30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18

Autor Téma: Pár perliček  (Přečteno 179007 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #225 kdy: 21 Prosince 2022, 10:36:34 »

BTW: Vyšehradská skála už má cyklisty povolené - asi někoho vlivného nasralo, že dostal pokutu za nesesednutí (občas jsem tam vídával MP zastavovat vyjíždějící pumpičkáře).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #226 kdy: 21 Prosince 2022, 10:37:24 »

Toto je zacatek te stezky. Pokud by zde byla jen pro pesi a od konce uzkeho mista (tam to tak uzke neni, ale docela strme) pro pesi i cyklisty, usetrila by se jedna znacka.

A ano, dle mych informaci Vysehradska misto sesedani z kola dostala max, povolenou rychlost 5km/h (coz ted nevim, zda bych na kole zvladnul :D )
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #227 kdy: 21 Prosince 2022, 15:59:45 »

BTW: Vyšehradská skála už má cyklisty povolené - asi někoho vlivného nasralo, že dostal pokutu za nesesednutí (občas jsem tam vídával MP zastavovat vyjíždějící pumpičkáře).

Snad jsem to sem na 30kmh někde dával, taky mě tam zastavili a byla to hezká akce, 2 tam byli, další 2 jim pak přišli na pomoc :) A asi na mně zapomněli, nic mi nepřišlo :-( Ten smajlík nahrazuje můj nádhernej obličej, dělal jsem si selfie a orgánem :-)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #228 kdy: 21 Prosince 2022, 16:17:42 »

swenak> Mel byste se stydet, kdyz Vam chybi prvky povinne vybavi ...

edit: I kdyz v kontextu nesouhlasu s prestupem to zni logicky.
« Poslední změna: 21 Prosince 2022, 16:19:49 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #229 kdy: 21 Prosince 2022, 16:26:40 »

povynné
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #230 kdy: 21 Prosince 2022, 17:01:14 »

Pánové, moc a moc a moc se vám oběma omlouvám. U medveda jsem myslel, že neumí jazyk, u Číkuse, že je nedůsledný a nevšimnul si i druhé chyby medveda. Pak jsem si řekl, že ani jedno není moc pravděpodobné a podíval jsem se na to oznámení a je vymalováno :-) Je to staré pomalu 5,5 roku a já si to všimnul až teď :-))))
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #231 kdy: 22 Prosince 2022, 06:51:43 »

Ale minimálne ten jeden musel byť pohoďák, keď si s Vami ešte aj selfie spravil  ;D

Mňa akurát raz v Prahe strážnici upozornili, keď som okolo nich prechádzal po chodníku s kolom vedľa seba, keďže som schádzal z cesty, ktorá bola úzka aj na 2 protiidúce autá, aby som tlačil kolo vedľa seba, pretože som na chodníku, ktorý je pre chodcov. Tak som im prikývol a 50 metrov za nimi na kolo znovu naskočil. Myslím, že sa aj otočili, ale na honičku sa asi necítili :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #232 kdy: 22 Prosince 2022, 09:34:56 »

No, měli se mnou trošku legraci, tak byla zábava, ale je fakt, že ne všichni měli chuť na selfie :-) Byli tam původně 2, když jsem začal dělat obstrukce a začali mě řešit, přivolali posilu. To jim ale nestačilo, tak pak volali další posilu z cizinecké policie, ti ale neměli údajně čas a nechtělo se jim tam, takže mě pak identifikovali přes vysílačku, nebo telefon, ověřovali, jak dle jejich záznamů vypadám a tak, protože jsem jim odmítnul předložit doklad totožnosti. Původně šlo samozřejmě o to, že jsem nesesednul z kola, ale pak řešili i výbavu. Nicméně, výbavu jsem měl, jenom ji neviděli :-)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #233 kdy: 24 Prosince 2022, 12:55:34 »

povynné
No pekne, to jsem fakt prehlednul :-).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #234 kdy: 28 Prosince 2022, 09:04:07 »

Snad jsem to sem na 30kmh někde dával, taky mě tam zastavili a byla to hezká akce, 2 tam byli, další 2 jim pak přišli na pomoc :)
Tak to je masakr, myslel jsem, že je to jen takové gentlemanské upozornění a ne kasírovací místo. Když jsem tam jako pumpičkář kdysi párkrát jel, tak jsem pochopitelně nesesedal, ale zpomalil na rychlost chůze, protože když tam proti sobě dva sesednou a vedou, tak se tam Halík co? Tak se tam kurva nevejdou!
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #235 kdy: 13 Ledna 2023, 12:26:58 »

Tohle se mi libi, to musim nekdy vyzkouset :D
IP zaznamenána

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #236 kdy: 26 Dubna 2023, 20:51:43 »

Jedna skutečně kuriózní výzva - zjevně od OP Zdiby. Narazil jsem na ni na sociálních sítích v jedné otevřené skupině, ale nic víc o ní nevím - zejména nevím, jakým způsobem byla vůbec "doručena".
Anonymizováno už u zdroje, já to necenzuroval

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #237 kdy: 10 Července 2023, 13:48:58 »

Minulý týden, ústní jednání, byl předem požadován výslech svědků (zasahující hlídka PČR), přičemž ve výzvě k dostavení nebyla ani zmínka o tom, že úřad vyhověl a že výslech svědků bude proveden — jen klasické „dostavení se k seznámení s podklady k vydání rozhhodnutí“ atd.
Dotaz ze strany zástupce na OUO: jste si vědoma, že jste porušila SŘ, když jste neuvědomila obviněného, který o takto prováděném důkazu musí být včas vyrozuměn, aby se mohl na podávání dotazů svědkům náležitě připravit? Na to je poměrně dost judikátů… (pozn: viz např.: „Účastník správního řízení má právo klást svědkům otázky, i když je jejich výslech prováděn mimo ústní jednání. O takto prováděném důkazu musí být včas vyrozuměn.“, NSS čj. 1 Azs 96/2005-63)
Odpověď: NE (až po několikerém, čím dál důraznějším, opakování dotazu, protože OÚO se snažila předstírat, že dotaz neslyší/nevnímá)
Takže diktuji do protokolu: tímto podávám na OUO námitku podjatosti… …proč nepíšete?
OÚO: To já psát nebudu!
Zástupce obviněného: Ale vy jste povinna zaprotokolovat, že jsem na vás právě podal námitku podjatosti.
OÚO: vy jste neudal důvody k podání námitky podjatosti a to přece musíte!
Zástupce obviněného: já bych rád udal důvody k námitce podjatosti, ale vy je přece musíte zapsat do protokolu.
OÚO: já nic do protokolu psát nemusím… …a svědky (hlídka PČR) stejně vyslechnu, když už sem přišli, chudáci upracovaní, v jejich pracovní době.

No, přivolaná matka představená sice taky neměla žádné zásadní znalosti SŘ, ale nějaké mlhavé představy o existenci nějakého SŘ měla, takže námitka podjatosti nakonec úspěšně podána do protokolu a tím byla ta taškařice zdárně ukončena s bonusem příslibu pěkného pokračování v blízké budoucnosti :-)
Stížnost na OÚO podána být nemohla, matka představená požádala, že tohle v protokolu prý být nemusí a že mám tedy stížnost podat zvlášť písemně. Nu tedy, jak si přeje… …o to bude stížnost šťavnatější.  ;D


Případ prakticky nelze prohrát. Jde sice o hodně (pokud by se obviněný nechal zahnat do kouta a udělal nějaký omyl), ale končí to na doslova tragické důkazní nouzi a zásadních chybách PČR i samotného úřadu, kdy se PČR vzájemně domluvili až expost, že prý něco viděli, co vidět nemohli (protože to ani nemohlo nastat), aby zakryli vlastní zásadní pochybení a porušení zákona. Zastavili původně jen kvůli testům na alkohol a drogy, vše bylo samozřejmě naprosto negativní. Neměli ten den ani čárku a tak chtěli vytěžit situaci…
« Poslední změna: 10 Července 2023, 21:33:17 od ViktorN »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #238 kdy: 10 Července 2023, 15:16:03 »

Na to je poměrně dost judikátů, ale především §33…
§ 33 jakého zákona?

A mohl bych Vás poprosit o nějaké ty judikáty? Děkuji.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #239 kdy: 10 Července 2023, 16:12:00 »

Oh, díky za upozornění na překlep. Jinak jedná se konkrétně o tento judikát: čj. 1 Azs 96/2005-63 „Účastník správního řízení má právo klást svědkům otázky, i když je jejich výslech prováděn mimo ústní jednání. O takto prováděném důkazu musí být včas vyrozuměn.“ §33 je o zastoupení, byl myšlen SŘ.

Více info jsem Vám poslal na SZ. :-)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18