goldcar to zkouší na každého. Na banku jsem poslal reklamaci na neoprávněnou transakci a za týden jsem měl peníze zpět.
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2016, 10:00:04 »

To samé řešil příbuzný asi před dvěma lety - obeslali ho ze Španělska o 300€ kvůli rychlosti autem z půjčovny. Španělský právník ze španělské pobočky jejich firmy doporučil absolutní ignoraci. Provedeno dle rady a pak už o nich neslyšel.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2016, 08:45:03 »

To nezní špatně, ale je otázka, aby o nich neslyšel, až zase pojede do Španělska a náhodou ho někde zastaví policie a pěkně mu to spočítají. Tohle se stalo kolegovi z firmy v Řecku. Nic mu ani nepřišlo, návrat do Řecka po třech letech a sebrali ho rovnou na letišti, musel na místě zaplatit asi 500€, protože tam na něj už byla nějaká exekuce a ještě ho chtěli poslat zpátky, že ho ani do Řecka nepustěj, naštěstí to pak nějak uhádali, že o ničem nevěděl... ale nebylo to úplně příjemné.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2016, 09:28:05 »

Proto radím jim česky napsat, že nerozumím, co chtějí. Vysavač nebo hrnce od nich kupovat nebudu a pokud chtějí něco jiného, ať napíšou česky.

To je pro případ nějakých komplikací podstatně lepší vyjednávací pozice. Stejně tak český úřad, když jim někdo napíše španělsky, tak to spíš nechá plavat, než aby to nějak řešil. Naopak když nikdo nereaguje, tak pokračují.
IP zaznamenána

asocz

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2016, 10:32:08 »

Jojo. Pošlete jim to česky s kopií tohoto jejich dopisu, aby to měli kam zařadit, protože z tohoto exotického jazyka přece nelze poznat jaké je čj. ani jiná identifikace
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2016, 11:08:47 »

Včera ve zprávách na Nově o tom byla reportáž.....
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #9 kdy: 20 Listopadu 2016, 11:19:27 »

IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2016, 13:38:48 »

Tak jak jsem koukal na reportáž, tak jsou mimo, ze Španělska to vymáhají, jak je vidět. :)

Jinak co se týče toho dopisu v češtině, tak nevím jak to mají Španělé, ale Němci mají třeba přímo uzákoněno, že úřední řeč s úřadem je němčina a je nutno jim to kdyžtak přeložit. Pokud jim to dám nepřeložené, tak si mají právno na moje náklady objednat překlad, tak aby mi pak nepřišla faktura za přeložení do španělštiny :), viz:
http://www.gesetze-im-internet.de/vwvfg/__23.html

A tady se píše, že je nutné s úřady cizích státu EU komunikovat jejich úředním jazykem:
https://www.euroskop.cz/664/sekce/komunikace-obcanu-s-urady-v-evropske-unii/

Z čeho to vychází, že jim můžu psát česky a oni mi to mají povinnost přeložit? Googloval jsem, ale nikde jsem to nenašel, že by to tak bylo. Můžu požadovat tlumočníka, ale toho si přece musím obstarat na svoje náklady ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2016, 17:58:12 »

Například toto:
http://ftp.aspi.cz/aspi/opispdf/2006/028m2006.pdf

článek 5, odst. 3

IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #12 kdy: 20 Listopadu 2016, 19:10:51 »

Ale já jsem na území Španělska spáchal přestupek. Toto se týká zcela jednoznačně pouze trestních věcí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #13 kdy: 20 Listopadu 2016, 19:16:40 »

Ale já jsem na území Španělska spáchal přestupek. Toto se týká zcela jednoznačně pouze trestních věcí.

Přestupkové řízení je pouze jedním druhem trestního řízení.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #14 kdy: 21 Listopadu 2016, 12:04:35 »

Dobře provedu a rovnou jim tam udám řidiče a uvidíme jestli se ještě ozvou :)
IP zaznamenána