30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opětovná výzva k podání vysvětlení ( parkování / lístek/dopis/helmut/příkaz)  (Přečteno 9711 krát)

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Ahoj všem,
jako jeden z mnoha  tu řeším téma špatné parkování.  Ve  zkratce :
1) lístek MP jsem ignoroval
2) dopis s výzvou za 500,- nebo udej  řidiče,  jsem udal reálnou osobu(PL)  s adresou v ČR kam nic nepřišlo :(
3) dnes  pošta hodila  do schránky  dopis  : Opětovná výzva k podání vysvětlení kde cituji: Vás tímto vyzýváme k prověření došlého oznámení ve věci přestupku podle  pargrafu ..... (foto pokud se  podaří nahrát bude  jako součást  dotazu)


tenhle postup úřadu mě překvapil a nedohledal jsem tu jak lépe reagovat

takže mám dotaz jestli ignorovat  nebo tam jít a  prohlásit, že řídila osoba blízká  bla bla bla

dík

« Poslední změna: 04 Října 2016, 18:52:10 od Kamikadze-Ace »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Osobu blízkou bych moc nedoporučoval, pak můžou nasadit sprdel, takže by bylo vhodné opětovně udat toho samého Helmuta, nicméně by bylo dobré sehnat spis, aby bylo zřejmé, co dělali s tím prvním bonzem.
IP zaznamenána

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

dík za odpověď, každopádně to tady budu aktualizovat  dle vývoje případu tak aby byl i návod pro ostatní

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Bylo by fajn získat nejdřív spis.. a zjistit co tím sledují..

Ale měnit výpověď není dobře.. možná jejich taktika je vylekat provozovatele aby změnil výpověď.. a pak tvrdit že mu nevěří.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Tohle je fakt divný... Není možné že helmut na jejich dotaz vypověděl že jste řídil vy a tak vás předvolávají aby vás s tímto nařčením konfrontovali? Normálně bych tam ale zašel a trval na tom co jste jim napsal v odpustkové odpovědi. Maximálně bych tam pak znejistěl - "mno jo opsal já to jeho příjmení/datum narození/adresu úplně přesně správně? Budu muset zajít domů a zkontrolovat to..."
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Určitě se nejdřív podívat do spisu. Pokud tam je už řidič uveden (provozovatel tak splnil svoji povinnost) a a neobeslali ho, normálně bych odmítl cokoliv sdělit. S trochou štěstí jim nedojde, že řidiče znají a překlopí to na SprDel. A vzhledem k tomu, že řidiče ani neobeslali, by to už měl být pak celkem jasný win.
IP zaznamenána

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Takže tu máme pokračování.  Paní na  úřadě nemohla ztotožnit  helmuta .... (  no chyba na mé straně spetl jsem v a w ve jméně) nevadí čas pro mě tak proto si mě zavolala. Já teď zkontroluji doma jméno helmuta a vyrozumím úřad.

Ale  nyní k věci kouknul jsem na dokumentaci přestupku kde jsou slovy 2 fotky a  popis, že  vůz parkoval před přechodem ve vzdálenosti X, která slovy úřednice je  průkazná ovšem  nikde se nepíše o tom jak vzdálenost byla změřena atd. Tudíž  jak pokračovat když  nemají změřenou vzdálenost natož kalibrované měřidlo ..........
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Oni nějakým způsobem ztotožňují (ověřují existenci) zahraničních Helmutů? Neměli by jen zkusit napsat na uvedené jméno a uvedenou adresu a počkat?
IP zaznamenána

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Naklapala  helmuta do  SW a  nemohla  ho obecně  najít každopádně mám čas na  další řešení
IP zaznamenána

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

v brzké době  bude pokračování, na  poště  leží další dopis z úřadu pak dám info
IP zaznamenána

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Máme tu pokračování,  úřednice přitvrdila  a  napsala příkaz i když do emailu  dostala dne 28.8 upřesnění "Helmuta" (podle dohody při první návštěvě) tady je scan  dopisu s příkazem.  Nyní je jasné, že podám odpor a půjdu úřednici navštívit osobně podruhé. Někdo další radu ?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil

Pokud jsi poslal údaje obyčejným e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu a podání jsi nepotvrdil do 5 dnů písemně, tak k tomu podání úřednice nemusí vůbec přihlížet. Viz 4 Ads 5/2012.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

To se ale týká podání v rámci řízení, které mělo mít nějaké právní účinky (v odkazovaném případě šlo o podání odvolání). Jsme-li ve fázi prověřování oznámení o podezření ze spáchání přestupku, měl by se SO zabývat i informacemi, které obdrží neověřeným e-mailem, jsou-li relevantní, už proto, že identita podatele není zas až tak podstatná. To samozřejmě neznamená, že by bylo rozumné v jakékoliv fázi úřadu neověřené maily posílat (není-li to součástí strategie), ale zase úřad nemůže tvrdit, že jen kvůli chybějícímu potvrzení tu informaci kompletně ignoroval.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Nj, jenže úřad může tvrdit že mu mail nepřišel ne?
IP zaznamenána

Kamikadze-Ace

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

odpor podán a  odpověď na  žádost o dokumentaci místo zaslání v pdf je  takováto:


Dobrý den,

na základě podání odporu proti vydanému příkazu ze dne 19.09.2016  Vám touto cestou zasílám předvolání na den 20.10.2016.

Zároveň Vás žádám o potvrzení přijetí tohoto e mailu.

V podaném odporu žádáte o zaslání kompletní spisové dokumentace.  Prosím zavolejte na níže uvedené tlf. číslo, abychom se domluvili na podrobnostech. Děkuji


každopádně  jako příloha emailu je  možnost vjádření před rozhodnutím takže tam zajdu  ale nejlépe s  dobrou radou


IP zaznamenána