30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za rychlost ze Španělska  (Přečteno 35562 krát)

Jor667

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2016, 22:15:57 »

hmmmm... podle pokynu chces napsat cesky, ze nevis co za znacku hrncu ti chtej prodat za tech 100€ a ty jim tam dohodis nejakeho ridice? nevim, nejsem v tom zbehly, neni to zvlastni?
nebo se pletu a chces psat neco jineho?
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2016, 14:56:52 »

To nezní špatně, ale je otázka, aby o nich neslyšel, až zase pojede do Španělska a náhodou ho někde zastaví policie a pěkně mu to spočítají. Tohle se stalo kolegovi z firmy v Řecku. Nic mu ani nepřišlo, návrat do Řecka po třech letech a sebrali ho rovnou na letišti, musel na místě zaplatit asi 500€, protože tam na něj už byla nějaká exekuce a ještě ho chtěli poslat zpátky, že ho ani do Řecka nepustěj, naštěstí to pak nějak uhádali, že o ničem nevěděl... ale nebylo to úplně příjemné.

To mi přijde docela zvláštní: aby byla exekuce, museli by ho odsoudit, pokud by ho odsoudili, měli by mu o tom asi dát vědět, ne? Další věc, jak na něho přišli na letišti? Uvnitř EU mě nikde na letišti nelustrovali, pas po mě nikdo nechtěl, natož aby mě skenovali v nějakých evidencích...Pravda, v Řecku jsem nebyl.

Opravdu je to zpráva od důvěryhodného kolegy z první ruky, nebo jde o kolegu známého sestřenice kamaráda?
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2016, 15:57:01 »

To nezní špatně, ale je otázka, aby o nich neslyšel, až zase pojede do Španělska a náhodou ho někde zastaví policie a pěkně mu to spočítají. Tohle se stalo kolegovi z firmy v Řecku. Nic mu ani nepřišlo, návrat do Řecka po třech letech a sebrali ho rovnou na letišti, musel na místě zaplatit asi 500€, protože tam na něj už byla nějaká exekuce a ještě ho chtěli poslat zpátky, že ho ani do Řecka nepustěj, naštěstí to pak nějak uhádali, že o ničem nevěděl... ale nebylo to úplně příjemné.

To mi přijde docela zvláštní: aby byla exekuce, museli by ho odsoudit, pokud by ho odsoudili, měli by mu o tom asi dát vědět, ne? Další věc, jak na něho přišli na letišti? Uvnitř EU mě nikde na letišti nelustrovali, pas po mě nikdo nechtěl, natož aby mě skenovali v nějakých evidencích...Pravda, v Řecku jsem nebyl.

Opravdu je to zpráva od důvěryhodného kolegy z první ruky, nebo jde o kolegu známého sestřenice kamaráda?

K tem letistim :
Cesko, Italie, Rakousko, Nemecko - zpravidla nechteji videt vubec nic a pres brany staci QR kod.
Avsak Holandsko, Shiphol - vzdycky! (Tento rok asi 5 krat z 5.) chteji videt doklad pri vstupu do letadla.

Takze i kdyz nikdo po me na letisti v Schengenu nic nechtel, nezobecnoval bych, ze to plati pro vsechny!
Tot moje zkusenost, ale netvrdim, ze by mu to ve Spanelsku neproslo ;)
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #18 kdy: 03 Prosince 2016, 23:16:22 »

To mi přijde docela zvláštní: aby byla exekuce, museli by ho odsoudit, pokud by ho odsoudili, měli by mu o tom asi dát vědět, ne? Další věc, jak na něho přišli na letišti? Uvnitř EU mě nikde na letišti nelustrovali, pas po mě nikdo nechtěl, natož aby mě skenovali v nějakých evidencích...Pravda, v Řecku jsem nebyl.

Opravdu je to zpráva od důvěryhodného kolegy z první ruky, nebo jde o kolegu známého sestřenice kamaráda?

Jasně že to je skutečná událost kolegy. Nemám důvod sem psát kraviny.
Po příletu si šel ještě v letištní halet do půjčovny vyzvednout objednané auto, na přepážce samozřejmě předložil doklady (pas + řidičák), paní ho zadala do počítače, zvedla telefon, něco řekla a za dvě minuty tam pro něj dorazili pomahači...
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #19 kdy: 04 Prosince 2016, 08:46:20 »

Kdybych v cizině něco spáchal, určitě bych si pak vyměnil doklad, podle kterého mne identifikovali, za nový a byl by klid.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #20 kdy: 04 Prosince 2016, 12:06:31 »

Jako myslíš si na novém dokladu změnit příjmení a datum narození?  ;D
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #21 kdy: 04 Prosince 2016, 13:28:13 »

Kdybych v cizině něco spáchal, určitě bych si pak vyměnil doklad, podle kterého mne identifikovali, za nový a byl by klid.

Z pohledu Němce je ČR cizina. Pomohlo by mu snad vyměnit doklad?:-) To i já mám už asi třetí řidičák a furt po mně jdou!:-)
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #22 kdy: 05 Prosince 2016, 19:46:21 »

A to myslis, ze nemuzou existovat 2 lide stejneho jmena, narozeni ve stejny den? Ja myslim, ze ano. Nemuzu za to, ze mam jmenovce, a jeste je jak na svinu narozen ve stejny den. Proste nahoda je blbec a at mi dokazou, ze ne. A jako bonus bych trval na tom, at kontaktujou ambasadu a zajisti prekladatele. To by ta jejich horlivost resit veci mohla trochu polevit.
« Poslední změna: 05 Prosince 2016, 19:50:22 od xmartjan »
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #23 kdy: 05 Prosince 2016, 21:12:22 »

Hmm a nebo tě tam na dva dny zavřou a budeš tam čekat než seženou překladatelu. Těm policajtům / celníkům na letišti to je úplně ukradený jak dlouho tam budeš a pokud je takhle budeš prudit, tak počítej s tím, že ti to osladí. Zavřou tě tam a budeš čekat na překladatele a čumět v cele na letišti do stropu. Což je fakt super, když máš zaplacený hotel a s sebou rodinu s dětma... nějakej další chytrej nápad?
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #24 kdy: 05 Prosince 2016, 22:04:50 »

z tveho malovani certu na zed usuzuji, ze asi rad a moc brzo stahuješ kalhoty, kdyz brod je ještě daleko. důležité je se hned neposrat, na to většina fízlů na celém světě vsází. na druhou stranu je vždy samozřejmě třeba jednat úměrně situaci a zvolit si, co je pro tebe lepší, resp menší škoda. já bych prostě tu hru hrál, ty třeba ne, a zaplatil 500e. to je každého věc. byl jsem v podobné situaci, když mě v Rakousku chytli na motorce se závodními výfuky, já to turoval na plno tunelem a za tunelem stáli. ze začátku to vypadalo, ze pujdu pesky, bez motorky a s tucnou pokutou, ale hraju hodne poker, ten me hodne naucil, a pomaha mi udrzet nervy, odhadnout silu a reakci soupere a umet blafovat. nakonec to bylo zadarmo a jen se zdvizenym prstem a to si ten kraval z vyfuku i premerili nejakou svou technickou seperetickou... jak rikam, dulezite je se hned neposrat a vymyslet nejake reseni.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #25 kdy: 05 Prosince 2016, 22:08:05 »

Ono je něco jiného, když jsi sám na motorce v Rakousku nebo jsi v Řecku, kde se nikdo nedomluví a na letišti s tebou čeká manželka a pětiletá dcera. To já v tu chvíli zaplatím raději 500€, než tam dělat machra a riskovat že tam strávím noc nebo mě posadí na letadlo domů a rodina tam zůstane sama... být tam sám, tak se s nima vůbec nebavím, ale tady řesíme to, že tam budu s rodinou a to prostě raději stáhnu ocas a nebudu řešit 500€.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #26 kdy: 05 Prosince 2016, 22:15:35 »

nerikam delat machra, to vetsinou opravdu nicemu nepomuze. lepsi je hrat divadlo a delat blbyho. nevim, o co vam jde, v zivote jsem ve vasi zemi nebyl, nerozumim vam, jestli po me chcete penize, netusim proc, zavolejte prosim ambasadu a prekladatele, mam strach, ze si me s nekym pletete... apod. nevim, co je na tom tezkeho. V prvnim kole je to znejisti, a ve druhem nebudou chtit mit ostudu s ambasadou a radeji povoli. na to bych vsadil ja  ;)
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #27 kdy: 05 Prosince 2016, 22:16:28 »

hmmmm... podle pokynu chces napsat cesky, ze nevis co za znacku hrncu ti chtej prodat za tech 100€ a ty jim tam dohodis nejakeho ridice? nevim, nejsem v tom zbehly, neni to zvlastni?
nebo se pletu a chces psat neco jineho?

Česky jsem jim napsal, že neumím španělsky a tak jsem plně neporozumněl obsahu dopisu a žádám, aby se mnou úřad komunikoval v jazyce českém. Níže pod to jsem přes google translator španělsky napsal, že jsem pochopil, že jim asi jde o řízení vozdila v danou dobu a udal jsem jim tam Helmuta s adresou v zahraničí. Pokud Helmutovi něco doručí, tak on se přizná... uvidíme jestli někomu ještě něco přijde.

Tento postup mi byl doporučen odborníkem, který řeší můj přestupek v ČR s tím, že už podobné záležitosti řešil a toto je ideální postup. :)
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #28 kdy: 05 Prosince 2016, 22:21:26 »

nerikam delat machra, to vetsinou opravdu nicemu nepomuze. lepsi je hrat divadlo a delat blbyho. nevim, o co vam jde, v zivote jsem ve vasi zemi nebyl, nerozumim vam, jestli po me chcete penize, netusim proc, zavolejte prosim ambasadu a prekladatele, mam strach, ze si me s nekym pletete... apod. nevim, co je na tom tezkeho. V prvnim kole je to znejisti, a ve druhem nebudou chtit mit ostudu s ambasadou a radeji povoli. na to bych vsadil ja  ;)

Těžkého na tom není nic. Ale zaplatím si s rodinou dovolenou na týden za 70-80 tisíc a opravdu nehodlám den z ní strávit na letišti a dohadovat se tam s nějakejma debilama. To mi za to těch 500€ fakt nestojí. Co je na tom těžkého to pochopit? Prostě pokud budu někde v zahraničí s rodinou, tak se tam nehodlám dohadovat ani hodinu. Prostě to zaplatím, zapomenu na to a budu si úživat dovolenou, kterou jsem si zaplatil. :)  Něco jiného je řešit řízení teď z klidu domova, kdy mě nic netrápí... Nevím jestli ty máš rodinu, ale určitě by ti rodina poděkovala, že jsou den z dovolené na letišti kvůli nějakému dohadování se s policatajma...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost ze Španělska
« Odpověď #29 kdy: 05 Prosince 2016, 22:29:35 »

Kdybych v cizině něco spáchal, určitě bych si pak vyměnil doklad, podle kterého mne identifikovali, za nový a byl by klid.

Radši vyměňte doktora nebo prášky. Nebo máte nějaké osobní zkušenosti s přestupkama či trestnými činy ve Španělsku?
IP zaznamenána