30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přišla mi výzva na udání řidiče - jízda v obci překročení o více než 40 km/h  (Přečteno 13983 krát)

zdendicek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Přišla mi výzva, abych jako provozovatel udal řidiče mého vozidla - jsem fyzická osoba. Nevím, co s tím dělat, zjistil jsem si tedy, že se jedná o přestupek, který nelze řešit blokově - překročení rychlosti o více než 40 km h v obci na motocyklu, tzn. řidič absolutně neidentifikovatelný. Jak v této situaci reagovat? Dává mi policie 15 dnů od doručení na napráskání řidiče. V příloze výzva bez osobních údajů. Docela mě zarazilo, proč mi vyhrožují jako právnické nebo fyzické podnikající osobě v poučení, když jsem běžná fyzická osoba. Je v této situaci možné odpovědět v tom smyslu, že využívám práva nevypovídat, abych sobě nebo osobě blízké neublížil? Jaké to pak případně bude mít pokračování a následky?
Díky moc za radu
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil

Klíčové slovo do vyhledávání vpravo nahoře je Helmut.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Protože není jasné, o co jde, a není to výzva k podání vysvětlení a není tam pořádné poučení, tak bych to hodil do koše. A už to tady bylo tisíckrát řečeno, takže po tisícíprvé - s policií se nebavíme!
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil

Jo to je od monocajtů, sem si nevšim. Zahodit.
IP zaznamenána

frost_umnepatop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Muzu se zeptat jestli se delo neco dal? Diky :)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil

zahodit, není zřejmé, že jestli to půjde sprdelizovat!
IP zaznamenána

zdendicek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Tak po delší době zdravím, dopadlo to tak, že mi bylo porazeno, abych se odvolal na osobu blízkou, s tím, že se jedná o přestupek neřešitelný blokově, tzn. již opět lze standartně použít osobu blízkou a úřad by měl případ odložit. Napsal jsem jim, že vím, kdo moje vozidlo řídil, protože znám svoje povinnosti a práva, ale že využívám práva nevypovídat proti osobě blízké, které bych tím mohl způsobit postih a snad je to ok. Je to zajímavé, že když člověk spáchá nějaký pořádný přestupek, který se nedá řešit na místně blokově, nakonec na tom ještě vydělá (samozřejmě když není chycen rovnou na místě), mě přišla jen obálka, takže vše šlo vyřešit nakonec poměrně bezbolestně.
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil

Odpustil bych si příště tu osobu blízkou. Prostě odmítáte vypovídat. A nejsem si jistý, zda to skutečně nelze sprdelizovat.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

No moc se neraduj. Zatím sis psal jen s opicema , předají to na úřad a sprdel na pěknou částku dorazí. Pouze nedorazí odpustkový dopis. Důležité je teda nahlásit helmuta a až se přizná,  pak budeš mít klid v duši
« Poslední změna: 09 Října 2016, 13:05:02 od mala.panda »
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil

To došlo k mistifikaci. Nemýlím-li se tak věci které nelze projednat blokově sprdelizovat jde, pokutu můžete očekávat. Příště doporučuji držet se rad místních a s policii se nebavit, s ouřadou se pobavíte az az. Otázkou ale je, jak měření proběhlo. Vzhledem k tomu, ze jde o motocykl který má spz vzadu bych tipoval na měření autem. Pokud se prokáže že se nejednalo o měření automatizovaným prostředkem tak není věc sprdelizovatelná.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

PanKuko

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Můžu poprosit o radu ohledně podobného případu. Motocykl, obec, překročení o více jak 40km/h. Meření automatizovaným prostředkem a dorazilo předvolání z obce k podání vysvětlení ohledně osoby řidiče v danou dobu.
Co jsem zde pročítal lze využít právo nesdělit totožnost, pak ovšem nastane řešení SRPDELe s provozovatelem, že? Počítám že k prekluzi to natáhnout nepůjde. Dopis přišel za týden. ..
Další možností je Helmut a jeho následná cesta kolem světa. V tomto případě již nelze SPRDEL, když není možné Helmuta na cestě potrestat? Pokud by toto bylo nejvhodnější mohu poprosit o důležité věci kolem Helmuta do PM apod.?
Poslední možnost je nebožtík, kde hrozí vyvrácení skutečnosti pozůstalými, zda mohl v tu dobu řídit a spáchat prestupek. Taky si nejsem jist, zda nebožtík vlastní příslušné řidičské oprávnění.
Pochopil jsem možnosti správně a žádnou jsem neopoměl? Předem děkuji.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Možnost je Helmut, Helmut plus plná moc nebo Deathmut.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Tohle by se mělo dát vyhrát a stojí za to malinko zainvestovat, protože prohra by zabolela. http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-2.html
Doporučuji použít kvalitního Helmuta (nejlépe kamarád ze zahraničí, který se do ČR nechystá = založí mu zde kartu řidiče) nebo využít službu někoho, kdo tuto dovednost ovládá. I zde na foru je lze najít - viz např. Komerční služby ( https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0 ).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

můžete prozradit kde v ČR probíhá měření automatizovaným prostředkem, který je schopen identifikovat motocykl ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Třeba v Praze na Strakonické. Mají kamery zepředu i zezadu.
IP zaznamenána