30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Usnesení od Magistrátu Brno  (Přečteno 12118 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
[WIN] Usnesení od Magistrátu Brno
« kdy: 11 Srpna 2016, 20:46:47 »

Přišlo mi usnesení !!, kde mě vyzývají ke sdělení totožnosti řidiče..s dodatkem , že vypověd může odepřít ten kdo by jí způsobil sobě nebo osobě blízké nebezpečí stíhání pro správní delikt.. Je to z února letošního roku. Jaký navrhujete postup?: - viz příloha
1) říct že jsem to byl já
2) podat odvolání proti usnesení  - ale jaké?
3) jiná možnost

Má někdo ,prosím, nějaký nápad?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2016, 20:58:43 »

Zákaz vjezdu do průjezdu, to snad není sprdelizovatelný přestupek - leda že by to zjistili automatizovaným prostředkem (kamerou). Pokud opravdu není, funguje 37 LZPS. Nelze to však vyloučit, nejlépe v termínu na bonz si zjistěte stav spisu jako provozovatel. Spekulace: kdyby to bylo kamerou, asi by poslali odpustek. Neberte mne moc vážně, patrně mě někdo zkoriguje a přijde s něčím přesnějším.

Dotaz na matadory: Je to vůbec procesně akceptovatelné? Nějak mi to přijde prapodivné prostřednictvím usnesení požadovat po provozovateli bonz.
« Poslední změna: 11 Srpna 2016, 21:07:16 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2016, 21:12:23 »

Kamerou to nebylo...
a podle tohoto výkladu to SPRDEL asi být může
www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-pdf.aspx
« Poslední změna: 11 Srpna 2016, 21:17:06 od sennheiser »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2016, 21:20:33 »

Kamerou to nebylo...
a podle tohoto výkladu to SPRDEL asi být může
www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-pdf.aspx

Nestalo tam to vozidlo z duvodu stretu s drobnym zviretem(ptak apod.), ci jine dopravni nehody nez zjevne skody na vozidle?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2016, 21:36:45 »

Kamerou to nebylo...
a podle tohoto výkladu to SPRDEL asi být může
www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-pdf.aspx

Jsi v Brně, tam je sprdelizovatelné všechno
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2016, 23:40:20 »

Napsal bych jim, že v této věci nebudu vypovídat a tím je podle mě game over.
« Poslední změna: 12 Srpna 2016, 08:48:27 od uziv »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2016, 00:57:21 »

Napsal bych ji, že v této věci nebudu vypovídat a tím je podle mě je game over.

Asi tak, a pokud to přesto překlopí na SPRDEL, tak by měl ještě před SPRDELí přijít odpustek (nepřišel náhodou už před tímhle ?) a pokud ne tak to bude divná a asi i napadnutelná SPDRDEL. 
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2016, 09:01:47 »

Tohle bylo první - nic předtím nepřišlo.. Právě mě trochu překvapilo, že je to vlastně usnesení.. A nepřišly ani žádný jiný obálky co bych nevyzvedl a přešlo to na fikci doručení.
A napsat jim stroze , že v dané věci nebudu vypovídat lze?
Na druhé straně usnesení je totiž věta: "tomu,kdo bezdůvodně odepře podat vysvětlení může správní orgán uložit pokutu až do výše 5000 Kč"
A stejně moc nechápu i tu možnost odvolání ..Jaký by měl být důvod k odvolání takového usnesení??
Toto je zas nějaká brněnská novinka nebo jsem jen blbě hledal na foru a je to běžná věc?

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2016, 09:10:58 »

Já bych podal odvolání  ;D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #9 kdy: 12 Srpna 2016, 09:16:21 »

Mam na Brne taky jednu Sprdel, uz to ma byt na kraji a zatim ticho po pesine cca 9 mesicu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2016, 10:28:41 »

Citace
Toto je zas nějaká brněnská novinka nebo jsem jen blbě hledal na foru a je to běžná věc?

Ano, zdá se, že je to brněnská novinka :)

Citace
A napsat jim stroze , že v dané věci nebudu vypovídat lze?

Napište jim stroze, že s odkazem na čl. 37 Listiny zakladních lidských práv nebudete vypovídat.
« Poslední změna: 12 Srpna 2016, 10:30:29 od uziv »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2016, 11:00:33 »

Tohle bylo první - nic předtím nepřišlo.. Právě mě trochu překvapilo, že je to vlastně usnesení..
Není to obvyklé. Formu usnesení to nemá kvůli té samotné bonzovací výzvě, ale kvůli určení lhůty (viz odkaz na § 39 SprŘ v záhlaví).

Citace
A napsat jim stroze, že v dané věci nebudu vypovídat lze? Na druhé straně usnesení je totiž věta: "tomu,kdo bezdůvodně odepře podat vysvětlení může správní orgán uložit pokutu až do výše 5000 Kč"
MmB by si měl ujasnit, jestli tedy chce obecné podání vysvětlení, nebo splnění povinnosti podle § 10(4) ZPPK, to druhé je hmotněprávní povinnost a její nesplnění nelze (bez dalšího) sankcionovat pořádkovou pokutou, ani tím hrozit. Každopádně jim prostě napište, že s ohledem na svá práva podle čl. 37 Listiny a § 60 PřesZ jim požadované údaje nesdělíte. Tím je pořádková pokuta ze hry (nebylo to bezdůvodně) a na pokusu udělat z toho nějaký jiný delikt, např. obecný přestupek podle § 125c(1)(k) ZPPK či podle § 46 PřesZ, ať si klidně vylámou zuby, hodně štěstí.

Citace
A stejně moc nechápu i tu možnost odvolání ..Jaký by měl být důvod k odvolání takového usnesení?? Toto je zas nějaká brněnská novinka nebo jsem jen blbě hledal na foru a je to běžná věc?
Usnesení je o určení lhůty, takže se můžete odvolat primárně proti té lhůtě. Odvolání nemá odkladný účinek, takže zároveň s odvoláním si podejte i žádost podle § 39(2) SprŘ o přiměřené prodloužení lhůty. Ale jen jestli se vám chce s nimi takhle kočkovat.

Pokud jde o sprdelizovatelnost, pokud tam to vozidlo jen projelo ale následně nestálo, tak to není sprdelizovatelné ani podle toho silně rozšiřujícího výkladu MV ČR. Pokud tam parkovalo, tak je to příležitost si tento výklad otestovat na reálném případě, navíc lze použít i absenci odpustku (či pokud jej pošlou dodatečně, porušení bezodkladnosti podle § 125h(1) ZPPK). Šance určitě nad 50 %.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #12 kdy: 12 Srpna 2016, 15:59:57 »

Základ je poslat že podle čl. 37 Listiny základních práv a svobod odmítáte vypovídat.

Ale proč si to neužít.. a neposlat jim odvolání s tím že 15 dní je nepřiměřeně krátká lhůta.. zároveň požádat o prodloužení lhůty.. a na konci lhůty jim poslat že podle čl. 37 a tak dále.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #13 kdy: 12 Srpna 2016, 20:43:06 »

O.K. Odvolání tedy pošlu s žádostí o prodloužení lhůty.. Ale kdy jim mám poslat ,že nebudu vypovídat dle Lzps?
Na konci původní lhůty 15 dnů a nebo na konci lhůty ,kterou nově určí?  A co když se ozvou třeba až za měsíc a napíšou, že se odvolání zamítá a tím, že odvolání nemělo odkladný účinek, tak promeškám tu lhůtu na napsání, že nebudu vypovídat..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení od Magistrátu Brno
« Odpověď #14 kdy: 13 Srpna 2016, 01:28:58 »

Já osobně bych to nehrotil, napsal bych že nebudu vypovídat a hotovo. Nějaké kočkování nemá podle mne smysl.
IP zaznamenána