30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)  (Přečteno 7835 krát)

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Zdravím,

už jsem si myslel, že má moje auto stealth lak, ale po mnoha letech provozu přišla výzva k uhrazení: 1000Kč - vesnice nedaleko Dvora Králové (měřeno automatizovaným technickým prostředkem). Jak to tady tak pročítám, tak jsou ve Dvoře pěkný šmejdi (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2371.msg).

Co mi poradíte? Dle pročítání fór tedy vidím, že je třeba reagovat a někoho napráskat do 15 dnů od obdržení (jinak sprdel)? Mám nějaké možnosti díky práci v zahraničí v minulost, ale nejpohodlnější varianta je kámoš Čech žijící mimo EU. Trochu ale plavu v tom, jestli lépe EU nebo mimo EU. A chápu, že nejlépe zesnulý hned potom co překročil rychlost s mým autem, ale jak to bude, když ten člověk v zahraničí žije?

Taky jsem se tady dočetl, že dopisy na "divoké adresy" do zahraničí udaným helmutům možná vůbec nezasílají, ale tímto podezřením to nebudu komplikovat.

Prosím o pomoc!
« Poslední změna: 23 Října 2016, 02:02:45 od el_rey »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2016, 01:55:45 »

Prosím začerněte i VS, lze podle něho identifikovat případ.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2016, 13:34:38 »

Jestli to bylo v okolních vesnicích, tak se těžko jednalo o automatizovaný technický prostředek. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2371.0;topicseen
Je tu spousta podobných případů (vyhledavač - "automatizovaný" ),  několik již vyhraných, několik ve fázi zákopové války a jeden ve fázi žaloby.
Takže spis, dotaz na proškolení obsluhy, námitka "automatizovaný" ....
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2016, 13:46:15 »

Jestli to bylo v okolních vesnicích, tak se těžko jednalo o automatizovaný technický prostředek. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2371.0;topicseen
Je tu spousta podobných případů (vyhledavač - "automatizovaný" ),  několik již vyhraných, několik ve fázi zákopové války a jeden ve fázi žaloby.
Takže spis, dotaz na proškolení obsluhy, námitka "automatizovaný" ....

Dvůr Králové má uzavřeny veřejnoprávní smlouvy s několika okolními obcemi (Choustníkovo Hradiště, Lipnice...). Je to totéž jako dnes již na JM slavný Rajhrad, kde mají automatisované měření rychlosti nainstalované Židlochovice. Čili tudy podle mne cesta nepovede.

el_rey už si ale v podstatě odpověděl sám - nejefektivnější metoda je Helmut, podle dosavadních zkušeností je nejlepší existující kontaktní Helmut v EU (protože kdyby nebyl z EU, existuje - byť velmi teoretická - možnost prokázat, že se v době údajného spáchání přestupku nenacházel v Schengenském prostoru), který se do ČR ani moc nechystá, přebírá poštu a je schopen odeslat plnou moc. Dál už je to dětská hra.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2016, 13:47:59 »

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2016, 14:31:33 »

Jestli to bylo v okolních vesnicích, tak se těžko jednalo o automatizovaný technický prostředek. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2371.0;topicseen
Je tu spousta podobných případů (vyhledavač - "automatizovaný" ),  několik již vyhraných, několik ve fázi zákopové války a jeden ve fázi žaloby.
Takže spis, dotaz na proškolení obsluhy, námitka "automatizovaný" ....
.....Čili tudy podle mne cesta nepovede.........
Nechal jsem se unést tím obrázkem policisty s přenosným měřákem z vedlejšího vlákna a nepřečetl si, že se jednalo o SYDO TRAFFIC VELOCITY. Sorry.
Takže skutečně funkční cestička je přes Helmuta.
IP zaznamenána

el_rey

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2016, 22:01:07 »

Tak si to ctu zase kolem a zpatky a samozrejme bych nejradsi model Helmut se priznal a zmizel, ale jak se Helmut prizna, kdyz mu napisou CESKY (coz se evidetne deje)? Kdyby to bylo cesky, coz asi neni nemozne (Helmut kamarad a casto za mnou jezdi), nebude to moc okate? Pokud by byla nastala varianta Helmut nerozumi, tudiz nemuze odpovedet, bude z toho pak sprdel, ze? A v tom pripade jedina munice bude, ze mu neposlali dopis v jeho rodnem jazyce a proto nemohl odpovedet? (OK - spis sem teda jeste nevidel, ale nic moc vic nez rozporovat serizeni automatizovanyho mericiho systemu me nenapada - o to bude tenkej led)

Pokud varianta Helmut (jakakoliv) dava smysl si vyzadat spis? Pokud ano, kdy a jak (InfZ nebo jinak)?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2016, 22:51:16 »

Svému kamarádovi z ciziny jste dopis přeložil, protože ještě stále bydlí u Vás a odjíždí až za pár dní, on napíše lítostivý dopis lámavou češtinou, že se přiznává a že nese plnou odpovědnost za daný incident + může připojit plnou moc, že Vás zmozňuje k zastupování jeho, protože on je v cizině a tak bude lepší, když ho budete zastupovat tady Vy. Vy si můžete potom vyžádat za něho spis a začít si hrát s úřadem  nebo to vůbec neřešit a nechat to na helmutovi, tomu přišijí pokutu.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2016, 11:06:30 »

Vlastním ze Dvora Králového stejný pozdrav. Přestupek se stal v jedné z okolních obcí v květnu 2016.
Zatím potvrzuju funkčnost Helmuta, ale je ještě příliš brzo na oslavy.

Dvůr K. reaguje na všechnu korespondenci velmi rychle a nemá problém se zasláním spisu elektronicky.
Spis obsahuje veškerou dokumentaci, včetně smluv s obcemi, určení místa k měření od policie, ověření radaru apod.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #9 kdy: 24 Října 2016, 17:37:51 »

A nebo můžete zkusit experiment.. napsat jim že si myslíte že se ten přestupek vůbec nestal a tak volíte možnost ať pokračují v šetření a prověří to.. a když by ještě něco chtěli tak jste připravený spolupracovat.

Asi by pak měli poslat normální výzvu k udání řidiče..
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2016, 19:11:01 »

Mrtvej Helmut prověřen ve Dvoře s výsledkem win
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #11 kdy: 29 Října 2016, 09:12:14 »

Ano, také kladná zkušenost s mrtvým, už je to více jak rok, takže v pohodě.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #12 kdy: 29 Října 2016, 13:33:20 »

Tak si to ctu zase kolem a zpatky a samozrejme bych nejradsi model Helmut se priznal a zmizel, ale jak se Helmut prizna, kdyz mu napisou CESKY (coz se evidetne deje)? .............
Pokud varianta Helmut (jakakoliv) dava smysl si vyzadat spis? Pokud ano, kdy a jak (InfZ nebo jinak)?
Helmut odpoví v mateřštině a připojí překlad od google translatora.
Zároveň může požádat o spis ve svém jazyku. Sice o nedostane, ale naznačí to budoucí potíže.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #13 kdy: 24 Května 2017, 08:40:01 »

Aktualizace vývoje velmi podobného případu ze stejného města. Třeba to někomu pomůže.

- přestupek xx.5.2016
- nahlášen helmut, vhozeno do schránky, helmut se písemně přiznal
- oznámení o zahájení sprdel yy.5.2017

xx = yy

Tak se mi zdá že to zahájení o sprdeli posílá nějaký automat přesně tak, aby to, ty kurvy, stihli zahájit do jednoho roku. Není v něm ani slovo o tom, že byl oznámen řidič.
Poslal jsem žádost o spis, tak uvidíme....
« Poslední změna: 24 Května 2017, 09:35:07 od imperator_cz »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Dvůr Králové jede! A já taky (pod 70 na padesátce)
« Odpověď #14 kdy: 24 Května 2017, 09:44:04 »

V oznámení o zahájení řízení o sprdeli nemusí být doloženo, že jsou dány podmínky pro projednání takového deliktu, to nutně musí být až v odůvodnění rozhodnutí. Samozřejmě v rámci řízení lze tuto věc řešit (resp. SO už by ji měl mít vyřešenou, když řízení zahájil, tedy vy to můžete namítat a SO musí reagovat, když ne v průběhu řízení, tak přinejmenším v rozhodnutí).
IP zaznamenána