30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: STK po nařízení PČR  (Přečteno 65384 krát)

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
STK po nařízení PČR
« kdy: 19 Října 2016, 21:29:39 »

V okresním městě pod horami proběhla včera (18.10.2016) zřejmě rozsáhlá policejní vysírací akce. Měli pro sebe zabukovanou STK ("zavřeno z technických důvodů"), pachové vytipovávali auta staršího vzezření a ta posílali na STK.
 Neměl jsem tu čest se zúčastnit takže jen info z dostupných věrohodných zdrojů.
Setkal jste se někdo s něčím podobným, víte jak odeslání na STK Pachy probíhá v reálu, nějaké podrobnosti? Teoreticky mám za to, že mohou poslat max do vzdálenosti 8km a pokud se závada nepotvrdí platí STK stát. Musí jít o konkrétní závadu-podezření, nebo si vystačí s nějakým obecným plkem, s tím že na STK-čku pak něco najdou za každou cenu?
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2016, 22:15:59 »

(9) Řidič motorového vozidla je povinen na výzvu policisty nebo celníka9d) podrobit vozidlo kontrole největší přípustné hmotnosti na nápravu, největší přípustné hmotnosti vozidla nebo jízdní soupravy nebo technického stavu vozidla nebo jízdní soupravy.

Bohužel, stačí jenom výzva, žádný důvod
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2016, 23:11:01 »

A sankce za neuposlechnutí?

Prostě PaChům sdělím že na žádnou technickou nepojedu, na žádnou váhu najíždět nebudu a nebudu vytáčet kola aby si měřily vzorek pneu.
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2016, 23:38:48 »

Neuposlechnutí výzvy - použijou donucovací prostředky, je možná i pokuta až 10000. Asi nejlepší - strpět
kontrolu, nahrávat si a zpetne je na neco uvařit
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2016, 23:48:28 »

No rozumím tomu když budou chtít abych si vystoupil z auta a já neuposlechnu, tak mě vytáhnou ale jak mě donutí abych někam jel?

Kolikrát když mi při "běžné silniční kontrole" ukazujou ať zajedu ke kraji vozovky a já zůstanu stát uprostřed silnice a řeknu že nikam nejedu tak mi vyhrožujou že jsem neuposlechl výzvy a bla bla bla ale to je tak všechno. Pak mi přijde příkaz že jsem třeba nebyl připoutanej ale o tom že jsem nezajel ke kraji vozovky a že jsem blokoval provoz po dobu kontroly ani zmínka.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #5 kdy: 20 Října 2016, 00:03:11 »

Ja mam za to, ze rizeni je nebezpecne a policie me nesmi vedome vystavovat riziku, pokud chteji, at si tam ten vuz dopravi sami.

§ 6a
(1) Při kontrole technického stavu vozidla nebo jízdní soupravy podle § 6 odst. 9 je řidič povinen
a) zajet k zařízení pro provedení kontroly technického stavu, pokud zajížďka, včetně cesty zpět na pozemní komunikaci, není delší než 8 kilometrů a

nikde tam nevidim zadne sankce a ani metodiku MDCR jsem nikde nenalezl...
« Poslední změna: 20 Října 2016, 00:34:04 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2016, 02:04:36 »

Navíc ta STK asi nebude zadarmo, takže pokud našinec projde, tak by měl uplatňovat škodu. K tomu by ale potřeboval písemný příkaz, že má na STK dojet. Nejlépe na nějakou jinou, než tu jimi nasmlouvanou.
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #7 kdy: 20 Října 2016, 03:15:45 »

Tak najde-li STK vážnou nebo nebezpečnou závadu na vozidle, kontrolu platí řidič paušální částkou 500, jinak PaCH.
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #8 kdy: 20 Října 2016, 03:20:11 »

.
« Poslední změna: 20 Října 2016, 03:35:39 od Peta21 »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 469
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #9 kdy: 20 Října 2016, 18:00:27 »

V Německu i v Rakousku jdou náklady po úspěšné tech. kontrole nařízené Policií za státem. Jak je to u nás to rozhodně netuším.
 Zajímavý námět na prozkoumání. Nedávno našemu řidiči sebrali pachouni malý techničák za prasklou sponu na výfuku a křáplý kryt pozičky. Pravidelná tech. prohlídka končila cca za týden. Hodní pachouni zkrátili TK  na měsíc. Závady byly odstraněny a proběhla úspěšně tech. kontrola. Jelikož se nejednalo o nebezpečné závady,pro které nebylo nutno krátit TK, asi by bylo zajímavé zažádat o náhradu škody, která vznikla zkrácením TK. ;D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #10 kdy: 20 Října 2016, 18:09:41 »

V Německu i v Rakousku jdou náklady po úspěšné tech. kontrole nařízené Policií za státem. Jak je to u nás to rozhodně netuším.
 Zajímavý námět na prozkoumání. Nedávno našemu řidiči sebrali pachouni malý techničák za prasklou sponu na výfuku a křáplý kryt pozičky. Pravidelná tech. prohlídka končila cca za týden. Hodní pachouni zkrátili TK  na měsíc. Závady byly odstraněny a proběhla úspěšně tech. kontrola. Jelikož se nejednalo o nebezpečné závady,pro které nebylo nutno krátit TK, asi by bylo zajímavé zažádat o náhradu škody, která vznikla zkrácením TK. ;D

To me zajima, jak budou mafiani dokazovat, ze  pozicni svetlo nebylo poskozenou jizdou, kterou ukoncili oni, stejne tak chybejici sponu ...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #11 kdy: 21 Října 2016, 14:45:45 »

Lol, to by chcelo nejakeho lokalneho patriota, co to nema od miesta kontroly daleko domov po vlastnych. Na vyzvu na presun na STK vytiahnut placku domacej, hrnkut si, oznamit ze nemoze soferovat, zamknut auto a ist sa v klude domov vyspat.

 ;D
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2016, 15:36:59 »

nojo, zní to sice fajnově, ale pak to může být vyhodnoceno jako „neuposlechnutí výzvy“. A navíc — pokud by to celé neměl nahrané (nejlépe druhou osobou), tak by na něj našili řízení pod vlivem…
A odstavit tímto způsobem auto na frekventované komunikaci si říká o odtah, protože překážka atd.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2016, 15:45:16 »

A odstavit tímto způsobem auto na frekventované komunikaci si říká o odtah, protože překážka atd.

Vozidlo bylo zastaveno nezavisle an vuli ridice = uniformovanym zednikem

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2016, 21:43:25 »

Troška fantazírování: Pach mě vyzve ať jedu na STK, já na oko souhlasím a za první křižovatkou směr STK na vše hážu bobek, dál si jedu po svých-svém. Jak zkontrolují, že jsem se na ně vyprd, či ne, jak dokáží, že mi třeba nedošlo palivo (protože mě zrovna na potvoru stavěli cestou na benzinku) a na STK jsem tedy nedojel zaviněně...
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5