30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz Helmut  (Přečteno 23601 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #15 kdy: 29 Července 2016, 09:17:20 »

Pokud na adresu Helmuta (v EU nebo v ČR) dorazí výzva a vhození bude vyloučeno, po cca dvanácti dnech nahlédne provozovatel do spisu a pošle kopii úředního psaní Helmutovi na jeho email, který mu odpoví, že je mimo obě adresy, ale že pošle úřadu své vyjádření. Pak Helmut odesílá dopis s přiznáním, protože svého činu lituje a už ho nikdy neudělá.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #16 kdy: 02 Srpna 2016, 09:37:33 »

Mám Helmuta, který dlouhodobě žije v UK, ale původem je to Maďar. Trvalé bydliště má stále v Maďarsku, ale nezdržuje se tam a kontaktní korespondenční adresu má v UK. Úřadu jsem původně udal jen tu korespondeční adresu, teď jsem byl vyzván k doplnění trvalé. Úřadu jsem uvedl, že na trvalé se nezdržuje a je kontaktní jen na té korespondenční. Co když ho úřad přesto obešle na trvalou a tam to nikdo nepřevezme?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #17 kdy: 02 Srpna 2016, 10:12:29 »

Viz výše, úřad potřebuje trvalou adresu kvůli jednoznačné identifikaci Helmuta (někomu, koho nemají pořádně identifikovaného, nelze vůbec ukládat rozhodutím nějaké povinnosti). Stejně tak úřad určitě nic nezkazí, pokud bude pro jistotu doručovat i na trvalou adresu (jestli je to i povinnost těžko říct, v této fázi nejspíš ne - zatím od Helmuta potřebují jen nějaké vysvětlení a nevedou s ním řízení). Pokud by ale úřad tvrdošíjně obesílal Helmuta jen na trvalou adresu, přestože mu byla sdělena jiná adresa i že na trvalé se nezdržuje, tak by neúspěch doručení rozhodně úřad nemohl vydávat za záminku, proč Helmuta vzdát a zahájit sprdel.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #18 kdy: 02 Srpna 2016, 10:17:31 »

Super, díky. Budu si to hlídat.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #19 kdy: 03 Srpna 2016, 10:00:06 »

Ještě jeden dotaz - ve výzvě k doplnění trvalého bydliště není jakákoli lhůta, do kdy je potřeba ty údaje doplnit, jen vyhrožují, že když nesdělím, tak SPRDEL. Jak dlouho bych to měl natahovat? Výzvu jsem vyzvedl poslední den na počtě.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #20 kdy: 03 Srpna 2016, 10:11:45 »

Ještě jeden dotaz - ve výzvě k doplnění trvalého bydliště není jakákoli lhůta, do kdy je potřeba ty údaje doplnit, jen vyhrožují, že když nesdělím, tak SPRDEL. Jak dlouho bych to měl natahovat? Výzvu jsem vyzvedl poslední den na počtě.

Tipuji 60 dní od zjištění přestupku?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #21 kdy: 03 Srpna 2016, 10:15:30 »

Přestupek se stal už vloni. Skoro půl roku jim trvalo, než mě obeslali, ale těch 60 dnů je nevymahatelné. Teď přišla výzva (spíš teda žádost) na doplnění informací o řidiči, ale bez lhůty. Tak si tak přemýšlím, jak dkouho to nechávat vyhnít.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #22 kdy: 28 Listopadu 2016, 17:03:04 »

Zdravím přátelé,
narazil jsem na následující taktiku a chtěl bych se poradit jak na ni nejlépe odpovědět. Úřad vyjádřil pochybnosti nad existencí mého dobrého přítele ze zahraničí, požaduje jeho ověřený podpis a stanovil si k tomu i poměrně krátkou lhůtu.

Můj přítel byl v první fázi udán na výzvu úřadu. Následný dopis od něj bohužel nemohl převzít, protože úřad vyloučil vhození do schránky a přítel je stále na cestách. Nicméně se pár dnů po nevhození dopisu přiznal doporučeným dopisem úřadu, že auto v dané době řídil. Na to úřad právě vyžaduje ověření. Jaký by měl být můj další krok, pokud nechci aby provozovatel platil místo viníka?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #23 kdy: 28 Listopadu 2016, 17:55:32 »

Já bych jim napsal, na základě čeho to požadují, protože v PřesZ ani SprŘ to není.
Do té doby s dovolením s žádostí kamarádovi vyčkáš, protože ověřování není zdarma a není důvod, proč by měl řidič utrácet peníze na základě požadavku, který nemá oporu v zákoně.

Do toho by mohl kamarád poslat plnou moc k zastupování na tebe.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #24 kdy: 28 Listopadu 2016, 18:27:07 »

A komu poslali ten požadavek, Vám? Pokud Vám, tak bych jim to neusnadňoval a nijak nereagoval. Pokud to povede ke SprDelu je pěkný bod pro provozovatele.

EDIT: typo fix
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 18:54:23 od vvvvvv »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #25 kdy: 28 Listopadu 2016, 18:39:42 »

Zkoušel úřad obeslat ? Helmut v UK převzal ? Vyjádřil se nějak ?
Tipuji, že ho pozvou k podání vysvětlení - k tomu nejde zmocnit a mohou poslat česky. Měl by jste je předběhnout tím zmocněním nebo ať zmocní jiného Maďara s jistou doručovací adresou. Pokud je Helmut reálný a je použitelný, tak nemůžete prohrát.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #26 kdy: 28 Listopadu 2016, 19:21:52 »

Doporučuji aktivní přístup k řízení, a to nejen ve vztahu ke lhůtám, ale také k účinné pomoci orgánu při vytváření procesních chyb.

Takže výzva k ověření podpisu v dopise - Ignore. Pokud předvolají k vysvětlení - anglická odpověď, že je té době v UK. A dotaz, jaké že okolnosti nejdou zjistit jiným úředním postupem - viz §137 odst.1 SprŘ. Přece jste ho prásknul.

Plnou moc k zastupování předložit až po zahájení řízení.

Třeba se někde chytnou a pochybí.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #27 kdy: 28 Listopadu 2016, 20:43:45 »

Já bych jim odeslal dotaz jak to bude s náhradou nákladů za vyhotovení ověřeného podpisu - co když je helmut zrovna v Tramtárii, kde mu podpis nikdo neověří a bude muset kvůli tomu letět na nejbližší ambasádu?

Alternativně by jim ten dopis mohl poslat helmut...

Připojil bych k tomu dotaz proč jim máte dělat pošťáka a proč nepožádají helmuta o ověřený podpis přímo...
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #28 kdy: 29 Listopadu 2016, 10:35:55 »

Upřesňuji a omlouvám se, že jsem to v původním postu zapomněl: dopis s výzvou k ověření podpisu přišel přímo helmutovi - vhozen do schránky na jeho korespondenční adrese, kde mu poštu přebírám a vyřizuji, protože je stále na cestách.

Odhaduji, že pokud bude výzvu k ověření ignorovat, přejde úřad ke sprdeli provozovatele, což pro další obhajobu není ideální. Helmut by byl velice rád uznán vinným, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost.

Nějaký dopis jim tedy poslat musí (komunikuje česky, pomáhám mu s překladem:)). Já bych mu poradil, aby potvrzení odmítl s odvoláním na to, že žádnou takovou povinnost nemá a náklady že platit nechce.

Průběh dosud:
výzva provozovateli ->
udání s kontaktní adresou v čr <-
dopis na kontaktní adresu (nevhozen) ->
přiznání helmuta <-
žádost o ověřený podpis (adresována helmutovi na kontaktní adresu, vhozena) ->
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #29 kdy: 29 Listopadu 2016, 11:02:35 »

Helmut napíše, že mu tento požadavek připadá zcela mimo znění PřesZ a že tedy pověřuje provozovatele zastupování.
IP zaznamenána