30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?  (Přečteno 3952 krát)

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?
« kdy: 27 Října 2016, 18:33:40 »

Zdravím,

píšu odvolání a mám tu jeden, pro mě, oříšek.
Dva příslušníci výpovídali různě v jedné věci, jeden tvrdil A, druhý B. Postupným šetřením ze strany SO se nadevší pochybnost dokázalo, že pravda je A. Jak co nejlépe napadnou důvěryhodnost svědka B? Kam se obrátit se stížností? Přecijen, fízl B se dopustil přestupku. V odvolání to samozřejmě uvedu, nicméně to pravdědpodobně nebude stačit  :x
Díky :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2016, 19:14:56 »

V řízení vám či účastníkovi, kterého zastupujete, vyhovuje verze A, nebo verze B? Jinak se můžete obrátit nejlépe asi na OVK příslušného krajského ředitelství PČR se stížností v kombinaci s podnětem k prověření možného kázeňského přestupku. Ovšem fízl by za nepravdivou výpověď odpovídal pouze pokud by se prokázal úmysl nebo hrubá nedbalost, pokud si jen něco špatně pamatoval, nejde o přestupek.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2016, 19:24:52 »

hh, tykáme si prosím  ;)
No, je mi to jedno, jde jenom o určení jisté doplňové skutečnosti. Jako kdyby A znamenalo "Jablko je modré" a B znamenalo "Jablko je červené". Vzhledem k tomu, že v řízení neexistuje jiný důkaz, než svědectví příslušníků, chytám se každé nepřesnosti v jejich výpovědích.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2016, 20:09:13 »

Těžko hodnotit takto obecně, ale jestli jde o nepodstatný rozpor, tak to patrně ze strany příslušníka B nebude žádný delikt. Musíte to co nejvíc rozmáznout v odvolání (když využiju vaši paralelu, tak ve stylu, že nejsou-li policajti schopni se shodnout ani na barvě jablka, nelze se spoléhat ani na zbytek jejich výpovědi). Obecně není běžné, aby se svědci shodli na všech detailech, naopak pokud všichni vypovídají jako přes kopírák, je to podezřelé. Pokud jsou ale výpovědi konzistentní s podstatnými rysy skutkové verze, která se jimi má prokázat, drobné odchylky nevadí. Specifikum policajtů je, že to nejsou úplně běžní svědci, jsou tam většinou v roli oznamovatelů, nejsou úplně nezaujatí a hlavně moc dobře vědí, na co se SO bude ptát, mohou si osvěžit paměť nahlédnutím do podkladů, atp. Tedy pokud se perfektně shodují v tom, co je součástí jejich úředního záznamu, ale v detailech plavou, lze argumentovat, že patrně vycházejí jen z těch záznamů a jinak už si to nepamatují. Ale patrně půjde o chytání se stébla.

hh, tykáme si prosím ;)
Neberte si to osobně, ale tykám si jen s lidmi, které znám osobně. Možná patřím do starého železa, ale zvyk, že na internetu si všichni tykají, neuznávám.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2016, 14:28:21 »

ok, ještě bych mohl navrhnout, že Vy mi můžete tykat a já Vám vykat. Není v tom žádné řiťolezectví, nicméně vykání je mmjn. projevem úcty a za svoje aktivity zde si ji zasloužíte. Ale ať je po Vašem :)

Odvolání je v procesu, vyšel jsem ze zdejších podkladů od krause, které se zabývají výpověďmi policistů jako důkazem. Tak uvidíme.
Každopádně díky za rady.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Napadnutí důvěryhodnosti svědka mimo řízení?
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2016, 15:06:13 »

ok, ještě bych mohl navrhnout, že Vy mi můžete tykat a já Vám vykat. Není v tom žádné řiťolezectví, nicméně vykání je mmjn. projevem úcty a za svoje aktivity zde si ji zasloužíte.
Mám to přesně naopak - Be conservative in what you do, be liberal in what you accept from others. [Postel's law]. Tykání snesu i od někoho, s kým jsem se na tom nedohodl (jde-li u pisatele o defaultní režim a nikoliv o projev pohrdání), ale nikdo mě nedonutí proti své vůli někomu tykat :)
IP zaznamenána