30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: STK po nařízení PČR  (Přečteno 65390 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #60 kdy: 05 Března 2019, 08:57:07 »

Ano, vozidlo jsem zkontroloval - světla včetně brzdových svítily, stěrače stíraly, směrové ukazatele svítily/nesvítily, brzdy brzdily, RZ byly čitelné. Nějakého fleku na hvězdičkách, které nesnižují čitelnost RZ, jsem si nevšiml.  8)
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #61 kdy: 05 Března 2019, 09:21:24 »

A stál jsem na křiržovatce a kolem se pohyboval divný týpek:)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #62 kdy: 05 Března 2019, 09:22:20 »

Fízle, to jsi mi tam nalepil ty, abys mě mohl zkusit pokutovat. Máš smůlu, nevyšlo ti to.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 470
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #63 kdy: 05 Března 2019, 09:32:36 »

Ani na jednom autě mi nikdo přeškrtlou svatozář  na STK ani nezaregistroval. Pro technika je to tak je vylepování známky taková denní rutina, že to dělá úplně automaticky. Známý technik mě říkal, že měl nedávno průser, že nepřekontroloval boční okénka u staré AVIE a to věděl, že mu za prdelí stojí kontrola z ministerstva.
 Prostě sedl do avie stočil okénko vzal si kabel s ovladačem a popojel na třasadla a na  válce a okénko už nevytočil nahoru.  Když dokončil kontrolu,  vylepil známku,  vše ok. Když Avča odjela dostal pojeb, že nepřekontroloval jestli avie nemá na okénku u řidiče neschválenou zatmavovací folii.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #64 kdy: 08 Března 2019, 21:34:17 »

o tom nedávno bych celkem pochyboval
neboť při dokumentaci stavu pro databázi MD se nechávají okénka zavřená
ledy by to u NA bylo jinak
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #65 kdy: 17 Března 2019, 21:37:58 »

A před jízdou musíte vozidlo zkontrolovat.

Můžete tohle prosím někde odcitovat? Které konkrétní ustanovení přikazuje řidiči kontrolovat vozidlo před jízdou?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #66 kdy: 17 Března 2019, 22:05:36 »

mcsoap:
ZPPK zakazuje řídit vozidlo..
Citace
2. jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,

..z toho asi jde vyvodit že řidič má RZ před jízdou zkontrolovat protože jinak nemůže vědět jestli vozidlo může řídit.

A ještě podle ZPPK je řidič povinen
Citace
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem

a tak by před jízdou měl kontrolovat jestli vozidlo je technicky způsobilé.. i když se dá argumentovat že to asi neznamená nutně kontrolu RZ.. asi žádný problém s RZ není závada "C" aby vozidlo bylo technicky nezpůsobilé.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #67 kdy: 17 Března 2019, 22:15:36 »

mcsoap:
ZPPK zakazuje řídit vozidlo..
Citace
2. jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,

..z toho asi jde vyvodit že řidič má RZ před jízdou zkontrolovat protože jinak nemůže vědět jestli vozidlo může řídit.

A ještě podle ZPPK je řidič povinen
Citace
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem

a tak by před jízdou měl kontrolovat jestli vozidlo je technicky způsobilé.. i když se dá argumentovat že to asi neznamená nutně kontrolu RZ.. asi žádný problém s RZ není závada "C" aby vozidlo bylo technicky nezpůsobilé.

Jo, tak s tímhle si poradil dobře pořadatel Viribus Unitis. Mezi argumenty je například poukázání na platnost starých tabulek SPZ, které svatozář EU neobsahuje, ale podle státu to čitelnost nesnižuje, protože tyto tabulky jsou stále legální.

Citace
http://www.viribusunitis.cz/nalepky.html
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #68 kdy: 17 Března 2019, 22:47:57 »

To co jsem psal se vztahuje k povinnosti kontrolovat RZ před jízdou.. a argumentu že řidič o samolepkách nevěděl.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #69 kdy: 18 Března 2019, 08:52:49 »

To co jsem psal se vztahuje k povinnosti kontrolovat RZ před jízdou.. a argumentu že řidič o samolepkách nevěděl.

To je pravda - mě šlo o to odpovědět na otázku jednoho přispěvatele dřív:

Caroprd111, jak to tedy s tou škrtlou EU je? Jednou je názor, že je to v pohodě, teď zase, že není. Je někde k dispozici dokument říkající, že je to závada typu B?

Takže podle mě to je prostě v pohodě a dokonce tady platí poučka s policií se nebavit. Ve správku bude munice dost.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]