30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k určení totožnosti řidiče | uplynutí 5 denní lhůty  (Přečteno 3793 krát)

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Ahoj,

Chci poprosit o Vaše zkušenosti s výzvou k určení řidiče.
Letos jsem dostal z Pražského magistrátu dvě výzvy k zaplacení určené částky. Výzvy jsem neřešil. K jednomu případu teď přišel formulář, ve kterém jako provozovatel mám identifikovat řidiče, který domnělý přestupek spáchal. Výzva přišla doporučeně s modrým proužkem, vyzvednout jsem ji nestihl, na konci lhůty mi přistála ve schránce. Dostal jsem se k ní 6 dní po vhození.
Jedná se mi o to, jestli má smysl na výzvu stále odpovídat, byť po termínu, abych případně předešel stíhání pro správní delikt. Pracovnice magistrátu upozorňuje na pokutu až 5000Kč v případě, že budu bezdůvodně odmítat podat vysvětlení.
Díky dopředu za nápady a zkušenosti.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče | uplynutí 5 denní lhůty
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2016, 07:52:39 »

Pokud chcete předejít stíhání pro správní delikt (SPRDEL) , tak musíte nahlásit nějakého řidiče, který bude přebírat poštu a reagovat na výzvy SO.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče | uplynutí 5 denní lhůty
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2016, 08:27:13 »

Zmeškání lhůty určené úřadem (na rozdíl od lhůty určené zákonem) nemá téměř nikdy samo o sobě následky. Pokud tedy dodatečně pošlete vysvětlení dříve, než úřad stihne udělat nějaký další krok (odložit přestupek, uložit pořádkovou pokutu atp.), nic se neděje a jede se dál močálem černým podél bílých skal.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče | uplynutí 5 denní lhůty
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2016, 08:33:05 »

Určitě má smysl to zkusit poslat, ale podejte to nejlépe teď hned, nebo alespoň během dneška. Sice je po lhůtě, ale v Praze (vlastně téměř všude) vám vzhledem k množství papírování nehrozí Sprdel hned, tak třeba se toho chytnou. Připište k tomu, že se omlouváte, že jste nebyl doma a pověřil posláním dopisu (někoho), ten na to ale zapomněl a proto prosíte o akceptování dodatečného sdělení totožnosti.
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!