30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: resenipokut.cz  (Přečteno 49673 krát)

brichta

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
resenipokut.cz
« kdy: 11 Prosince 2013, 10:30:02 »

Má někdo nějakou zkušenost s resenipokut.cz? Zvažuju, že bych si zkusil na rok zaplatit...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2014, 14:02:15 »

Jedná se o nechcipokutu.cz, viz http://30kmh.cz/index.php?topic=325.0
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2014, 11:51:41 »

Nedávno jsem se v komentech dočetl, že služba má za sebou přes 6000 dořešených přestupků, z toho 5900 úspěšně skončených a 100 pokračuje žalobou k soudu, čímž se na základě návrhu odkládá účinek rozhodnutí do rozsudku soudu. To je zatim 100% úspěšnost a i kdyby všechny žaloby soud zamítl, tak je to cca 98% úspěsnost služby, což se mi zdá neuvěritelný. Cituji z FB stránky: „Naše služba je kvalifikovaná obhajoba vycházející z maximální odborné znalosti patřičných zákonů, předpisů, vyhlášek, směrnic, norem, kodexů a i jednotlivých návodů u technických prostředků. Naše drtivá efektivnost vychází i z nedbalosti PČR, MP a úředníků, proto i díky nedostatečnému přístupu jmenovaných klienta bez problémů obhájíme.

Co tedy dělaj o tolik líp než většina bijců? Maj dostupné návody ke všem měřidlům používaným v ČR (čili drtivá většina přestupků) a tak je mohou líp napadnout, protože SO nedokáže vyvrátit všechny důležité skutečnosti směřující k nevyvratitelnému rozhodnutí? Nebo si spíš dávaj záležet na zmocněncích z Panamy atd..? Ikdyž ze všeho nejvíc mě zajímá, jak se dostat k návodu o technických prostředcích. Je možný si ho vyžádat dřív než započne samotné ústní jednání?
« Poslední změna: 23 Března 2014, 11:54:03 od unlimited »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2014, 13:01:16 »

IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2014, 00:37:20 »

Z uvedeného jsem se dočetl pouze to, že se snaží přestupky umořit ještě před zahájením spr. řízení, ale není uvedeno jak. Dále, že se uplatní omluva na poslední chvíli, SO jí nebere v potaz (to bych chápal, bod do odvolání), ale následně je podáno odvolání po lhůtě, takže rozhodnutí nabyde právní moci a odvolačka se jim nemusí zabejvat. Nakonec pointa, že tak to má být, ale proč vysvětleno není, nějak to celý nechápu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2014, 08:51:32 »

Já jsem měl na mysli hlavně tohle:

Když jsem nad tím přemýšlel, jak je to vůbec možné, zaujala mě vždy jedna věc, totiž styl psaní jejich textů úřadům. V těch textech se to, co já bych napsal na jeden řádek, často rozebírá na dvou listech. Je v nich neustále citováno z různých zákonů, a to často opakovaně to samé. Já osobně bych se v těch textech téměř nedokázal orientovat bez toho, abych si na to vyčlenil hodinu času na jednu stránku a tak je mi jasné, že úředník na tom je stejně, ne-li hůř. A když mu tak přistane na stole mnohastránkový elaborát, tak je pro něj milejší vyřídit deset jiných, než se snažit rozlousknout jeden tento. Možná to bude znít až komicky, ale podle mě 95% veškerého know-how, které Řešení pokut používá, je umění napsat dopis tak, aby mu úředník nerozuměl a pokud by se jím chtěl zabývat, tak aby mu to zabralo půl dne času. I obyčejná plná moc v jejich podání obsahuje asi deset různých čísel zákonů, včetně různých citací a podobně.

Ale samozřejmě mě tam zarazily i nějaké absurdity. Například "schválně" podávat opožděné odvolání, ke kterému úřad nemusí přihlížet, tak to mi připadá hodně mimo.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2014, 18:38:39 »

To by dávalo smysl.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2014, 18:56:11 »

Ale samozřejmě mě tam zarazily i nějaké absurdity. Například "schválně" podávat opožděné odvolání, ke kterému úřad nemusí přihlížet, tak to mi připadá hodně mimo.
Tam nejspíš musela bejt chyba v interpretaci, kdoví jak to skutečně je. Čekal jsem ale nějakou extra vychytávku na styl zmocněnců. Čili hlavní je, aby to bylo dlouhý, namáhavě přezkoumatelný a aby to vypadalo profesiálnálně.

Co by mě zajímalo v první řadě je, jak zastavují věc před zahájenim řízení, když svým klientům sami radí nepodepisovat, neplatit, nemluvit, požadovat řešení ve SŘ. Myslel jsem, že jakmile se na místě neprojedná, automaticky to padá do SŘ. Jestli tim mysleli zjištění automatickym technickym prostředkem, nepovolený zastavení/stání a vhodně zvolený pisemný podání vysvětlení?

A za druhý, když jsou odpory/odvolání/žaloby tak obsáhlý a obsahují takovou řadu zákonů a odborností, tak nechápu jak to můžou stíhat. Přecijen každý podání se týká obsahově něčeho jinýho, takže neni jednoduchý naaplikovat nějakou šablonu a jen trochu měnit. Stejně tak bych chtěl vidět plnou moc v takovym rozsahu.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2014, 21:50:06 »

A za druhý, když jsou odpory/odvolání/žaloby tak obsáhlý a obsahují takovou řadu zákonů a odborností, tak nechápu jak to můžou stíhat. Přecijen každý podání se týká obsahově něčeho jinýho, takže neni jednoduchý naaplikovat nějakou šablonu a jen trochu měnit. Stejně tak bych chtěl vidět plnou moc v takovym rozsahu.

Taky bych rád viděl některé z jejich podání, ale šablonu si umím docela živě představit. Vždycky jde o přestupek, vždycky je na silnici, vždycky se řeší před správním orgánem. Už jenom o tomhle bych vám mohl napsat 100 stránek obsahujících to, jak byly podobné přestupky řešeny ve starověkém Egyptě, jak by se s nimi naložilo podle islámského práva a jaké důsledky má ono podání v kontextu judikatury Evropského soudního dvora.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #9 kdy: 24 Března 2014, 22:01:09 »

Také bych to rád viděl. Jestli jsem to správně pochopil, D-Fens dokumentaci má, třeba by ji mohl v anonymizované formě poskytnout  :)
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #10 kdy: 02 Dubna 2014, 20:11:06 »

Takže legenda o 100% úspěšnosti už padla. Byl zveřejněn rozsudek Nejvyššího správního soudu 4 As 118/2013, kde si zjevně úřady a soudy poradily jak s Panamou, tak se všemi skutkovými a procesními námitkami. Pokud takhle píšou podle šablony, tak jejich klienti teď můžou čekat rozsudky jak na běžícím pásu. První má snad aspoň šanci, že mu hoši z Panamy kompenzaci opravdu zaplatí...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #11 kdy: 02 Dubna 2014, 21:14:55 »

Takže legenda o 100% úspěšnosti už padla. Byl zveřejněn rozsudek Nejvyššího správního soudu 4 As 118/2013, kde si zjevně úřady a soudy poradily jak s Panamou, tak se všemi skutkovými a procesními námitkami. Pokud takhle píšou podle šablony, tak jejich klienti teď můžou čekat rozsudky jak na běžícím pásu. První má snad aspoň šanci, že mu hoši z Panamy kompenzaci opravdu zaplatí...

Týká se to trochu jiného tématu, ale v tom rozsudku (v části [37]) mimo jiné stojí:
Citace
obecně platí, že při naplnění formálních znaků jednání, jež je zákonem označeno za přestupek, jsou v běžně se vyskytujících případech naplněny i znaky materiální, neboť již naplněním daných formálních znaků je ohrožen či porušen zájem společnosti. Aby tomu tak nebylo, musely by v daném případě existovat významné okolnosti či zvláštnosti případu, které takový závěr vylučovaly.

Znovu se potvrzuje, že úřad může o materiálním znaku říct "byl naplněn, protože proto". Stavět obhajobu na tom, že budete úřad nutit dokazovat materiální znak, je naivní.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #12 kdy: 02 Dubna 2014, 22:01:43 »

V tomto je soud celou dobu konstantní, jedinou a logickou odchylkou potvrzující pravidlo bylo těch 52 km/h na konci obce. Na materiálním znaku si založil obdivovatele JUDr. Beran, ale nakonec mohl být rád, že jeho vlastní případ došel do prokluze a neměl na autowebu ostudu. Sama podstata existence přestupku jako druhu nějakého protiprávního jednání stojí na tom že "běžně" to přestupek je a jen "zcela výjimečně" to přestupek není, ne naopak.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #13 kdy: 03 Dubna 2014, 07:54:09 »

Ten rozsudek ničím nevybočuje z ustálené judikatury. Jediné, s čím se tady moc dobře nevypořádali, je ta nepoužitelnost úředních záznamů, když se účelově nijak nevyjádřili k té předchozí judikatuře NSS, kterou stěžovatel argumentoval (respektive si z toho vybrali jen to, co se jim hodilo).

Pokud jde o materiální aspekt, přesně tento postoj se táhne celou judikaturou už od onoho slavného rozsudku NSS 5 As 104/2008 – 45. Že si to JUDr. Beran a mnozí další vyložili po svém tak, jak to NSS nikdy neměl na mysli a už se 4 roky nepřetržitě diví tomu, že přestupek "nezruší" na materiálním aspektu a že to NSS nevykládá tak, jak si to představují, není problém tohoto judikátu.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:resenipokut.cz
« Odpověď #14 kdy: 05 Července 2014, 08:27:13 »

Tenhle rozsudek 10 As 25/2014 - 48 rozsah dokazování a úřední záznamy znovu rozebírá.
Tento 3 Aps 10/2013 - 73 zřejmě jedná přímo o věci borce z řešenípokut, kterou machroval na fcb.
V obou případech nic moc. Ale třeba pak na fcb napíšou, že je to proto, že ho nezastupovali od začátku...
IP zaznamenána