30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Naprášený řidič nekontaktován  (Přečteno 14853 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #15 kdy: 01 Března 2017, 23:09:38 »

Zdravím,

tak Brno zase blilo... Po podání vysvětlení, které dodám později, přišlo rozhodnutí o mé vině. Ze sedmi stránek je dle mne podstatný pouze jeden odstavec a část druhého:

„Dotazem na totožnost řidiče v rámci výzvy... byly učiněny nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku... Provozovatel sdělil správnímu orgánu údaje řidiče vozidla, avšak jejich pravdivost nebylo možné potvrdit. Správní orgán řízení o přestupku nezahájil a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. Nezbylo tak, než povolat k odpovědnosti provozovatele vozidla...“ (redakčně zkráceno)

a ještě dále, to je docela perla:

„Provozovatel vozidla rezignoval na povinnost stanovenou v zákoně, tj. zajistit, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovenázákonem o silničním provozu, neboť sám výsledek prokazuje, že tuto povinnost nezajistil.“

V příloze je text mého podání vysvětlení, který jsem předtím nevkládal.

Prosím o pomoc s odvoláním.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #16 kdy: 06 Března 2017, 22:12:22 »

tak vám všem děkuji za pomoc, připomínky jsou velice podnětné, zapracuji do odvolání!
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #17 kdy: 17 Března 2017, 08:38:01 »

Napsat blanketní odvoláni a ve lhůtě ho doplnit. Hlavní body je nekontaktování řidiče, nežádání o doplnění údajů, které jim tak chyběly, určitě by si Číňan vzpomněl, že vlastně ani nestál, ale zastavil vozidlo...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #18 kdy: 17 Března 2017, 10:40:06 »

„Provozovatel vozidla rezignoval na povinnost stanovenou v zákoně, tj. zajistit, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovenázákonem o silničním provozu, neboť sám výsledek prokazuje, že tuto povinnost nezajistil.“

Tohle šroubování viny způsobem "protože proto" je k zblití. Celý systém je shnilý. Jakékoliv trestání  - ať už trestní, či správní by mělo být výhradně záležitostí soudu, kde lze nestrannost předpokládat. Nestrannost správního úředníka zaměstnaného obcí, které plyne příjem z pokut vybraných tímto úředníkem, ze kterých je poté tento úředník placen je chucpe. Zvýšení počtu úředníků řešících v řadě obcí zvýšené množství přestupků, generuje zvýšené mzdové nároky, generující poptávku po větším výběru pokut, generujících poptávku po zvýšeném počtu úředníků..... pokut Projevem oné "nestrannosti" je pak podobné prohlášení jako výše citované.
Řada lidí si to uvědomuje, ale ta řada je stále krátká. 
Držím palce.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #19 kdy: 10 Dubna 2017, 23:25:42 »

Nejlepší na tom všem je, že číňan není číňan, ale číňanka.

Jinak body v odvolání:

1) ani pokus o kontaktování (dokonce v rozhodnutí nebyli schopni napsat správně jméno a adresu)
1a) podložené neidentifikací pohlaví údajného přestupce (pouhé vložení jména do googlu by to odhalilo)
2) nebyl jsem srozuměn s podklady pro vydání rozhodnutí před jeho vydáním
3) nebyl jsem požádán o doplnění údajů
4) kecy typu rezignoval na svoji povinnost... nejsou ničím podložené
5) nezjišťovali existenci dopravní nehody
6) a pár dalších.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #20 kdy: 28 Července 2017, 11:06:33 »

Tak to vypadá na fail... Kraj jim podržel.

Hlavní argument proč mi shodili odvolání je rozsudek NSS ze 17. 8. 2016 sp. zn. 7 As 135/2016, kde se píše o správosti a aktuálnosti údajů o přestupci, ovšem nic o neexistenci. Navíc tento rozsudek byl vydán AŽ poté, co jsem naprášil řidiče.

Další námitky ani moc neřešil. Celkově se cítím za ty prachy docela podvedený kvůli odfláknuté práci.

Je ještě nějaká (mimosoudní) možnost? Soud by nejspíš kraji také podržel, to nemá cenu...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #21 kdy: 28 Července 2017, 11:49:18 »

Problém je v tom, že v Brně je kraj s magistrátem velmi přátelsky propojen, zejména když někteří úředníci z magistrátu a z kraje jsou spolužáci… Zkuste to přes remeduru. Tu bych odeslal přes MD (i když to s tím sice nemá co dělat, ale pokud to MD přepošle zpět na kraj, zpracovává se to pak v trošku jiném režimu, jak jsem zjistil. No a paralelně bych to poslal na úřad ombudcmana…
« Poslední změna: 28 Července 2017, 11:51:08 od ViktorN »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Naprášený řidič nekontaktován
« Odpověď #22 kdy: 28 Července 2017, 13:18:54 »

Nad Ombudsmanem jsem přemýšlel. Celý můj problém je v zásadní procesní chybě (nebyl jsem doptán na doplnění údajů) a zde by mohl pomoci. Se samotným rozhodnutím mi nepomůže, není to v jeho kompetenci.

Každopádně, situace je taková, že nejspíš musím ve lhůtě zaplatit, jestli se nepletu, mezitím podniknout další kroky a žádat případně vrácení peněz+úroky.

O přátelském propojení Magorsrátu a Kraje vím, popravdě jsem moc nedoufal v kladné vyřízení mého odvolání už od začátku.

Můžete mi, prosím, napsat něco více k té remeduře? To už asi bude chtít nějakého právníka?
IP zaznamenána