30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za blokové čištění  (Přečteno 3242 krát)

kecup

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Pokuta za blokové čištění
« kdy: 08 Září 2016, 15:25:34 »

Dobrý den,
snaží se mi dát pokutu za porušení zákazu stání na blokovém čištění. K žádnému přestupku ale podle mého nedošlo a snaží se jen vytáhnout peníze.
Mohu poprosit o neveřejnou radu? Sdělím pak potřebné informace i aktuální stav.
Díky
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Pokuta za blokové čištění
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2016, 15:34:20 »

Přesunuto do neveřejné sekce.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za blokové čištění
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2016, 15:36:33 »

Jestli má jít opravdu o pokutu za přestupek (nikoliv o uhrazení nákladů za odtah/manipulaci, které jdou za provozovatelem), tak je to s nejvyšší pravděpodobností marná snaha úřadu, nemají-li důkaz, že tam auto nestálo ještě před instalací značení (nepředpokládám, že by v okamžiku instalace sepsali všechna auta, která v tu chvíli v oblasti parkují).
IP zaznamenána

kecup

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za blokové čištění
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2016, 15:50:56 »

Děkuji. Jsem v tom nový a stalo se následovné.

Zaparkovali jsme na parkovišti a auto na něm nechali stát cca 2-3 týdny. Za tu dobu, ale na parkovišti proběhlo blokové čištění, auto odtáhli. Zaplatili jsme za odtah. Ok, naše blbost.
Naštvalo mě ale, že jsme ještě dostali lísteček a máme zaplatit pokutu. Přitom od známého, kterého už odtáhli ze stejného místa dvakrát, vím, že pokutu neplatil.
Byl jsem jim podat vysvětlení, že tam to auto stálo už dávno i před tím, než tam umístili nějaké značky. Nic jsem neplatil.
Doufal jsem, že to pochopí ale ne. Došla "Výzva provozovateli vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení určené částky."
Tam po mě klasicky chtějí buď zaplatit nebo napráskat řidiče (což už jsem jim jednou řekl, že tam to auto stálo)...

Jak postupovat? Mám jim znovu napsat, že tam to auto stálo a chtít po nich nějaké důkazy? Nebo počkat až to spadne do správního řízení a pak jim to napsat? Popřípadě hrát na Helmuta? Už teď nebo až ve sprdeli? Vím, že mají fotku mého auta na tom parkovišti (asi před odtahem) a fotku cedule se zákazem stání s info o blok.čištění.

Díky za odpovědi.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za blokové čištění
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2016, 16:24:14 »

Výzvu neplatit. Není úplně podstatné, zda/kdy uvedete řidiče (resp. zda jste ho již sdělil při tom prvním vysvětlování - to bylo na MP?). Je totiž jedno, zda se to bude projednávat jako přestupek řidiče (který zaparkoval), nebo jako správní delikt provozovatele, argument bude stejný, nedošlo k zaviněnému porušení DZ, protože při zaparkování tam žádná DZ, kterou by řidič porušil, nebyla.

Asi jim tento fakt můžete připomenout místo nabonzování řidiče - Vážený SO, právo na úhradu určené částky nevyužiji, protože jsem přesvědčen, že k žádnému přestupku nedošlo. Vozidlo bylo na místě zaparkováno dne x.y., kdy tomu žádné dopravní značení ani jiné pravidlo nebránilo. Proto navrhuji, aby po náležitém prošetření byla věc odložena z důvodu, že není odůvodněno zahájení řízení o přestupku či jiném deliktu. S pozdravem, provozovatel.
IP zaznamenána

kecup

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za blokové čištění
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2016, 18:31:01 »

Ano, bylo to na MP a nic jsem jim nesděloval. Jen to, že tam auto bylo zaparkováno už v době, kdy tam žádná značka nebyla. Díky za radu.
Předpokládám, že pokud to neodloží, dostanu další psaníčko a pokud ano, tak se to nedozvím. Až za 2 roky, že budu mít klid.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za blokové čištění
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2016, 19:18:22 »

Já bych jim napsal : Prosím nechte vyšetřit na ušním, případně na psychologii (IQ) toho strážníka (záměrně se vyhybám označení idiota), který Vám přidělává zbytečnou práci s otravováním daně platících občanů a není schopen pojmout mé vysvětlení, že auto bylo zaparkováno v době, kdy tomu žádná DZ nebránila.
S pozdravem .....

Ale je pravda, že občas se potom kousne i nadřízený idiot, takže je to Vás, najít svoji rovnováhu mezi náklady a výnosy.
IP zaznamenána