30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Naprášený řidič nekontaktován  (Přečteno 14799 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
[LOST] Naprášený řidič nekontaktován
« kdy: 29 Srpna 2016, 12:27:10 »

Zdravím, v dubnu 2015 mi přišly dvě výzvy na udání řidiče za dvě parkování v Brně z ledna (2015), Naprášil jsem jim Helmuta (číňan, reálná adresa) a myslel jsem, že mám pokoj.

Dnes jsem si ale na poště vyzvedl dopis, že zahajují sprdel. Po přečtení mi došlo, že to jsou obě parkování z loňska spojená dohromady. Potud by bylo vše v pořádku, kdyby v odůvodnění nebylo napsáno toto:

„Výzva byla provozovateli doručena dne <datum>. Provozovatel určenou částku ve lhůtě neuhradil. Ve sdělení doručeném na Magistrát dne <datum+14dní> provozovatel uvedl i přes poučení ve výzvě neúplné údaje o totožnosti řidiče vozidla: <mnou uvedené údaje: jméno, adresa>. Správní orgán uvedeného řidiče nekontaktoval.“

To samé, jen s jiným datem i pro druhé parkování. Přitom každou kolonku jsem vyplnil, jediné co mohlo chybět je datum narození.

Je vlastně za těchto podmínek možné se mnou zahájit sprdel? Tento zahajují 16 měsíců od mého udání řidiče, kterého vůbec nekontaktovali a ještě to drze přiznávají. Jak já vlastně mám ověřit totožnost řidiče?

Podání odporu je věc, se kterou počítám. Mohu se nějak více opřít o to nekontaktování řidiče?

Díky...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2016, 13:10:01 »

Podat odpor a získat spis.. na zahájení SprDelu mají 2 roky od přestupku.. ale musejí odložit přestupek..
Po získání spisu zkontrolujte jestli tam je záznam o odložení přestupku a kdy ho odložili.
Když tam záznam o odložení přestupku nebude tak chtějte ještě spisy těch přestupků.. cíl je aby ten záznam nemohli udělat zpětně..

Jestli záznam o odložení přestupku neexistuje a nebo byl později než rok od přestupku tak je vyhráno..

Další bod je nekontaktování udaného řidiče.. jestli si orgán myslel že údaje jsou neúplné tak měl po provozovateli chtít jejich doplnění..
Tak by měli SprDel zrušit a vrátit se do přestupku a po provozovateli chtít údaje a pak WIN protože se ve věci přestupku víc jak rok nic nestalo a tak je promlčený..
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2016, 13:14:21 »

Bude to chtít kopii obou spisů.

Mělo by tam být zaznamenáno odložení (s přesným datem), které by mělo být nejpozději asi rok+jeden den od data přestupku a nemělo by padnout na sobotu nebo neděli. Zaměřil bych se také na to zda přestupek vůbec nějak šetřili (což by měli).

Pokud bylo podání neúplné (chybějící datum narození), měli vyzvat k doplnění případně provozovatele předvolat.

IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2016, 13:37:38 »

Tak by měli SprDel zrušit a vrátit se do přestupku a po provozovateli chtít údaje a pak WIN protože se ve věci přestupku víc jak rok nic nestalo a tak je promlčený..
To lze?  Já měl za to, že jak jednou byla zahájena sprdel, tak už se to nedá vrátit na řešení přestupku.
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2016, 13:51:02 »

Děkuji za odpovědi,

takže bych to viděl následovně -- vlítnu na úřadovnu a vyžádám si spis (foťák v ruce je samozřejmý), záhy pošlu odpor.

Ve spisu se podívám na datum odložení přestupku. Pokud vezmu nejhorší (pro mne) variantu, že přestupek byl odložen do roka od spáchání (ostatní varianty jsou pro mne WIN -- nekonali, když a jak měli?), můžu to tedy otočit na procesní pochybení (nevyžádali si doplnění údajů o řidiči) a tudíž konec?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2016, 15:38:30 »

Tak po nahlédnutí do spisu vidím, že spisy byly postoupeny 5. 10. 2015 a opravdu jim chybí datum narození řidiče:

„Magistrát města Brna, Odbor dopravněsprávních činností, jako příslušný správní orgán, odkládá dle ustanovení parag. 66 odst. 3 písm. g) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, neboť nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. Datum ... Podpis“

Toto mají jako razítko, takže se s tím fakt nemazlí.

Takže podávám odpor.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #6 kdy: 29 Srpna 2016, 15:49:55 »

pozor, Brno je schopno čehokoliv a Kraj jim to velice často podrží…
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #7 kdy: 31 Srpna 2016, 11:44:07 »

to ano ale soud tohle podržet nemůže aspoň doufám...
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2016, 14:00:28 »

Tak máme v blízké budoucnosti nařízené ústní jednání... Co byste doporučili? Každopádně na rovinu musím říct, že je mi nějak špatně... Snad se z toho do jednání dostanu.

Jinak, dle studia zdejsího se nabízí dvě cesty -- mlčet a odmítnout výpověď a druhá si trochu popovídat. Jakou strategii byste zvolili?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #9 kdy: 14 Listopadu 2016, 14:26:10 »

Já už bych jim to tam pral rovnou. Na čas už nemá smysl hrát. Prostě místo žádost o doplnění nezákonně zahájili sprdel.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #10 kdy: 19 Listopadu 2016, 18:57:10 »

Tak jsem byl podat vysvětlení... Pobavil jsem se s milou, hezkou úřednicí, která měla v palici jen svoji zaseknutou gramofonovou desku. Proč nežádali o doplnění? Protože posláním formuláře provedli nezbytné kroky ke zjištění totožnosti řidiče.

Pak se nechala nachytat: „...vždyť osoby z asijských zemí se běžně používají... Tedy máme z úřednické praxe zkušenost, že osoby z asijských zemí se používají...“ Takže námitka podjatosti bude asi nutná.

Výsledek je ten, že se písemně do 10 dní vyjádřím. Vše mám nahrané, doufám, že v dostatečné kvalitě. Hlavně je to bez vědomí milé úřednice. Nahrávku ořežu, anonymizuji a vystavím. Mohl bych poprosit místní zkušence o pomoc s vyjádřením? Docela bych ocenil nějakou kostru o co se opřít. Děkuji!
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2016, 09:59:51 »

...mohl bych poprosit alespon relevantni zakony? Hlavne ohledne vyzadani si chybejicihc udaju a nezbytne kroky k zjisteni totoznosti ridice...

Diky.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2016, 10:19:59 »

...mohl bych poprosit alespon relevantni zakony? Hlavne ohledne vyzadani si chybejicihc udaju a nezbytne kroky k zjisteni totoznosti ridice...

§45 (2) SprŘ
§37 (2), (3) SprŘ + §125f (4) ZoSP

EDIT: Oprava paragrafu, víz komentář níže
« Poslední změna: 24 Listopadu 2016, 09:17:05 od vvvvvv »
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #13 kdy: 24 Listopadu 2016, 03:06:44 »

A nadpis toho paragrafu § 45, jste četl?
Ani v případě § 37 (3) to nicméně není náležitost podání, ty jsou vyjmenovány v § 37 (2).
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #14 kdy: 24 Listopadu 2016, 22:34:20 »

Děkuji, to vypadá smysluplně. Takže vše postavit do roviny, že porušily §125f odst. 4a, protože totožnost řidiče jim byla sdělena, a pokud se jim zdálo, že mé podání obsahuje vady, měly podle §37 odst. 3 pomoci podateli nedostatky odstranit/vyzvat k jejich odstranění. S přiměřeno lhůtou, samozřejmě.

(Píšu porušily a měly, protože to jsou dvě krávy, které bučí, ale nedělají to, co mají. O žádné úředním volovi tu není řeč.)
IP zaznamenána