30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol  (Přečteno 9940 krát)

header009

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« kdy: 05 Června 2016, 17:36:53 »

Dobrý den,
jsem tady nový tak se omlouvám za případné nedostatky.

Dne 2. 5. 2016 jsem byl změřen a zastaven obecní policií ve služebním voze.
Vzhledem k tomu že my bylo jasné že překročení bylo opravdu malé tak jsem hrál hrozně hodnýho provinilýho a chtěl to nějak uhrát.
Bohužel příslušnicí Obecní policie nebyla vůbec řeč tak do mě cosi vjelo odmítl jsem zaplatit pokutu.
Naměřená rychlost byla 63 dopoledne za nulového provozu, na kilometr rovném úseku v jiné obci.
Strážnice nebo jak to nazvat na mě rovnou vypália že chce 1000Kč což je nejvyšší možná sazba kterou mi může v blokovém řízení nadělit.
Dneska už vím že jsem měl ten litr zaplatit a dál se tím nezbabývat, nicméně to jsem prostě neudělal takže mi přišlo oznámení o zahájení přestupkového řízení.
Policistce jsem podepsal nějaký protokol kde jsem jen uvedl že nesouhlasím s výší pokuty.

Nyní se mám tedy dostavit na úřad na podání vysvětlení, je mi jasný že se z toho pravděpodobně nevykroutím takže zaplatím předpokládám 1500-2000.

Jedné z čeho mám obavy že na fotce z radaru ProLasse IIPL-DOK bude nejspíš vidět že jsem byl v tu dobu nepřipoutaný. Fotku jsem neviděl, a nevím jestli to na ní bude dobře vidět. Nicméně by mě zajímalo jestli Městský úřad může na základě této fotky zahájit další správní řízení o spáchání přestupku jízda bez bezpečnostního pásu. Tam už je bodová sazba vyšší a to by mě už vadilo.

Děkuji za případné rady.
« Poslední změna: 05 Června 2016, 20:27:57 od header009 »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2016, 18:56:32 »

Přečtěte si příslušná vlákna na tomto fóru. Odpovědi na vaše otázky jsou tu již někoikrát uvedeny. Začněte tady: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=702.0

Ptejte se, pokud nebudete něčemu rozumět.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2016, 19:57:04 »

V žádném případě to nebyla chyba nezaplatit, tady na fóru je plno lidí kteří ti budou nějak ochotni pomoct. Nemůžeš očekávat že to udělají za tebe celé ale nasměrujou tě správným směrem.
Zkušenosti které tím získáš jsou k nezaplacení , když teď zaplatíš litr, příště dva a pak přijdeš o papíry, budeš si rvát hlavu že jsi s těmi zmrdy nezačal bojovat dřív. 

Postni tady anonymizované papíry
IP zaznamenána

header009

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2016, 20:28:36 »

Nahoru jsem tedy postnul ty papíry,

Návody jsem četl, děkuji
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2016, 20:31:29 »

Začnu výtkou. Jaký zákon Vám ukládá povinnost podepisovat fízlí protokol a něco na něj psát?

Dojděte se podívat na spis - fotky, oznámení od fízlů, vše co na ouřadě mají. Kopie sem postněte.
« Poslední změna: 05 Června 2016, 20:38:22 od JF »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2016, 20:44:04 »

Já jen doplním, že na podání vysvětlení nemusíte a stačí vysvětlení odepřít písemně. V sekci vzory podání je to i s judikáty. To se hodí v případě, když si nejste jistý, že byste se nenechal zlomit k přiznání nebo prostě nemáte čas.
Spis existuje a úřad jej má (od policie) a je dobré si o něj zažádat co nejdříve a tím pádem vědět, co mají. Třeba přes 106.

Edit: Tak už píšu zbytečně, JF to umazal. :-)
« Poslední změna: 05 Června 2016, 20:49:58 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2016, 20:56:42 »

Caroprd111: No musel jsem to editovat, když postnul předvolání k jednání. Chybně jsem předpokládal, že dostal předvolání k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2016, 21:06:04 »

Caroprd111: No musel jsem to editovat, když postnul předvolání k jednání. Chybně jsem předpokládal, že dostal předvolání k podání vysvětlení.
V pohodě, avšak i kdyby to bylo předvolání k podání vysvětlení, tak platí to, co píšu výše. Není nutno chodit a spis je.
IP zaznamenána

header009

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2016, 22:04:12 »

Takže mám jít rovnou teď na příslušný úřad a vyžádat si dokumentaci ? Nebo tam mám jít až v termín uvedený a vyžádat si jí v ten okamžik. Eventuelně zaslat písemně žádost o dokumenty?

Jinak toho že podepsat ten protokol byla moje chyba sem si vědom, bohužel v tomto ohledu jsem hodně neznalý a najivní a vždy jsem to bez problémů domluvil tak že to bylo i bez bodů. Poprvý jsem narazil na strážnici obecní policie která se ke mě chovala jako bych byl kus ho..na.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #9 kdy: 05 Června 2016, 22:33:06 »

Záleží na vás a na termínu ústního jednání. Jestliže je dříve než za 15 dnů, nemá smysl žádat o spis, když na vyřízení žádosti mají 15 dní a to ještě není jistota, že ho pošlou. Osobně bych neviděl problém v tom, že se na ústním jednání pouze seznámíte se spisem (necháte jej ofotit a anonymizovaný přiložíte sem) a následně si požádáte o lhůtu na písemné vyjádření.
Dále bych doporučil si ověřit, zda minulé přestupky byly opravdu bez bodů, fízl napovídá ledasco, když chce prachy.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2016, 11:07:07 »

Takže mám jít rovnou teď na příslušný úřad ....
Navrhnul bych tento postup:
1. Dojít na úřad a pořídit kopii všeho, co mají ve spisu. Pokud je to daleko, použijte síť nahlížečů. Nahlížet je možné v pracovní době úřadu, tedy ne jen v úředních hodinách. Kupříkladu je-li v pátek pracovní doba do 16:00, stačí přijít v 15:50. Od vstupu na úřad vše natáčet. Třeba Vám budou chtít s řízením pomoct a odmítnou Vám nahlédnutí mimo úřední hodiny, nebo dokonce vůbec. Kopii spisu dát sem. Hlavně foto od strážníků a jejich oznámení, povolení od PČR měřit na daném místě, certifikát měřidla, důkaz o proškolení obsluhy ..
2. Podle návodu v příslušném vláknu si připravit námitku podjatosti. Tu můžete na jednání buď vyslovit ústně, nebo ji mít na papíru a ten předložit při jednání, jedno nebo druhé hned po poučení od úředníka. Nerozhodnutá námitka je překážka řízení, tak by dál pokračovat nemělo, pokud bude, máte silný bod do odvolání a neříkejte nic jiného, než že se vyjádříte písemně. Nechte si udělat kopii záznamu o jednání ze které bude jasné, že se jednalo s nevypořádanou námitkou.
Na další jednání po rozhodnutí o námitce se připravíte podle obsahu spisu.   
Vaše náklady budou v případě prohry 1500-2500Kč pokuta + 1000Kč náklady řízení a 2 body. Za to získáte zkušenosti, možná se i pobavíte a pokud se v obci vyskytujete častěji, budete mít u úředníků jistý respekt. 
IP zaznamenána

header009

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2016, 21:29:54 »

Termín ústního jednání mám cca za 14 dní, tudíž písemně žádat o kopii spisu nemá cenu a nechám si to tedy až tam půjdu.
Na úřad nemám problém se dostavit, jezdím víceméně kolem. Teď jenom nevím jestli tam jít až na to jednání a tam si vyžádat veškeré kopie, nebo tam zajít dopředu a vyžádat si je předem.
Námitku si každopádně připravím dopředu podle návodu.
Je mi jasný že v situaci kde nejde vcelku o nic moc, (už je mi takřka jedno, kdyby to náhodou nedopadlo jestli zaplatím o tisíc víc nebo míň) bude dobré nazbírat nějaké zkušenosti a zjistit jak to při takovýchto jednání chodí a zkušenosti které získám mi tu částku možná i vykompenzují.

Jinak k předchozím přestupkům mám výpis z karty 9 měsíců po blokovém řízení a body opravdu nebyly, nepředpokládám tedy že na bodování mají nějakou delší lhůtu.

Ještě jednou všem děkuji za ochotu pomoct
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #12 kdy: 06 Června 2016, 22:03:48 »

Termín ústního jednání mám cca za 14 dní, tudíž písemně žádat o kopii spisu nemá cenu a nechám si to tedy až tam půjdu. Na úřad nemám problém se dostavit, jezdím víceméně kolem. Teď jenom nevím jestli tam jít až na to jednání a tam si vyžádat veškeré kopie, nebo tam zajít dopředu a vyžádat si je předem.
Na prvotní ÚJ nebývají pozvaní svědci (policajti), takže klidně můžete přijít na čas, spis bude na místě, obyvkle nebývá problém si jej ještě před zahájením řízení zběžně prolistovat, navíc řízení stejně začíná tím, že vás úředník o všem možném poučuje a pak rekapituluje z čeho a na základě čeho jste obviněn, přitom si můžete ve spisu ověřovat, jestli to souhlasí, času bývá dost. O kopii ve smyslu § 38 SprŘ můžete požádat po konci ÚJ, buď ji udělají hned, nebo na úřadech, kde mají kopírování nějak centralizované, si odskočíte na oběd a domluvíte se, v kolik si máte pro připravenou kopii dojít.

Jinak k předchozím přestupkům mám výpis z karty 9 měsíců po blokovém řízení a body opravdu nebyly, nepředpokládám tedy že na bodování mají nějakou delší lhůtu.
Jestli se blokově vyřešený přestupek, který podléhá bodovému hodnocení, neobjevil za 9 měsíců v registru řidičů, tak už se tam neobjeví nikdy. Pravděpodobně ten, kdo blok vystavil, vůbec věc neoznámil úřadu (buď proto, že je líný/lempl, nebo blok blbě vyplnil, nebo to schválně vyplnil na nebodovaný přestupek, těžko říct), méně pravděpodobná varianta je, že to nějak ztratil nebo zvrtal úřad, který vede váš záznam v RŘ. Nemá smysl to řešit, 9 měsíců starý blok už nezrušíte a buďte rád, že to bylo bez bodů.

Jedné z čeho mám obavy že na fotce z radaru ProLasse IIPL-DOK bude nejspíš vidět že jsem byl v tu dobu nepřipoutaný. Fotku jsem neviděl, a nevím jestli to na ní bude dobře vidět. Nicméně by mě zajímalo jestli Městský úřad může na základě této fotky zahájit další správní řízení o spáchání přestupku jízda bez bezpečnostního pásu. Tam už je bodová sazba vyšší a to by mě už vadilo.
Nejspíš to vidět nebude a i kdyby to bylo vidět, nejspíš si toho nikdo nevšimne a nebude to řešit. I kdyby to vytáhli, tak to není zas taková tragédie, oba přestupky jsou hodnoceny v nejmírnějším pásmu pokuty, ani za jeden není zákaz a body jsou za rychlost 2 a za pásy 3. Ono ani není úplně jasné, který z nich je vlastně závažnější, protože podle sance ve správním jsou ve stejném odstavci (1500-2500 podle § 125c(5)(g) ZPPK). V blokovém jsou pásy za 0-2000 (ale s možností od sankce upustit), za rychlost jen 0-1000 (ovšem bez možnosti od pokuty upustit). Každopádně by se oba přestupky projednaly ve společném řízení a projevilo by se to jen tím, že by asi nebyla pokuta na dolní hranici, tj. místo 1500 by to bylo např. za 2000, plus o jeden bod víc, takže nic, kvůli čemu by bylo nutné páchat sebevraždu.
IP zaznamenána

header009

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #13 kdy: 18 Června 2016, 17:02:26 »

Tak mám celej ansábl za sebou.
Možná to někho z Vás naštve že tady tahám informace a pak to udělám úplně obráceně, ale i já šel na úřad s jiným záměrem.
Ve skratce přišel jsem na úřad s připravenejma papírama námitkou podjatosti a podobně. Úředník se od začátku jevil rozumně a vlastně sám mi nabídl že může správní řízení zastavit, celou věc vrátit do přestupkovýho a za předpokladu že se k přestupku doznám mi dá blokovou pokutu ve výši 200kč a ty dva body podle zákona. Já vůbec netušil že to jde a vzhledem k tomu že mám kartu řidiče čistou, tak mě ty dva body vůbec netrápí a za peníze co jsem ušetřil si vlastně můžu zaplatit kurz bezpečný jízdy a body pryč....
Chápu že principielně je to špatně to takhle lehce vzdát, nicméně když si vezmu co by mě mohlo čekat a vzhledem k mé častové vypjatosti by to bylo celkem nepříjemný tak sem se rozhodl to pořešit takhle...

Nicméně informace co sem tady nabral sem přesvědčenej že se mi budou hodit a ty dokumenty co jsem si udělal si pošetřím na jindy..

Ještě jednou díky všem za rady nemějte mi to za zlý.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #14 kdy: 18 Června 2016, 17:53:51 »

Já vám to za zlý nemám, i když tahle nabídka od úředníka mohla znamenat i to, že na vás nic použitelného nemají... Nicméně vy jste v podstatě vyhrál, jak píšete, úřad taky, jen my proti systému prohráli, ale to je každého věc. :-) Máte alespoň spis? Případně můžete o něj zažádat přes 106 a anonymizovaný dát sem? Třeba byste tím zas mohl pomoci někomu vy. :-)
IP zaznamenána