30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prepis auta  (Přečteno 4370 krát)

Tereza_k

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Prepis auta
« kdy: 10 Srpna 2016, 21:47:55 »

Ahoj, prosim pekne o radu. Mela jsem auto po dedovi, starou feldu, mela jsem ji prevedenou na sebe, zaplacene eko a pred cca 3 tydny jsem ji prodala za par supu. Odvezl si ji mlady kluk s tim, ze si udela evidencku a pak to pujdeme spolu prevest. No, klasika, samozrejme auto do ted neni prevedene, pojistka je stale na me, nemam v ruce zadny doklad od auta a uz zacinam plasit, co dal. Mam tedy kupni smlouvu a cislem obcanky kupujiciho. Internet mam prolezlej, ale nenasla jsem radu, co realne delat  :'( Kupujici komunikuje, ale prepis furt odklada (musi byt v praci, nestihl evidencku apod). Ach jo. Dala bych si facku!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prepis auta
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2016, 22:06:13 »

Prohledejte fórum, řešilo se zde opakovaně nedávno. Jednoduché řešení neexistuje. Jako první krok bych pro sice chabé, ale aspoň nějaké krytí si vlastních zad, poslal žádost o přepis na registr vozidel. Musíte udělat písemně (protože od okýnka vás vyhoděj) a měla byste si nechat svůj podpis na té žádosti ověřit (za 30 Kč na libovolném městském/obecním úřadu či CzechPointu).

Jestli kupující komunikuje, přitlačte ho ke zdi, např. mu řekněte, že když to do týdne nepřevede, zrušíte povinné ručení a dáte na něj podnět pro přestupek podle § 83 odst. 1 písm. b) zákona č. 56/2001 Sb. Za což lze uložit pokutu až 50 000 Kč. Hovor si nahrajte. Případně mu výzvu k provedení přepisu pošlete i prokazatelným způsobem poštou (stačí standardní doporučený dopis).
IP zaznamenána

Tereza_k

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prepis auta
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2016, 22:12:14 »

Hledam, hledam, jsem na telefonu, tak to trva. Je to 18 letej kluk, tak me napadlo mu pohrozit, ze bud pujdeme k prepisun, nebo zazadam o novej technicak a auto dam do depozitu? Smlouvu mame mezi s sebou, neoverenou, muze s ni nekde mavat? Ja furt dpufam, ze se vzchopi a prepiseme to jako lidi.
IP zaznamenána

Tereza_k

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prepis auta
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2016, 22:16:55 »

Jinak na smlouve je datum 22.7. Pokud bych to udelala podle vas, budou chtit kopii smlouvy? Co jsme nasla, je na prepis 10 dni? Budou po mne chtit neco zaplatit? Ted lituju, ze jsem to auto nenechala ekologicky zlikvidovat ..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prepis auta
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2016, 01:22:19 »

Ideální by bylo toho borce dohnat a pro jistotu sepsat novou smlouvu s pozdějším datem, aby z toho nehrozil postih ani jednomu. Pro přepis musí už mít auto pojištěné na sebe (pojišťovna také bude z toho důvodu chtít kopii smlouvy). Evidenční kontrola nesmí být starší tuším 14 dní.

Jinak kdyby došlo na nepřátelské řešení, tak pokud vy prokážete, že jste se ho k tomu aktivně snažila dokopat a přepisu brání jen šťastný nový majitel, nemělo by vám hrozit, že za to budou trestat i vás. Nelze ale vyloučit, že přestupkové řízení zahájí, nebo že vaši obranu neakceptují s tím, že snaha dokopat kupce k registru začala až po těch 10 dnech.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prepis auta
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2016, 01:24:39 »

IP zaznamenána

Boban Kh

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Prepis auta
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2016, 12:06:12 »

Evidenčka má platnost 30 dní.
Povinné ručení může být na kohokoliv.
IP zaznamenána