30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dodatečné dodání vysvětlení  (Přečteno 2165 krát)

janechtel

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Dodatečné dodání vysvětlení
« kdy: 18 Července 2016, 16:56:37 »

Zdravím Vás a prosil bych tímto o neveřejnou existenci tohoto tématu, z důvodu životnosti přestupkového jednání (po uzavření samozřejmě souhlasím se zveřejnění i s detaily).
Procházím svojí první šoférskou patálií a to překročením rychlosti v Praze, kdy jsem byl dopisem vyzván PČR k podání vysvětlení. (Po této zkušenosti jsem začal hledat fórum jako je toto viz. dále) S domněním, že jde o zakázané zastavení po tom co mi došel benzin, jsem se se rozhodl se dostavit na Vyšehradský pavilon :D a situaci objasnit. Poměrně hezká slečna mě začla "vytěžovat" tedy kvůli přestupku překročení rychlost. MANUÁLNÍM měřěním šimpanzem s klasickou trojnožkou(v jiných vláknech jsem našel odkaz na meřidla, neztotožnil jsem, ale přišlo mi to jako klasický foťák s objektivem na stabilizátoru). Protože je to můj první problém, neměl jsem důvod vyhledávat podobná fóra a "nebavit se s fízlem" mi táta neříkal, takže jsem vypověděl v duchu, že vozidlo jsem půjčoval opakovaně a podle fotografie pořízenou PČR není VŮBEC vidět řidič takže nelze říci, kdo byl pachatelem a že se dostavím doplnit výpověď později a přinesu si diář kdybych měl náhodou poznamenáno, kdo řídil.
Protože slečna byla velice blbá a já nevěděl co mohu a nemohu PČR říci, přišla mi celá situace jako dost špatnej vtip...tak jsem se rozhodl sebevzdělat :)
Nejsem držitelem vozidla, vozidlo jsem měl od Toyoty Tsusho jako náhradní servisní vůz. PČR se obrátila na držitele na Toyotu a ta je odkázala na mě.
Po prostudovaní několika témat, setrvává můj dotaz, mohu li po tom co jsem vypověděl stále použít má práva z ústavy ČR a odmítnout vypovídat ? nebo už musím mojí story dovykládat ?

Děkuji

« Poslední změna: 18 Července 2016, 21:38:41 od janechtel »
IP zaznamenána

janechtel

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2016, 22:47:26 »

zítra to zkusím napsat stručněji a dam tedy na veřejnost, budu rád za každý tip...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2016, 23:32:34 »

Že vás servis (půjčovna) napráskal jim nemůžete zas až tak moc vyčítat, zákeřně se chová stát, nikoliv půjčovna, ta jen reaguje na danou situaci (čímž neříkám, že by to práskání byla nějaká zásluha a že by to servis nemohl řešit i jinak, ale jádro retrívra je jinde).

Vaši neuváženou návštěvu PČR berte jako zkušenost a poučení pro příště. Na další výzvy je pošlete do háje, tím, že jste neuváženě nějak prověřovanou věc nakousnul, jste se samozřejmě nezbavil práva nevypovídat ani nejste povinen jim to dovyprávět. Pokud jste se opravdu nepřiznal k řízení ani to nejde poznat z té fotky, tak přehoďte výhybku na taktiku mrtvého brouka a zatloukání. Patrně to řízení povede do ztracena, případně si to bude nějak řešit úřad s provozovatelem, což už nebude váš problém.
IP zaznamenána

janechtel

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2016, 10:47:11 »

Díky za odpověd.
Je mi jasné, že servis neměl na výběr a jen uvedl, kdo měl auto po tuto dobu.
Děkuju za info, o mých právech :) Jen uvažuju, pokud to nenechají být (co jsem se dočetl na foru, když měří opičáci manuálně rychlost, nenechávají to spíš být) tak dají servisu pokutu za přestupek + vyjádří finančně postih úměrný tom sebrání řidičáku ? Bojím se že by mě to mělo zajímat, servis funguje s náhradními vozidly jako půjčovna a ta si určitě ve smlouvě pojistí pokuty a takovéhle patálie ne ? Zkusím si vyhledat podmínky na webu Toyoty Tsusha.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2016, 10:52:50 »

Servis pokutu za přestupek nedostane.

Mohl by dostat správní delikt ..SprDel.. když nezajistil aby jeho vozidlem nebyly páchané přestupky.. ale u rychlosti jen když to bylo změřené automaticky.

Když nezměřili automatizovaně tak z toho nejde udělat SprDel a když nemají ani řidiče tak konec..

PS. Když by z toho SprDel udělat šel tak tam se použije rozmezí pokuty za přestupek, ale body ani zákaz řízení nejsou.
« Poslední změna: 19 Července 2016, 10:55:19 od 2M »
IP zaznamenána

janechtel

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2016, 09:30:36 »

Dekuju.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2016, 09:33:59 »

Čili pro příště - veškerý dopisy od obecní policie tak policie ČR se hází do koše a vůbec se na ně nikterak nereaguje.
IP zaznamenána

janechtel

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečné dodání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 21 Července 2016, 14:12:26 »

Rozuměno
IP zaznamenána