30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STK po nařízení PČR  (Přečteno 65458 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #45 kdy: 03 Března 2019, 10:59:33 »

To chápu, ale dokážete si někdo představit jak si tohle obhájí pokud jinak budu prostě spolupracovat. Dejme tomu, že v extrémním případě si lehnu na zem tak aby bylo jasný, že nekladu odpor. Já si nějak nedokážu představit, že mě pomocí něčeho co tam je napsaný donutí jet za nima.

Tak tady ti ti zmrdi řeknou, že kladeš pasívní odpor.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #46 kdy: 03 Března 2019, 13:15:16 »

Asi bych jim řekl, že jde na mě spaní a bojím se mikrospánku, že se necítím na to kamkoliv pokračovat. Pokud mi nařídí, že prostě pojedu na STK a hotovo, tak to zadokumentuji a nahraji. Cestou na STK nějak šikovně a  elegantně sjedu ze silnice, abych si neponičil auto a aby nevznikla žádná škoda a nemohli z toho udělat dopravní nehodu. A pak bych jim to vpálil, že jsem je upozorňoval, že muže přijít mikrospánek.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #47 kdy: 03 Března 2019, 18:31:33 »

Asi bych jim řekl, že jde na mě spaní a bojím se mikrospánku, že se necítím na to kamkoliv pokračovat. Pokud mi nařídí, že prostě pojedu na STK a hotovo, tak to zadokumentuji a nahraji. Cestou na STK nějak šikovně a  elegantně sjedu ze silnice, abych si neponičil auto a aby nevznikla žádná škoda a nemohli z toho udělat dopravní nehodu. A pak bych jim to vpálil, že jsem je upozorňoval, že muže přijít mikrospánek.

Mě se to nezdá. To by znamenalo, že jste celou dobu jel odněkud někam, ale až po zastavení PČR jste byl najednou unaven. Takže buď jste byl unaven už předtím a přesto jste sednul do auta, nebo jste si to vymyslel. To, že si najednou uvědomím, že jsem ospalý, je tak nějak neprůchozí. Já bych se spíš přikláněl k té možnosti popsané dříve. Jet za nimi ultra pomalu, protože jsem rozrušen. Často zastavovat - vykonání potřeby - jsem rozrušen a musím často. Když bych to neudělal, nemohl bych se věnovat řízení. Na STK mě přepadne střevní chřipka. Nezapomeňme, že na STK musíte vjet na tu jejich rampu, kolama přesně na ty Učkový nosiče nad jámou. No to je ale smůla, prostě se nemůžu trefit. Podle mě není cíl v tomhle případě zcela vyhrát, ale natáhnout to. Pokud se po takové buzer akci ukáže, že jeden řidič dokáže ty kretény zaměstnat třeba na 3 hodiny, tak to fízly prostě nebudou dělat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #48 kdy: 03 Března 2019, 18:39:21 »

...Pokud se po takové buzer akci ukáže, že jeden řidič dokáže ty kretény zaměstnat třeba na 3 hodiny, tak to fízly prostě nebudou dělat.

Na to bych nesázel. Uvědomte si že poměr mezi ovčany a občany je cca 9:1 ne-li ještě horší.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #49 kdy: 03 Března 2019, 19:42:20 »

méně aktivní odpor bych sledoval v možnosti, že vozidlo náhle nelze nastartovat
dnes je u každého pojištění asistence, která stačí tak na 20km
čili nechat se naložit a o kus dál složit
jednak jsem mimo zákonem povolenou vzdálenost a ejhle, už to startuje...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #50 kdy: 03 Března 2019, 21:01:47 »

Taky by cajti mohli naridit odtahovce to slozit na STK, namisto k Vam domu ci do servisu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #51 kdy: 03 Března 2019, 21:04:05 »

A kdo tu odtahovku potom zaplatí?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #52 kdy: 03 Března 2019, 21:39:26 »

Na to nenastartování je dobrý si nechat namontovat skrytý vypínač zapalování. A je to myslím ještě lepší varianta než ta náhlá nevolnost. Najdu si nejbližší "smluvní" servis. Zavolám zdarma odtahovku a možná i oproti absolvování nucené STK ušetřím i trochu času. 
« Poslední změna: 03 Března 2019, 21:41:53 od pk202 »
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #53 kdy: 03 Března 2019, 22:00:34 »

Akorát jim tedy řidič nesmí dát do ruky ORV, jinak ho uvidí až po TK.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #54 kdy: 03 Března 2019, 22:07:12 »

Tak dá se předpokládat, že takové manévry budete provádět pouze v příadě kdy na tu nařízenou STK nemůžete protože máte takové úpravy, že je buď před STK musíte odstranit a nebo potřebujete projít "spřátelenou" STK. Napadají mne různé důvody:
1) vestavěná rušička laserů
2) nefunkční DPF filtr který si pro potřeby STK půjčujete
3) upravený výfuk
atd....
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #55 kdy: 04 Března 2019, 10:42:25 »

Ona dneska stačí i sportovní sedačka a pětibodový pás, aby člověk musel na spřátelenou STK..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #56 kdy: 04 Března 2019, 21:20:43 »

jestli by ovšem našel zákonný důvod pro zadržení ORV
předpokládám, že "nenastartování" jím nebude
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #57 kdy: 04 Března 2019, 21:31:34 »

Nebo stačí přeškrtnutá EU na SPZ a máte po STK...
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #58 kdy: 05 Března 2019, 00:55:08 »

Caroprd111, jak to tedy s tou škrtlou EU je? Jednou je názor, že je to v pohodě, teď zase, že není. Je někde k dispozici dokument říkající, že je to závada typu B?

EDIT: Tušíte někdo, jak by opice postupovali, pokud budou vyhrožovat STK apod. a já to vyřeším na místě strhnutím samolepky? Je to tedy stejné jako s prasklou žárovkou, kdy auto s prasklou žárovkou STK neprojde, ale když žárovku na místě vyměním, tak snad není co řešit?
Stejně jako žárovka může náhodou prasknout, stejně může někde kolem pobíhat šotek lepící samolepky.
« Poslední změna: 05 Března 2019, 01:26:13 od Medojed »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #59 kdy: 05 Března 2019, 08:50:20 »

... stejně může někde kolem pobíhat šotek lepící samolepky.

Připravte se na argument, že pobíhající šotek těžko nepozorovaně přilepí nálepku za jízdy. A před jízdou musíte vozidlo zkontrolovat.
IP zaznamenána