30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nesprávné doručení  (Přečteno 7047 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Nesprávné doručení
« kdy: 11 Července 2016, 08:56:04 »

Zdravím všechny, prosím o doporučení jak postupovat.
Mám datovku. Výzva dorazila poštou, nevyzvednuto.
Bohužel následný příkaz jsem si vyzvedl na poště, v pátečním shonu jsem si to vůbec neuvědomil...prostě chyba. Přestupek je z listopadu, takže už delší prekluze :-(
Co se stane, když budu ignorovat? Dojde to pravděpodobně k exekuci, do čehož se mi dvakrát nechce. Exekuce by byla oprávněná nebo ne? Příkaz jsem si vyzvedl a nic neudělal, takže jsem s ním "souhlasil" ?
Zkušenosti se SPDELí už mám a dokonce i vyhranou na stejném parkovacím místě (nevyfotili dopr.značení a tentokrát opět ne).
Takže spíše mi jde o tu exekuci - kdy by k ní tak přibližně došlo? Když bych to pak úspěšně napadl a exekuce se zrušila, začali by od začátku - mám pocit, že bych se stejně nepomohl, protože ty lhůty jsou už nyní pro úřad dostatečné.
Díky za rady a nápady :-)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné doručení
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2016, 09:27:25 »

Pokud vám byl řádně doručen příkaz, buď proti němu podáte ve lhůtě odpor, nebo nabude právní moci a vykonavatelnosti. Když nedáte včas odpor, patrně vás ještě jednou vyzvou k zaplacení a pak by došlo k oprávněné exekuci a už nemáte moc šancí něco napadat.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné doručení
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2016, 11:06:29 »

Já bych podal odpor a při procesu bych namítal, že došlo k překlopení na SprDel nezákonně, tedy bez předchozího odpustkového dopisu (případně bez dalšího šetření tzv. turbo model).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné doručení
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2016, 09:42:58 »

Bohužel následný příkaz jsem si vyzvedl na poště....

Takže smůla pro Vás. Vyzvedl jste na poště -> příkaz mají doručen a je platný i v případě že máte datovku. Vy se musíte odvolat a říci že SPRDEl byla nezákonná neb jste neměl možnost udat řidiče. POdle mně to vyhrajete.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné doručení
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2016, 10:00:35 »

Tohle je velmi dobře rozehráno. Zcela jistě nelze úspěšně odstíhat sprdel, když provozovatel byl krácen o možnost zaplatit odpustek, pokud by to zkusili, tak bych se vůbec nebál jít k soudu, protože to bude takřka ložené (obdobné případy už u soudu byly). Otázka je, jak to bude chtít úřad opravit, lze očekávat, že se pokusí zahájené řízení zastavit nebo nějak jinak anulovat a vrátit to do fáze odpustku. Což by nemělo jít, ale tahle cesta zatím není prošlápnutá, nelze s jistotou říct, jestli by obrana byla úspěšná, šance jsou ovšem slušné.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné doručení
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2016, 10:32:52 »

Děkuji za podněty!
Co tedy myslíte:
Poslat blanketní odpor a počkat na rozhodnutí vinen nebo mám rovnou hned za ním poslat tu žádost o zastavení SPRDELE z důvodu viz výše?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávné doručení
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2016, 10:51:29 »

Odpor bez důvodu, není kam spěchat.
IP zaznamenána