30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podání vysvětlení poštou  (Přečteno 8101 krát)

Mrak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Podání vysvětlení poštou
« kdy: 08 Října 2016, 12:29:18 »

Co kdybych podal vysvětlení dopisem beze známky? Pošta by měla takovéto psaní doručit a chtít proplacení po úřadu? Máte někdo s tímto zkušenost? Snažím se minimalizovat náklady na komunikaci s úřady, datovou schránku nemaje :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2016, 15:53:37 »

Měla by doručit, dokonce je tam nějaká menší pokutička (bývávala 5Kč), ale je tu i možnost vrátit adresátovi, pokud na obálce uvede zpáteční adresu. Takže asi je lepší na místo, kde se píše zpáteční adresa napsat třeba : Důležitá úřední záležitost na vyžádání úřadu" .  :)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2016, 00:57:48 »

Pro důvěryhodnost bych si na takový nápis vyrobil razítko a červeně to tam lípnul.  ;D
Lze napsat i něco ve smyslu "Poštovné hradí adresát"?
IP zaznamenána

Mrak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2016, 08:06:09 »

Pro důvěryhodnost bych si na takový nápis vyrobil razítko a červeně to tam lípnul.  ;D
Lze napsat i něco ve smyslu "Poštovné hradí adresát"?

Jo, to je ono! Tímhle směrem jsem se chtěl ubírat, akorát jsem to nedokázal zformulovat. Jde mi, mimo minimalizaci a přehrání nákladů na protistranu, o spuštění nějakého procesu který je zabaví a na který nejsou nastavení. Vadí mi nerovnost sprostého podezřelého a úřadu před zákonem - v případě výhry mám jako občan minimální šanci se domoci nákladů a do stejné situace chci dostat je. Ať se snaží a klidně i vyhrají, ale já (my) budeme mít "noty" jak v případě vymáhání nákladů postupovat.   
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2016, 10:45:17 »

No, problém je v tom, že čistě teoreticky lze dopis v režimu „poštovné hradí adresát — odpovědní zásilka“ poslat, ale jedině obyčejně.
Pro účely komunikace s úřadem ale musíme mít poštou potvrzený podací lístek. A ten v tomto režimu prostě od pošty nedostaneme.
Takže je to slepá cesta, je mi líto…
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2016, 10:56:15 »

Není nutné mít podací lístek - ale je to vhodné. Každý úřad vede knihu doručené pošty - její (anonymizovanou) kopii získate pomocí InfZ a měl by tam být uvedený i ten dopis poslabý obyčejně. Problém ale je, že pokud pošta nedoručí tak to zjistíte pozdě.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2016, 11:28:04 »

No, přesně tak. Proto je nakonec nutné mít ten podací lístek…  :)
IP zaznamenána

Mrak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení poštou
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2016, 11:32:44 »

Ok, díky, škoda :( sem myslel jaký jsem nedostal super napad, no
IP zaznamenána