30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz Helmut  (Přečteno 23600 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #30 kdy: 01 Prosince 2016, 16:13:34 »

Ale Helmut to přeci poslal doporučeně. A provozovateli pro jistotu poslal sledovací číslo i kopii podacího lístku.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #31 kdy: 01 Prosince 2016, 22:54:35 »

Helmut napíše, že mu tento požadavek připadá zcela mimo znění PřesZ a že tedy pověřuje provozovatele zastupování.
Otázka: Nemá SO, potažmo jakákolvek inštitúcia uplatňujúca zákon povinnosť uviesť paragraf podla jakého požaduje splnenie určitej povinnosti?
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #32 kdy: 02 Prosince 2016, 09:31:06 »

Odepíšu v tom znění co radil opas. Díky. Jen to zastupování bych vynechal. Z mojí strany by s tím nebyl problém, ale jestli se nepletu, zastupitele si lze zvolit až po zahájení řízení, což ještě nenastalo (úřad pouze vyzval helmuta k podání vysvětlení).

vvvvvv: ano, helmut to dělá přesně tak, náhodou úřad dopisy ztratil
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #33 kdy: 08 Prosince 2016, 19:21:32 »

Zneužiju trošku vlákno. Má Helmut rovnou posílat plnou moc na někoho ochotného, kdo má popřípadě více času, nebo ne a proč?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #34 kdy: 08 Prosince 2016, 23:06:48 »

Zeptám se zkušených. Proč nemůže fungovat toto:

"Já Helmut BrzyUmru jsem si pujcil auto od XYZ a spatne jsem ho zaparkoval a dostal lísteček ale protoze jsem nestihnul před odjezdem vec vyridit na polucyjy, tak davam svemu pritelu co mi pujcil vuz plnou moč vyřídit tento přestupek za mne."
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #35 kdy: 24 Března 2017, 11:08:55 »

Zeptám se zkušených. Proč nemůže fungovat toto:

"Já Helmut BrzyUmru jsem si pujcil auto od XYZ a spatne jsem ho zaparkoval a dostal lísteček ale protoze jsem nestihnul před odjezdem vec vyridit na polucyjy, tak davam svemu pritelu co mi pujcil vuz plnou moč vyřídit tento přestupek za mne."

Ano, to by mě také velmi zajímalo. Už na začátku Sprdele mi to přišlo jako nejjednodušší cesta. Plná moc nemusí být ověřená a dokonce SpŘ nemá ani ustanovení jako má OSŘ, že si soud může ověřenou plnou moc vyžádat. Zkusil tohle někdy někdo?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #36 kdy: 24 Března 2017, 11:20:11 »

Domnívám se, že protože podání vysvětelní, kde nelze být zastupován. Srv. § 60 PřesZ
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #37 kdy: 24 Března 2017, 11:56:16 »

To se mi nezdá. O tom, zda lze či nelze být při podání vysvětlení zastupován, lze polemizovat (spíš si myslím, že lze) nicméně praxe bývala taková, že správní orgány zastoupení při podání vysvětlení zpravidla normálně uznávaly. Právě proto jsem se ptal, zda někdo tento postup vyzkoušel v praxi a jak to dopadlo?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #38 kdy: 24 Března 2017, 12:01:14 »

Problemastika včetně odkazů na judikautru je probrána podrobně zde http://road-fens.cz/fsm-10-zastupovani-v-rizeni/. Judikatura dává mj. úpnou odpověď na to, jak to dopadlo, někdo to již zkusil.

Citace
Krajský soud a správní orgány správně dovodily, že jak jednání s hlídkou městské policie, tak výzva k podávání vysvětlení podle § 60 odst. 1 zákona o přestupcích, se odehrály před zahájením řízení. Z § 137 správního řádu vyplývá, že podávání vysvětlení, kam spadá i vysvětlení podle § 60 zákona o přestupcích, je systematicky zařazeno do postupů před zahájením řízení. V době, kdy byl stěžovatel vyzván k podání vysvětlení, tedy nemohlo jít o správní řízení a není možné aplikovat ustanovení správního řádu vztahující se ke správnímu řízení, tedy ani úpravu zastoupení na základě plné moci podle § 33 správního řádu.
« Poslední změna: 24 Března 2017, 12:07:18 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #39 kdy: 24 Března 2017, 15:39:36 »

Díky, ta judikatura na mě působí tak, že sice není vyloučeno mít zmocněnce už i při podání vysvětlení, ale toto zmocnění nemá až do zahájení řízení následek, že se správní orgán v řízení baví jen se zmocněncem. Na druhou stranu, oba judikáty řešily kapku jinou situaci, šlo o zmocnitele žijící v ČR, zatímco po Helmutovi těžko může někdo chtít, aby se dostavoval k podání vysvětlení. Proto si pořád myslím, že by stálo za otestování, jak se s tím ouřad vypořádá.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #40 kdy: 24 Března 2017, 15:55:34 »

Tak on se i v průběhu řízení může obracet přímo na účastníka, pokud povaha úkonu vyžaduje jeho osobní účast - § 34(2) SprŘ.

Jinak je to klasická bolest našeho správního řádu a veřejné správy vůbec, že potřebuje pořád něco hrozně formalizovat. Věcně je podání vysvětlení něco jako předběžné svědectví, takže skutečně obecně nedává smysl jej podávat v zastoupení, pokud ovšem zmocněnec prohlásí, že je s případem obeznámen, nic nebrání aby podal vysvětlení za sebe, případně aby tlumočil stanovisko mandanta a případné dotazy, na které sám nezná odpověď, si jen poznamenal s tím, že je předá mandantovi.

Ale takto neformálně to jde jen, když úřad chce. Pokud chtít nebude, tak se za formální správní řád připomínající spíš OSŘ schová.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #41 kdy: 24 Března 2017, 19:28:51 »

Helmut může nabídnout s ohledem na ekonomii řízení nabídnout podání vysvětlení písemně. Nebo může sám sepsat vše, co má v úmyslu sdělit s dovětkem, že nic dalšího již v úmyslu sdělit nemá, ať se s tím orgán vypořádá, jak uzná za vhodné. 
IP zaznamenána