30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)  (Přečteno 17196 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #15 kdy: 25 Května 2017, 13:13:02 »

>Astra: drobná debatka o "nebo" se odvinula zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4624.msg48590#msg48590. V zkratce - nebo v jazyce může mít význam logického OR i XOR. Zde má jednoznačně význam OR.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #16 kdy: 25 Května 2017, 13:54:36 »

XOR?

XOR truth table
Input   Output
A   B
0   0   0
0   1   1
1   0   1
1   1   0

Tzn je-li splněno A i B, výsledek je 0?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #17 kdy: 25 Května 2017, 13:58:20 »

Tak nějak. Jsem utopen, nebo oběšen. Výrok je nepravidvý, pokud jsem zároveň utopen i oběšen.
Chcete dál? Je zataženo, nebo jasno. Projel jsem křižovatku na červenou, nebo na zelenou. Jsem střízlivý, nebo opilý...
« Poslední změna: 25 Května 2017, 14:02:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #18 kdy: 25 Května 2017, 14:48:39 »

Obávám se, že v obecném jazyku „nebo“ nikdy nemá význam XOR. Existuje něco jako slučovací a vylučovací poměr, ale neexistuje vyjadřovací prostředek, který by výraz „A, nebo B“ (psáno s čárkou) zasadil do kontextu tak, aby to odpovídalo logickému 1 XOR 1 = 0 (např. „Jel jste na červenou, nebo na zelenou?“ - „Ne!“ v případě fatálně vadného semaforu, na kterém svítí obě světla.)

Ostatně jazykově většinou ani nedává moc smysl ty konstrukce s „nebo“ vyhodnocovat ve smyslu pravdivostní hodnoty (tj. aplikovat boolovskou logiku). Např. na otázku „Jedeš do práce autem, nebo na kole?“ nelze smysluplně odpovědět ano či ne (i když existuje dost lidí, kteří se domnívají, kdovíjak nejsou vtipní, když to za zjišťovací otázku považují a zásadně odpovídají boolovsky ...).



IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #19 kdy: 25 Května 2017, 18:00:51 »

Obávám se, že logika značky je jednoduchá a jsem si dost jist, že se to tu už řešilo:

06-08: Parkovat smí kdokoliv
08-18, Po-Pá: Buď parkovací karta, nebo lísteček
18-06, Po-Pá + 08-06, So-Ne: Pouze parkovací karta.

Jinými slovy - 18:01 měl být Helmut s autem už pryč. Jaký čas byl na lístku, co odfoukl vítr - 18:03?

A ano, je to sviňárna kombinovat různobarevné zóny, navíc tímto způsobem.
Na lístku je 19:28 - 19:33. To by mě zajímalo, co to bylo za potrata, že má žaludek tohle dělat, nota bene když kolem mě bylo 3 (_!_) místa na několik aut, tudíž jsem tam nikomu nemohl vadit.

No nic, tak uvidíme, co přijde. Ve firmě jsem to avizoval. Nedá se vykecat na to, že mi bylo blbě a tak jsem nebyl způsobilý auto někam odtáhnout? Nebo že mě někdo zamknul na záchodě?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #20 kdy: 25 Května 2017, 22:09:11 »

V Praze prostě a jednoduše požádejte provozovatele aby Vás až přijde odpustek jednoduše udal. No a je velmi slušná šance že se již nic dalšího nestane.
No a když Vás přeci jen předvolají můžete ještě zkusit zabojovat v SŘ - zdržovat, namítat nouzové odstavení, atd. atd.
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #21 kdy: 08 Června 2017, 20:55:00 »

Ok, žádost o odpustek (500 kč) přišla.

Firma mě má tedy teď nahlásit, protože auto jsem měl svěřené já? A nemůžu to pak já hodit na Helmuta? Já sice nemám co firemní auto komu půjčovat, ale to snad není nic, co by řešila policie...

Bolela mě noha, tak jsem nemohl řídit a nechal jsem řídit kamaráda z Maďarska.
« Poslední změna: 08 Června 2017, 20:56:32 od Astra_Coupe »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #22 kdy: 14 Června 2017, 12:42:53 »

Obávám se, že v obecném jazyku „nebo“ nikdy nemá význam XOR.
Dovolil bych si opatrně nesouhlasit či alespoň předestřít ke kritice: Boolovský XOR má IMHO v jazyce ekvivalent v něčem, čemu říkají právníci kontravalence, např. § 18 odst. 1 ObčZ Osoba je fyzická, nebo právnická. S jízdou na červenozelenou při totální poruše semaforu jste mě dostal; jaká by musela nastat porucha, aby osoba byla zároveň fyzická i právnická? Asi totální porucha v právu.
Jinak naprostý souhlas s tím, že
Citace
jazykově většinou ani nedává moc smysl ty konstrukce s „nebo“ vyhodnocovat ve smyslu pravdivostní hodnoty
Já to občas použávám jako "logickou" (srv. "legislativní") zkratku či ANO jako odpověď na otázkou dáte si kávu nebo vodu?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #23 kdy: 14 Června 2017, 13:15:09 »

Bolela mě noha, tak jsem nemohl řídit a nechal jsem řídit kamaráda z Maďarska.

Tohle pravděpodobně spadne zpět provozovateli jako SPRDEL. Obzvláště pokud bude Helmut nekontaktní.
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #24 kdy: 18 Června 2017, 23:18:28 »

Helmuta mám kontaktního v Maďarsku, to není problém. Musí mít řidičák? Ověří tohle oni nějak? Mám pocit, že řidičák nemá...

Takže jestli to chápu správně, tak teď bych měl napsat nějaké doznání na magistrát, že firemní vůz jsem měl svěřený já jakožto zaměstnanec, nicméně vůz řídil můj kamarád Helmut (napíšu plné jméno a adresu), páč mě bolela noha. Že firemní vůz řídila nějaká třetí osoba, do toho snad oni nemají co šťourat. A teď dotaz: oni mi tam všude dávají limit 15 dní, ale zároveň se níže píše, že když viníka nenajdou do 60 dnů, tak teprv pak zahájí správní řízení proti provozovateli a proti konkrétní osobě to odloží. Takže mám já se přiznat během 15 dní nebo 60?

A druhá věc, pokud tam nakrásně byla kamera a bude vidět, že z místa řidiče vystupuju já (a pokud budu k poznání), můžou to proti mně použít?

Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #25 kdy: 19 Června 2017, 10:57:59 »

Takže mám já se přiznat během 15 dní nebo 60?

Musí uplynout obě lhůty.. 60 dní od přestupku a 15 dní od dopisu.. když poslali dopis a neuplynulo 60 dní od přestupku tak nemusíte spěchat..

Úplně teoreticky to můžete poslat i po lhůtě když to dostanou dřív než odloží přestupek.. ale riskujete že úřad odloží přestupek první den kdy to půjde a nebo dodělá odložení zpětně na dřívější datum aby to nemusel řešit.

A druhá věc, pokud tam nakrásně byla kamera a bude vidět, že z místa řidiče vystupuju já (a pokud budu k poznání), můžou to proti mně použít?

Můžou, ale když řidič neukáže na kameru doklady tak se těžko prokazuje kdo na záznamu je.. zejména když nevědí jak vypadá Helmut..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #26 kdy: 19 Června 2017, 11:06:53 »

Je to 60 dnů od doby, kdy úřad začal šetřit, tedy tam může být nějaká tolerance od data přestupku podle jeho typu, Přeposlání od policajtů klidně týden, vlastní radar tak den, dva.
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #27 kdy: 20 Června 2017, 23:51:59 »

Super, tak to bych měl mít moře času. Mně šlo o to, aby to nespadlo do správního hned po těch 15 dnech.
IP zaznamenána

Scarabeus

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #28 kdy: 02 Srpna 2017, 05:05:39 »

Nooo... jsem tu nový... ale už mám tyhle lupeny od středy min. týdne každy den ráno za stěračem... protože stojím na okraji ulice s parkováním šimko ukončeným před křižovatkou ve tvaru "T" VDZ V13a (vodorovné šikmé pruhy) a ta P**A domovnice každé ráno v 9hod. na mne volá MP aby mi dali další lupen...!!! Přijedu většinou v noci a tohle místo bývá na 80% volné... když ta stojí jiné auto, tak lupen nemá... protože ta P**A je na nikoho jiného nevolá...!!! S**U na ně a do lupenu balím tabák...  8)

Vlastně tam stojím pořád, protože mám porouchané auto... to tam složila odtahovka s manipulačním ramenem, takže jsem tam ani nepřijel... v lupenu mi píšou "STÁNÍ NA ZÁKAZU VJEZDU"

Ještě mne tedy napadlo, jestli je možné zpochybnit platnost VDZ V13a tím, že neodpovídá přesně kriteriím ČSN 73 6101, stejně tak i její umístění je v rozporu (nevím čeho) a tak ji lze považovat za neplatnou...!!! Dle mého by to měly přezkoumat a mé tvrzení vyvrátit...
IP zaznamenána