30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol  (Přečteno 9936 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #15 kdy: 18 Června 2016, 18:02:57 »

Tak mám celej ansábl za sebou.
Možná to někho z Vás naštve že tady tahám informace a pak to udělám úplně obráceně, ale i já šel na úřad s jiným záměrem.
Ve skratce přišel jsem na úřad s připravenejma papírama námitkou podjatosti a podobně. Úředník se od začátku jevil rozumně a vlastně sám mi nabídl že může správní řízení zastavit, celou věc vrátit do přestupkovýho a za předpokladu že se k přestupku doznám mi dá blokovou pokutu ve výši 200kč a ty dva body podle zákona. Já vůbec netušil že to jde a vzhledem k tomu že mám kartu řidiče čistou, tak mě ty dva body vůbec netrápí a za peníze co jsem ušetřil si vlastně můžu zaplatit kurz bezpečný jízdy a body pryč....
Chápu že principielně je to špatně to takhle lehce vzdát, nicméně když si vezmu co by mě mohlo čekat a vzhledem k mé častové vypjatosti by to bylo celkem nepříjemný tak sem se rozhodl to pořešit takhle...

Nicméně informace co sem tady nabral sem přesvědčenej že se mi budou hodit a ty dokumenty co jsem si udělal si pošetřím na jindy..

Ještě jednou díky všem za rady nemějte mi to za zlý.

Nechci Vas nijak urazet, ale jste najivni... coz Vas muze v dnesni dobe (nejen pri jednani s urady, ale obecne v zivote) stat spoustu penez, casu a mozna i vic.

jedine, co Vas to mohlo stat navic je nejakych 1500 kc, v praxi spise maximalne o 1K vic. Body jste dostal tak jako tak, flastr taky. Jedine co jste "usetril" je litr za spravni rizeni.

Ale budu to brat pozitivne, cim vic takovych platicu jako jste Vy, tim spis urad rizeni tech, jenz se brani odlozi, protoze to pro ne bdue neefektivne vyuzity cas se s nekym drbat, kdyz je tu zastup ovecek co se rady nechaji oholit.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #16 kdy: 19 Června 2016, 10:16:59 »

... mám kartu řidiče čistou, tak mě ty dva body vůbec netrápí...

Na tenhle pristup pozor, abyste na nej nakonec nedojel. Je tady na foru k dohledani spousta prispevku ve stylu "mel jsem cisto, takze jsem se u par prestupku nebranil, nechal si dat body a ted mi najednou jde kvuli jedne dalsi drobnosti o papiry."
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #17 kdy: 19 Června 2016, 10:35:35 »

... sám mi nabídl že může správní řízení zastavit, celou věc vrátit do přestupkovýho a za předpokladu že se k přestupku doznám mi dá blokovou pokutu ve výši 200kč a ty dva body podle zákona. Já vůbec netušil že to jde ...
On to netuší nikdo, jestli to jde, resp. jsou na to dost rozporuplné názory. Klasický model je, že se podezřelý pozve na podání vysvětlení a tam kromě toho vysvětlení dostane nabídku na blok (ještě před zahájením správního řízení). Vrácení na blok po zahájení řízení je dosti kreativní a pravěpodobně nezákonný upgrade. Pamatujete si technické detaily, např. jestli řízení bylo zastaveno před či po blokovém projednání? Máte příslušná lejstra? Z jakého důvodu bylo zastaveno, podle § 76(1)(h) PřesZ?
IP zaznamenána

header009

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #18 kdy: 19 Června 2016, 21:06:46 »

Urážet mě klidně můžete, svým způsobem si za to můžu sám.
Dneska už vidím že to nebyla taková výhra jak jsem si myslel na místě. Najivní si myslím že rozhodně nejsem. Byl jsem na tu situaci nachystanej dobře, bohužel se to sešlo tak že jsem byl poprvý na jednání na úřadě, absolutně jsem něvěděl co mě čeká a ta nabídka mě tak nějak rozházela a možná unáhleně jsem na ní kývnul. Na jednu stranu jsem rád že tento prvotní zážitek mám už za sebou a příště už budu uplně jinde.
Toho ze by mi slo o papiry se v tuhle chvili opravdu nebojim. Budoucnost to muze zmenit ale tak nejak budu na to připravenej líp.
Ano, bylo to tak že ještě před zahájením správního řízení jsem dostal nabídku na blok na kterou jsem kývnul.
Papíry které mám až se k ním dostanu ( jsou v druhym autě) klidně dodám
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #19 kdy: 19 Června 2016, 21:28:53 »

header009: Přízeň zdejšího militantního osazenstva jste si asi nezískal, u mě dobrý. Aspoň jste se trochu rozkoukal. Když nic jiného, tak považuji za společensky velmi prospěšné, když policajty prostě pošlete do řiti a pak to vyřídíte blokem na úřadu (jsou-li důkazy neprůstřelné nebo náklady na obranu nepřiměřené či prostě jen lepší věci na práci). Cenově to vyjde nastejno (zde dokonce levněji, ale to není podstatné), ale přecijen vážete mnohem více prostředků nepřítele (policajt to musí sepsat, zajistit nějaké ty důkazy, poslat to úřadu, tam to zas někdo musí zpracovat, obeslat vás ...) ale hlavně, ten policajt už nikdy nedostane zpětnou vazbu, takže pro něj to je prostě čistý FAIL.

Kdyby ovcovitě naladění podezřelí z přestupku dělali aspoň tohle neškodné minimum, tj. na místě se s policajtem nebavili a pak šli případně zabečet až na úřad, už jen tím by se ten buzerační systém v jeho dosavadní podobě položil.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Změřen obecní policií, ztotožněn, podepsán protokol
« Odpověď #20 kdy: 20 Června 2016, 11:41:15 »

Tohle je spíš pozitivní než negativní..
nejdřív to bylo 1000 a 2 body a skončilo to 200 a 2 body.. a ty 200 si úřad musel zasloužit..

Sice formálně to je prohra a jsou tam ty dva body.. a případy že se podcenění prvního přestupku pak vymstilo tu jsou.. ale spíš se to asi dá brát jako remíza..

A ještě tam je jedna zajímavá věc.. D-Fens nedávno psal o Lafferově křivce.. http://dfens-cz.com/proc-je-lafferova-krivka-k-nicemu/

tak tady je ukázka z praxe.. orgáni měli ovčana ochotného platit, ale byli nenažraní.. ovčan se šprajcnul a tak vybrali mnohem míň a ještě je to stálo papírování..
IP zaznamenána