30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel turbo na druhou?  (Přečteno 17156 krát)

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
[WIN] Sprdel turbo na druhou?
« kdy: 02 Června 2016, 16:53:08 »

Veškerá moje komunikace s úřadem:

-info dopis, 500,-, ignorován
-žádost o identifikaci řidiče (vyžádal jsem si info o místu údajného přestupku, definován úsek cca 3 kilometry dlouhý, imho nedostatečné)
-rozhodnutí vinen - pokuta + poplatek za sprdel
-podal jsem odpor ve smyslu nemohu sdělit řidiče, když jste neuvedli místo přestupku + nějaká omáčka, čekám na reakci úřadu

Žádné info o zahájení sprdele, výzva, žádost, nic. Je tohle správný postup úřadu? Nějak mi to nepasuje na návody, které tady studuji.

moc díky
« Poslední změna: 23 Února 2021, 13:29:11 od asmodeus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2016, 17:08:54 »

Je to v podstatě takové slabší turbo, pochopil-li jsem to správně a ze strany úřadu přišla nejdřív výzva 125h, po jejím propadnutí další výzva, kterou jste ale neignoroval, reagoval jste protižádostí o upřesnění.

Zahájení sprdele bude formálně nejspíš v pořádku, řízení lze zahájit příkazem. Procesně už teď nemá smysl řešit řidiče, i když samozřejmě jim klidně někoho udejte, bude to vypadat, že to SO zbytečně uspěchal. Je v příkazu ten skutek lépe vymezen, než ve výzvě k nabonzování (pokud jde o to místo, kde ke zločinu mělo dojít)?

Turboargumentace asi moc úspěšná nebude, zejména dodržel-li SO lhůtu 60 dní na prověřování. Upřesnění místa patrně nebude mít valný vliv na možnost provozovatele podat vysvětlení, pokud se zrovna tam řidiči měnili, tak stále bylo možné v tomto smyslu se SO spolupracovat (udat mu víc možností s tím, že když oni upřesní zločin, pokusíte se upřesnit zločince).
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2016, 21:17:44 »

- ano, přišla 125-ka, polovina února, přestupek koncem ledna. Ignorace. Místo uvedeno od Bar.mostu - směr Krč.

- poslední třetina dubna - Výzva k nabonzování, místo mezi Bar. mostem a Sulickou. V termínu jsem požádal o upřesnění místa, odůvodnění - v tomto úseku je více sjezdů a nájezdů a bez přesné identifikace místa nejsem schopen identifikovat řidiče.

-první třetina června - Příkaz o uložení pokuty. Místo již definováno čísly dvou sloupů veřejného osvětlení. Ve lhůtě podán odpor ve smyslu, že mi úmyslně nebyly sděleny údaje o místu přestupku, abych řidiče nemohl identifikovat a úřad že si tak ulehčuje a formálně přeskakuje identifikaci řidiče + obecná omáčka (podjatost, možnost nehody, tolerance radaru a pár dalších drobností).

Předpokládal jsem, že mi úřad dá info o zahájení sprdele a já si projdu procesem nahlížení do spisu, navrhování důkazů atd. a pak teprve bude uložena pokuta a ne že přijde pokuta rovnou? Takže to, že úřad zahájí sprdel, o ničem mi neřekne a pošle mi až výsledek je korektní postup?

« Poslední změna: 02 Června 2016, 21:23:22 od asmodeus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2016, 21:54:33 »

Viz § 150 an. SprŘ (příkaz). Má-li SO pocit, že vše je jasné, zahájí řízení příkazem. Když účastník (obviněný) souhlasí, je hotovo, když nesouhlasí, dá odpor a pokračuje standardní řízení. Když nejsou podmínky k vydání příkazu, tak zahájí řízení doručením oznámení. Po zahřívacím kole příkaz/odpor jste procesně v identické situaci, jako kdyby řízení bylo zahájeno bez příkazu (§ 46 SprŘ). Tolik procesní teorie.

Pokud jde o určení místa, tak jestli je to ta dlouhá úsekovka, nechápu 2 věci. Jednak tu vaši obstrukci, resp. jak chcete jako provozovatel odůvodnit, že na výzvu SO, ve které je výskyt vozidla vymezen s neurčitostí 3 km prostorově a 3 minuty časově, nejste schopen podat použitelné vysvětlení, ale při zúžení na řekněme 100 metrů a 10 sekund už ano? Jakou roli v tom hrají ty sjezdy? Vaše vozidla mění řidiče na každém sjezdu? A proč zrovna na sjezdu?

Na druhou stranu od SO nechápu, jak mohl místo, kde se přestupek stal, vymezit mezi 2 sloupy, pokud to je úsekovka. Na tom by se dal MHMP trochu vycukat, zkuste panu úředníkovi vysvětlit, že z Lagrangeovy věty o střední hodnotě, na které je princip úsekového měření založen, plyne jen to, že uvedené rychlosti vozidlo dosáhlo (resp. po odečtení tolerance s jistotou překročilo) alespoň v jednom bodě daného úseku, ovšem určit konkrétní místo nelze. Pokud byl pan úředník nemocný, když se to ve škole pro úředníky bralo, tak ať laskavě přizve znalce z oboru matematika nebo metrologie :)
« Poslední změna: 02 Června 2016, 21:56:59 od hh »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2016, 22:55:18 »

- díky za vysvětlení

- jeden řidič přejede Bar. most a sjede do Braníku, kde si něco koupí v Hamrsportu a pak pokračuje dál jiný řidič. V daném úseku řídili dva. Čas vím z hlavy plus mínus 20 minut, je to z konce ledna.

- o úsekovku ve smyslu měření asi nepůjde, v popisu uvádí zhruba "snímek v okamžiku překročení rychlosti", pravděpodobně je to tedy měření v jednom místě. Na tohle téma jsem nenašel oficiální info, i proto jsem chtěl znát přesné místo. No, lampy mi moc nepomohly, ale zkusím je dohledat, jestli jsou z jižní spojky.

Od začátku si dávám malou šanci, protože nechci použít Helmuta a chci si tím vším projít sám, jak jsem tady četl, načerpat skill :-). Celkově budu mírně v plusu a snad z toho bude nějaká ta zkušenost, i když, kdybych spočítal i čas, co jsem tomu věnoval, měl bych na horské kolo.


IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2016, 23:10:17 »

Jestli věc začali stíhat jako odpustek/sprdel, tak muselo jít o automatizované měření (nechme stranou pokusy o "automatizované" měření z auta). Na daném místě žádné bodové automatické měření není, jen úsekovky. Pokud mi tedy něco neuniklo (nějaké novější typy mají i indukční smyčky v místě kamery, takže měří jak úsekově, tak bodově, ale to IMHO není tento případ).

U úsekového měření nedává smysl ta varianta, že si jeden řidič uvnitř úseku odskočil a pokračoval jiný, pak by žádný přesupek zjištěn nebyl. Ale musím zpětně uznat, že ta vaše námitka není úplně nesmyslná, vy to totiž z té bonzovací výzvy nemůžete tušit, že to bylo úsekové měření. Dostal jste nějaký čas a relativně dlouhý úsek, kouknete do knihy jízd, vidíte, že zrovna tam se řidiči vystřídali. Mohl byste sice nabonzovat oba a nechat na úřadu, ať si to dořeší, ale protože chcete šetřit práva řidičů a aspoň toho, který nic neprovedl, nenechat otravovat, tak chcete upřesnit místo, abyste jim udal jen toho pyráta.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2016, 23:55:05 »

Ano.

Jde o soukromé vozidlo a ve voze jsme seděli vepředu dva dospělí, to na fotce musí být. Můj dotaz na místo přestupku dokážu SO rozumně zdůvodnit, sami ví, že jsem nejel sám (pokud to není fotka zezadu).

Řidiči se mohlo udělat nevolno "už se učím :-)", protože supersonické rychlosti můj vůz nedosahuje a sjet a najet je nereálné. pokud tam je opravdu úsekovka, fííha, jdu to studovat. Možnost nouzového zastavení a prostřídání řidičů jsem v odporu také uvedl. Co požadovat zkoušku, že je možné se prostřídat a projet úsekovku nad limit? Mám dvoulitra :-)

Původně jsem si říkal, že SO prostě místo uvede a tím mne elegantně zbaví manévrovacího prostoru. Zatím mi přihráli jen znemožnění identifikace řidiče, kdy od začátku odmítali uvést místo přestupku, které přitom dobře znali. Hodlám napadnout vznik sprdele také z důvodu fiskální politiky magistrátu... atd atd, jsou toho tady mraky. Sice slabota, ale zase třeba pomůžu někomu jinému odebráním části kapacity jednoho referenta.

BTW jde o rychlost překročení dost pod 20 km/h, toleranci radaru neuvedli, no uvidíme, od ženy mám limit 5000,-, do toho se musím vejít, jinak mne zabije. Zatím to mám za klasických 1500,- + 1000,-
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2016, 08:52:15 »

Dražší už to ve správním určitě nebude, tedy pokud se SO nepodaří nějakým způsobem zainteresovat znalce, ale i tak byste se měl vlézt do vašeho limitu. Další náklady možná až u případného soudu, ale to až tehdy, kdy to potvrdí odvolací orgán, což je Ministerstvo dopravy, kde zatím stále odvolání moc nestíhají.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2016, 14:10:49 »

Jj, tohle vím. Další náklady budou jen symbolické, poštovné apod. A protože okolo kongresáku jezdím do práce, budu tam pečený vařený.

Napadlo mne něco, co je tak jednoduché, až je mi divné, že jsem na to nikde jinde nenarazil.
Počkám, až se seznámím se spisem, okopíruju ho, vznesu doplňující dotazy, něco vytvořím a pak poprosím o oponenturu...

děkuji a všem přeji hezký víkend
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #9 kdy: 27 Června 2016, 22:40:50 »

Pokročil jsem. Byl jsem na magistrátu 'nasat atmosféru ' a požádal o prostudování a kopii spisu (pokud se tomu salátu bez seznamu obsahu da říkat spis), podle popisu zde by měl vypadat úplně jinak :-). Celkem nic nového a zajímavého, fotka a záznam o polcamu plus korespondence.

Netuším ale, jak naložit s tím, že v odporu jsem uvedl podjatost pracovníků magistrátu a následovala výzva k ústnímu jednání, aniž by se podjatosti kdokoliv zajímal...ani v salátu o něm není zmínka. Docela rád bych z toho něco vytěžil. Kdyz nebudu řešit podjatost teď, můžu její neřešení použít v odvolání, nebo byste doporučovali nechat si tenhle punkt na jindy (vyjádření po ústním jednání třeba) ?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2016, 22:55:41 »

Bude lepší nechat to zatím být. Šlo-li o klasickou obstrukční námitku podjatosti, tak když je v průběhu řízení na ni upozorníte, nějak se s ní vypořádají (rozhodnou, nepřihlédnou). Není to kdovíjak silné v každém případě, ale když to necháte být, tak do odvolání to bude účinnější než v průběhu řízení.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #11 kdy: 28 Června 2016, 09:08:50 »

Pokročil jsem. Byl jsem na magistrátu 'nasat atmosféru ' a požádal o prostudování a kopii spisu (pokud se tomu salátu bez seznamu obsahu da říkat spis), podle popisu zde by měl vypadat úplně jinak :-). Celkem nic nového a zajímavého, fotka a záznam o polcamu plus korespondence.
Doufám, že jste veškeré chyby, na které jste na místě přišel, nechal zapsat do protokolu o nahlédnutí do spisu. Obzvláště ten absentující seznam součástí spisu je dost důležitá věc. Správní řád seznam částí výslovně vyžaduje a pokud tam není, tak není spis veden dle SŘ. Ale je nutné to nechat zapsat do protokolu, jinak to do příště ouřada aktivně doplní. A tuším, že musí sedět i počet listů jednotlivých částí reálně a v seznamu.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #12 kdy: 28 Června 2016, 12:30:25 »

Tak když si vyžádáš kompletní kopii spisu, tak máš i "hmotný" důkaz, že spis není v pořádku a nemusíš to hlásit do protokolu ne? Nebo se pletu?
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #13 kdy: 28 Června 2016, 13:00:43 »

Tak když si vyžádáš kompletní kopii spisu, tak máš i "hmotný" důkaz, že spis není v pořádku a nemusíš to hlásit do protokolu ne? Nebo se pletu?
Byl si to prohlédnout na místě, nic mu neposílali. A kdyby to poslali bez soupisu, vsadím se, že by se pak někdo omluvil, že na to zapomněli a ten soupis vytáhl z kouzelného rukávu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel turbo na druhou?
« Odpověď #14 kdy: 28 Června 2016, 13:13:37 »

Polcam? To vypadá na měření z auta PČR. Šlo vůbec o SprDelizovatelný přestupek?
IP zaznamenána