30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS  (Přečteno 5282 krát)

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« kdy: 13 Června 2016, 13:10:12 »

Ahoj, ahoj,

dlouze jsem procházel tenhle skvělý server, ale nenašel jsem odpovědi, abych si dal celou situaci dohromady, dovolil jsem si tedy založit nové téma.

Situace je následující: Můj kamarád jednatel a majitel firmy dostal od městapa Výzvu k podání vysvětlení, viz níže. Ještě tomu předcházelo to, že lísteček za oknem auta nebyl, on vozidlo neřídil (byl jsem to já) a výzvu nedostal do datové schránky, ale do poštovní schránky a to si ji ani na poště nevyzvedával. Auto je registrované na firmu.

Je z toho trochu vystrašený, já bych to asi nechal uležet kvůli nesprávnému doručení, ale nevím jak je to u právnických osob. Hlavně nevím, jak s tím naložit dál. Jaký je správný postup? Protože když to vezmu kolem a kolem, tak je to pouze buzerace, protože vedle stála další vozidla (což není argument) a nikde nebyla žádná značka se zákazem vjezdu a zjevně se tam parkovalo velmi standardně (opět vím, že to není argument). Auto, jak si tam stojí mám vyfocené, kdyby bylo důležité, mohu připojit.

Můžete mi prosím poradit, jak dále postupovat?

Děkuji, s neskonalou úctou.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2016, 13:20:08 »

Prostě žádnou výzvu nedostal. Toť vše.

Pokud úřad zahájí sprdel, podá odpor s tím, že úřad nekonal nezbytné kroky a neposlal mu výzvu k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2016, 13:24:46 »

Vytknuto před závorku - moc jste se při tom dlouhém procházení nesnažil, na vše zde odpovědi zcela jistě jsou.

1) na výzvu od MP nemá absolutně žádný smysl reagovat, i kdyby ji poslali správně

2) na něco nechtěného, co právnické osobě přijde od orgánu veřejné moci poštou, také nemá smysl reagovat, navíc to ukazuje diletantismus MP, protože nevšimnout si, že fyzická osoba má DS, to se prostě stane, ale poslat papírový dopis s.r.o., to vyžadovalo nejmíň 30 minut mozkového myšlení

3) jde o zábor veřejného prostranství, i policajti to tedy zjevně vyhodnotili tak, že auto nestálo na pozemní komunikaci

Z tohoto přestupku nelze udělat sprdel a jediný způsob, jak za něj někoho potrestat je, že se řidič přizná nebo ho nějak usvědčí (svědek, kamery atp.). Pokud nic takového nemají, stačí zatloukat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2016, 13:31:44 »

No jo, ono to je od měšťáků - to jsem si nevšiml :-D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2016, 14:11:19 »

MP už má právo předvolávat k podání vysvětlení?
IP zaznamenána

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #5 kdy: 13 Června 2016, 15:43:32 »

Chtěl bych velmi poděkovat za váš čas a vaše odpovědi. Zatím to zkusíme nechat uležet. Pak se uvidí, jestli to postoupí dál.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2016, 16:30:49 »

MP už má právo předvolávat k podání vysvětlení?
To maj skoro odjakživa, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #7 kdy: 18 Června 2016, 19:46:16 »

To jejich právo se jmenuje "pozvat k sepsání zápisu o podání vysvětlení". Malý rozdíl, ale pobaví.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - zábor veřeného prostranství, nepřišla do DS
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2016, 13:49:07 »

Ze zákona..
Citace
Strážník je oprávněn
a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku nebo jiného správního deliktu nebo jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci,
b) vyzvat osobu podle písmena a), aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podání vysvětlení,
c) vyzvat osobu podle písmena a), aby předložila doklady potřebné ke zjištění skutečností podle písmena a).

Dá se to vykládat že strážník má právo požadovat vysvětlení na místě a když někdo podá vysvětlení tak ho pozvat k sepsání zápisu.
IP zaznamenána