30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Došla mi žádost o výpalné.  (Přečteno 9127 krát)

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
[?] Došla mi žádost o výpalné.
« kdy: 09 Srpna 2016, 17:02:51 »

Zdravím a prosím o radu.
Dnes mi přišla výzva o výpalné za údajný přestupek, kterého se měl dopustit neznámý řidič před 5-ti měsíci tím, že projel na červenou "zpomalovacím semaforem" u liduprázdného přechodu na liduprázdné komunikaci. Zítra se jdu kouknout na OD, co vlastně na provozovatele vozidla mají a zda je přestupek řádně zdokumentován. Podle toho se dál rozhodnu, co dělat - asi bych použil Helmuta. Vím, že problém Sprdel nyní řeší ÚS - nevíte, v jakém to je stádiu (jestli se vyplatí zdržovat). Ale potřebuji poradit s tímto:
1. V oznámení je uveden opačný směr, než ten, kterým vozidlo skutečně jelo.
2. Technický prostředek byl v době spáchání přestupku s velkou pravděpodobností ve zkušebním provozu.
3. Musí být důkazní fotografie barevná - jak jinak se dá prokázat červená?
Díky za rady.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2016, 18:07:16 »

Ehm... tu červenou poznáš tak... že svítí nahoře úúúplně nejvýš to světýlko.... jde to poznat i na černobílé fotce... ( pod ní je oranžová a úplně dole je zelená)  ;)
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2016, 19:03:50 »

Ehm... tu červenou poznáš tak... že svítí nahoře úúúplně nejvýš to světýlko.... jde to poznat i na černobílé fotce... ( pod ní je oranžová a úplně dole je zelená)  ;)

To jistě. Důležité bude, jestli to bude z čb fotky průkazné (slunce), ale to se dovím až zítra. Mě spíš šlo o to, jestli může být v tomto případě čb fotka použita paušálně. Tedy v případech, kdy jedná o spor o barvy.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2016, 21:18:51 »

Co jsem viděl i černobílá fota se semaforem a vozidly.. tak bylo svítící světlo celkem jasně identifikovatelné... ale uvidíš jakou kvalitu bude mít foto ve spisu.. a zda jde rozeznat která "barva" je ta svítící..
Další věc pro napadení takových případů - je možné že tam ta červená prostě "vlítla" a nebylo možno bezpečně zastavit - obzvláště je li to buzerační brzdo radar.. někdo to tu rozebíral a byly tu uvedeny i reakční časy a vzdálenosti...
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2016, 08:52:25 »

Já co mám zkušenosti z poslední doby tak tyto semafory jsou nastaveny tak že červená svítí pořád a až při příjezdu přeblikne na zelenou...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2016, 10:41:25 »

Kde to bylo?
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2016, 20:09:59 »

Tak jsem byl dnes na OD. Přestupek je zdokumentován prokazatelně. Mají nahrané video s jízdou vozidla od cca 50 m od semaforu až po cca 20 m za semafor i s detailem na reg. značku. Do kabiny vozidla vidět není. Video je barevné a docela kvalitní, červená na semaforu je jasně vidět. Místo neuvádím (když to úředníci čtou, mohlo by to být použito proti mě).
Lze nějak využít skutečnost, že se přestupek stal v polovině dubna a v městských listech z června je uvedeno, že probíhá zkušební provoz zařízení a zprovoznění se předpokládá v červnu? Od spolehlivého zdroje z OD mám potvrzen termín zahájení ostrého měření dokonce polovinu července. Mám s tím argumentovat? A kdy? Teď a nebo až při správním řízení? A je to vůbec důvod neplatnosti měření? Nyní tedy na výzvu reagovat nebudu a určenou částku nezaplatím, jaké další kroky mě čekají?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2016, 00:56:24 »

Tady není co řešit, 5 bodů je 5 bodů, a ty nevadí jedině Helmutovi. Peníze jsou až na druhém místě.
A pokud chcete mít nějaké ty námitky, tak se nechte od Helmuta zmocnit k zastupování.
Takže hledejte : kámoše z EU, úmrtní oznámení, kupce co chtěl koupit Vaše auto a trochu si ho projel, ....
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2016, 19:34:44 »

Ještě dva dotazy:
1. Musí být Helmut ze země s kterou máme bezvízový styk? Mám jednoho šikovného Ukrajince.
2. Je lepší napráskat Helmuta teď (na základě výzvy k uhrazení určené částky) nebo až v dalším stádiu, kdy mě k tomu úřad sám vyzve?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2016, 22:17:32 »

U UK se mohou přesvědčit, zda v dané době legálně pobýval v Schengenu. A pokud je tady legálně hlášen, tak by mu nějaké nezaplacení mohlo ztížit prodloužení pobytu.
Klíčové na variantě Helmut je, že někdo zásilku převezme (nebo je vhozeno do označené schránky) a Helmut se přizná, aby nemohli přetočit na sprdel.
Rychlost volte podle místa (zda tu nejsou odkazy na turbo model) a reálnosti Helmuta.
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #10 kdy: 26 Srpna 2016, 12:45:45 »

Myslel jsem, že když mě Helmut rovnou zmocní, tak ani nemusí být kontaktní. Tj. provozovatel udá Helmuta a k udání rovnou přiloží plnou moc a za Helmuta se rovnou přizná. Tak to není?

 Mimochodem, jakou formou se píše Helmutovo přiznání v zastoupení?

Např:

Já, XY, zastupujíc Helmuta, sděluji, že Helmut se přiznává k přstupku ....

Díky za odpovědi
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpna 2016, 13:57:40 »

Tak když už tě Helmut zmocňuje k jednání s SO, tak asi není takový problém mu vysvětlit, aby zároveň napsal i druhý papír, kde se k hrdelnímu přestupku přizná, až mu SO pošle ein Liebesbrief. Nejlépe ve své mateřštině (s jeho/Google překladem do češtiny) či nějakém světovém jazyce. Jsou prostě úkony, které v zastoupení provést nejde (třeba podat vysvětlení).
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #12 kdy: 26 Srpna 2016, 15:01:57 »

Omlouvám se, špatně jsem hledal. Pro podání vysvětlení, což je první věc, kterou po něm úřad chce, plná moc skutečně nelze a Helmut tedy bohužel musí být kontaktní. Icu má pravdu.

viz zde:

http://road-fens.cz/fsm-10-zastupovani-v-rizeni/
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Došla mi žádost o výpalné.
« Odpověď #13 kdy: 29 Srpna 2016, 10:42:26 »

U UK se mohou přesvědčit, zda v dané době legálně pobýval v Schengenu.

I ilegál může mít platný řidičák a lze mu půjčit auto. Rovněž ilegál musí někde bydlet.
IP zaznamenána