30kmhcz

Ukončené případy => Rychlost => Téma založeno: asmodeus 02 Června 2016, 16:53:08

Název: [WIN] Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 02 Června 2016, 16:53:08
Veškerá moje komunikace s úřadem:

-info dopis, 500,-, ignorován
-žádost o identifikaci řidiče (vyžádal jsem si info o místu údajného přestupku, definován úsek cca 3 kilometry dlouhý, imho nedostatečné)
-rozhodnutí vinen - pokuta + poplatek za sprdel
-podal jsem odpor ve smyslu nemohu sdělit řidiče, když jste neuvedli místo přestupku + nějaká omáčka, čekám na reakci úřadu

Žádné info o zahájení sprdele, výzva, žádost, nic. Je tohle správný postup úřadu? Nějak mi to nepasuje na návody, které tady studuji.

moc díky
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: hh 02 Června 2016, 17:08:54
Je to v podstatě takové slabší turbo, pochopil-li jsem to správně a ze strany úřadu přišla nejdřív výzva 125h, po jejím propadnutí další výzva, kterou jste ale neignoroval, reagoval jste protižádostí o upřesnění.

Zahájení sprdele bude formálně nejspíš v pořádku, řízení lze zahájit příkazem. Procesně už teď nemá smysl řešit řidiče, i když samozřejmě jim klidně někoho udejte, bude to vypadat, že to SO zbytečně uspěchal. Je v příkazu ten skutek lépe vymezen, než ve výzvě k nabonzování (pokud jde o to místo, kde ke zločinu mělo dojít)?

Turboargumentace asi moc úspěšná nebude, zejména dodržel-li SO lhůtu 60 dní na prověřování. Upřesnění místa patrně nebude mít valný vliv na možnost provozovatele podat vysvětlení, pokud se zrovna tam řidiči měnili, tak stále bylo možné v tomto smyslu se SO spolupracovat (udat mu víc možností s tím, že když oni upřesní zločin, pokusíte se upřesnit zločince).
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 02 Června 2016, 21:17:44
- ano, přišla 125-ka, polovina února, přestupek koncem ledna. Ignorace. Místo uvedeno od Bar.mostu - směr Krč.

- poslední třetina dubna - Výzva k nabonzování, místo mezi Bar. mostem a Sulickou. V termínu jsem požádal o upřesnění místa, odůvodnění - v tomto úseku je více sjezdů a nájezdů a bez přesné identifikace místa nejsem schopen identifikovat řidiče.

-první třetina června - Příkaz o uložení pokuty. Místo již definováno čísly dvou sloupů veřejného osvětlení. Ve lhůtě podán odpor ve smyslu, že mi úmyslně nebyly sděleny údaje o místu přestupku, abych řidiče nemohl identifikovat a úřad že si tak ulehčuje a formálně přeskakuje identifikaci řidiče + obecná omáčka (podjatost, možnost nehody, tolerance radaru a pár dalších drobností).

Předpokládal jsem, že mi úřad dá info o zahájení sprdele a já si projdu procesem nahlížení do spisu, navrhování důkazů atd. a pak teprve bude uložena pokuta a ne že přijde pokuta rovnou? Takže to, že úřad zahájí sprdel, o ničem mi neřekne a pošle mi až výsledek je korektní postup?

Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: hh 02 Června 2016, 21:54:33
Viz § 150 an. SprŘ (příkaz). Má-li SO pocit, že vše je jasné, zahájí řízení příkazem. Když účastník (obviněný) souhlasí, je hotovo, když nesouhlasí, dá odpor a pokračuje standardní řízení. Když nejsou podmínky k vydání příkazu, tak zahájí řízení doručením oznámení. Po zahřívacím kole příkaz/odpor jste procesně v identické situaci, jako kdyby řízení bylo zahájeno bez příkazu (§ 46 SprŘ). Tolik procesní teorie.

Pokud jde o určení místa, tak jestli je to ta dlouhá úsekovka, nechápu 2 věci. Jednak tu vaši obstrukci, resp. jak chcete jako provozovatel odůvodnit, že na výzvu SO, ve které je výskyt vozidla vymezen s neurčitostí 3 km prostorově a 3 minuty časově, nejste schopen podat použitelné vysvětlení, ale při zúžení na řekněme 100 metrů a 10 sekund už ano? Jakou roli v tom hrají ty sjezdy? Vaše vozidla mění řidiče na každém sjezdu? A proč zrovna na sjezdu?

Na druhou stranu od SO nechápu, jak mohl místo, kde se přestupek stal, vymezit mezi 2 sloupy, pokud to je úsekovka. Na tom by se dal MHMP trochu vycukat, zkuste panu úředníkovi vysvětlit, že z Lagrangeovy věty o střední hodnotě, na které je princip úsekového měření založen, plyne jen to, že uvedené rychlosti vozidlo dosáhlo (resp. po odečtení tolerance s jistotou překročilo) alespoň v jednom bodě daného úseku, ovšem určit konkrétní místo nelze. Pokud byl pan úředník nemocný, když se to ve škole pro úředníky bralo, tak ať laskavě přizve znalce z oboru matematika nebo metrologie :)
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 02 Června 2016, 22:55:18
- díky za vysvětlení

- jeden řidič přejede Bar. most a sjede do Braníku, kde si něco koupí v Hamrsportu a pak pokračuje dál jiný řidič. V daném úseku řídili dva. Čas vím z hlavy plus mínus 20 minut, je to z konce ledna.

- o úsekovku ve smyslu měření asi nepůjde, v popisu uvádí zhruba "snímek v okamžiku překročení rychlosti", pravděpodobně je to tedy měření v jednom místě. Na tohle téma jsem nenašel oficiální info, i proto jsem chtěl znát přesné místo. No, lampy mi moc nepomohly, ale zkusím je dohledat, jestli jsou z jižní spojky.

Od začátku si dávám malou šanci, protože nechci použít Helmuta a chci si tím vším projít sám, jak jsem tady četl, načerpat skill :-). Celkově budu mírně v plusu a snad z toho bude nějaká ta zkušenost, i když, kdybych spočítal i čas, co jsem tomu věnoval, měl bych na horské kolo.


Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: hh 02 Června 2016, 23:10:17
Jestli věc začali stíhat jako odpustek/sprdel, tak muselo jít o automatizované měření (nechme stranou pokusy o "automatizované" měření z auta). Na daném místě žádné bodové automatické měření není, jen úsekovky. Pokud mi tedy něco neuniklo (nějaké novější typy mají i indukční smyčky v místě kamery, takže měří jak úsekově, tak bodově, ale to IMHO není tento případ).

U úsekového měření nedává smysl ta varianta, že si jeden řidič uvnitř úseku odskočil a pokračoval jiný, pak by žádný přesupek zjištěn nebyl. Ale musím zpětně uznat, že ta vaše námitka není úplně nesmyslná, vy to totiž z té bonzovací výzvy nemůžete tušit, že to bylo úsekové měření. Dostal jste nějaký čas a relativně dlouhý úsek, kouknete do knihy jízd, vidíte, že zrovna tam se řidiči vystřídali. Mohl byste sice nabonzovat oba a nechat na úřadu, ať si to dořeší, ale protože chcete šetřit práva řidičů a aspoň toho, který nic neprovedl, nenechat otravovat, tak chcete upřesnit místo, abyste jim udal jen toho pyráta.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 02 Června 2016, 23:55:05
Ano.

Jde o soukromé vozidlo a ve voze jsme seděli vepředu dva dospělí, to na fotce musí být. Můj dotaz na místo přestupku dokážu SO rozumně zdůvodnit, sami ví, že jsem nejel sám (pokud to není fotka zezadu).

Řidiči se mohlo udělat nevolno "už se učím :-)", protože supersonické rychlosti můj vůz nedosahuje a sjet a najet je nereálné. pokud tam je opravdu úsekovka, fííha, jdu to studovat. Možnost nouzového zastavení a prostřídání řidičů jsem v odporu také uvedl. Co požadovat zkoušku, že je možné se prostřídat a projet úsekovku nad limit? Mám dvoulitra :-)

Původně jsem si říkal, že SO prostě místo uvede a tím mne elegantně zbaví manévrovacího prostoru. Zatím mi přihráli jen znemožnění identifikace řidiče, kdy od začátku odmítali uvést místo přestupku, které přitom dobře znali. Hodlám napadnout vznik sprdele také z důvodu fiskální politiky magistrátu... atd atd, jsou toho tady mraky. Sice slabota, ale zase třeba pomůžu někomu jinému odebráním části kapacity jednoho referenta.

BTW jde o rychlost překročení dost pod 20 km/h, toleranci radaru neuvedli, no uvidíme, od ženy mám limit 5000,-, do toho se musím vejít, jinak mne zabije. Zatím to mám za klasických 1500,- + 1000,-
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: ishick 03 Června 2016, 08:52:15
Dražší už to ve správním určitě nebude, tedy pokud se SO nepodaří nějakým způsobem zainteresovat znalce, ale i tak byste se měl vlézt do vašeho limitu. Další náklady možná až u případného soudu, ale to až tehdy, kdy to potvrdí odvolací orgán, což je Ministerstvo dopravy, kde zatím stále odvolání moc nestíhají.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 03 Června 2016, 14:10:49
Jj, tohle vím. Další náklady budou jen symbolické, poštovné apod. A protože okolo kongresáku jezdím do práce, budu tam pečený vařený.

Napadlo mne něco, co je tak jednoduché, až je mi divné, že jsem na to nikde jinde nenarazil.
Počkám, až se seznámím se spisem, okopíruju ho, vznesu doplňující dotazy, něco vytvořím a pak poprosím o oponenturu...

děkuji a všem přeji hezký víkend
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 27 Června 2016, 22:40:50
Pokročil jsem. Byl jsem na magistrátu 'nasat atmosféru ' a požádal o prostudování a kopii spisu (pokud se tomu salátu bez seznamu obsahu da říkat spis), podle popisu zde by měl vypadat úplně jinak :-). Celkem nic nového a zajímavého, fotka a záznam o polcamu plus korespondence.

Netuším ale, jak naložit s tím, že v odporu jsem uvedl podjatost pracovníků magistrátu a následovala výzva k ústnímu jednání, aniž by se podjatosti kdokoliv zajímal...ani v salátu o něm není zmínka. Docela rád bych z toho něco vytěžil. Kdyz nebudu řešit podjatost teď, můžu její neřešení použít v odvolání, nebo byste doporučovali nechat si tenhle punkt na jindy (vyjádření po ústním jednání třeba) ?

Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: hh 27 Června 2016, 22:55:41
Bude lepší nechat to zatím být. Šlo-li o klasickou obstrukční námitku podjatosti, tak když je v průběhu řízení na ni upozorníte, nějak se s ní vypořádají (rozhodnou, nepřihlédnou). Není to kdovíjak silné v každém případě, ale když to necháte být, tak do odvolání to bude účinnější než v průběhu řízení.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: tarmara 28 Června 2016, 09:08:50
Pokročil jsem. Byl jsem na magistrátu 'nasat atmosféru ' a požádal o prostudování a kopii spisu (pokud se tomu salátu bez seznamu obsahu da říkat spis), podle popisu zde by měl vypadat úplně jinak :-). Celkem nic nového a zajímavého, fotka a záznam o polcamu plus korespondence.
Doufám, že jste veškeré chyby, na které jste na místě přišel, nechal zapsat do protokolu o nahlédnutí do spisu. Obzvláště ten absentující seznam součástí spisu je dost důležitá věc. Správní řád seznam částí výslovně vyžaduje a pokud tam není, tak není spis veden dle SŘ. Ale je nutné to nechat zapsat do protokolu, jinak to do příště ouřada aktivně doplní. A tuším, že musí sedět i počet listů jednotlivých částí reálně a v seznamu.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: NeviemCo 28 Června 2016, 12:30:25
Tak když si vyžádáš kompletní kopii spisu, tak máš i "hmotný" důkaz, že spis není v pořádku a nemusíš to hlásit do protokolu ne? Nebo se pletu?
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: cyklista 28 Června 2016, 13:00:43
Tak když si vyžádáš kompletní kopii spisu, tak máš i "hmotný" důkaz, že spis není v pořádku a nemusíš to hlásit do protokolu ne? Nebo se pletu?
Byl si to prohlédnout na místě, nic mu neposílali. A kdyby to poslali bez soupisu, vsadím se, že by se pak někdo omluvil, že na to zapomněli a ten soupis vytáhl z kouzelného rukávu.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: vvvvvv 28 Června 2016, 13:13:37
Polcam? To vypadá na měření z auta PČR. Šlo vůbec o SprDelizovatelný přestupek?
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: Mhzz 28 Června 2016, 14:04:41
Jestli měřili Polcamem, tak by mě zajímalo, jak to vozidlo zautomatizovali  ;D
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 28 Června 2016, 18:28:20
Omlouvam se. Radar je UnicamVELOCITY3, výrobce CAMEA, takže to je asi v pořádku. Už toho tady mám načteno, že se mi to plete.

To, že spis není vedený tak, jak má být, jsem do protokolu neuvedl. Moje chyba. Necham si to na ústní jednání, kde je zkusím pár vecmi trochu podráždit a na dotazy odmítnu odpovídat, na konci požádám o lhůtu na vyjádření, to jim pak donesu na podatelnu.

Ústní jednání si budu nahrávat. Musí na moji žádost zaprotokolovat slovo od slova, které na jednání padne?
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 21 Července 2016, 13:44:04
Ústní jednání bylo tristní a zdaleka překonalo to, co jsem čekal. Referent neví, která bije, když se malinko odbočí od nalajnovaného schématu, nebo - a to by bylo horší - plánoval podraz, kdy v protokolu nestanovil termín na moje písemné vyjádření a rovnou konstatoval, že zjištěním skutkového stavu věci, o němž nejsou pochybnosti, má dostatek podkladů pro rozhodnutí.

Kdyby si referent nezavolal nadřízeného, se kterým jsme se dohodli během 5 minut, tak jsme tam byli ještě pozítří, předtím jsme protokol přepisovali 7x !!!, protože tam bylo pokaždé něco, co si navzájem odporovalo a já si nebyl jistý, jestli je to pro mne dobře, nebo špatně. Kdyby tam byl nějaký zkušený bijec, asi by si šéfíka referent zavolal dřív a nebylo by tak veselo.

Jinak klasika, poučení o právech, které proběhlo až po mojí námitce do protokolu a několik dalších věcí, které zatím nebudu uvádět, je to živé. Jedno je mi jasné, jdeme na MD, nebo referent spáchá seppuku skartovačkou... jeho kolegové se vrátili z oběda, který mu utekl a to ještě chudák nevěděl, že tam budeme ještě další hodinu konstruktivně debatovat... skoro tři hodiny jsem tam byl  8), dobrá škola.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: jayteeniel 21 Července 2016, 22:06:46
Koukám, že v Praze možná nejsou tak aktivní při řešení blbostí jako parkování, ale při překročení rychlosti se děje hned úplně jiná pohádka :D Držím vám palce ať to dohrajete zdárně do konce :)
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 25 Července 2016, 17:20:33
Moc děkuji jednomu místnímu členovi za uvedení některých věcí do správných mantinelů.
I když se člověk snaží mít načteno, v diskusích jsou různé případy a co je někde zásadní, může být jinde marginální záležitost.

Zdárné to už je, vzdělal jsem se ve spoustě věcí a to je nejvíc.
Asi bude v Praze lépe, na ústním jednání jsem viděl stoly s novými místy, kde leželo něco jako "příručka nováčka, vítej v kolektivu"
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 13 Září 2016, 23:53:52
Jde se na MD.
Kdyby někoho zajímalo (nebo se našel ochotný kontrolor, byl bych jen rád), v příloze moje odvolání, anonymizované v notepadu. Necelých 5 stránek ve wordu, snažil jsem se být věcný.

Jen nemám šajn, jestli přiložit CD se záznamem ústního jednání, v odvolačce jednu drobnost z něj zmiňuji, ale není to nic zásadního... asi se na to vydlábnu, 180 minut záznamu by každého asi jen vyděsilo.Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: plikous 15 Září 2016, 10:20:00
Když někoho vyděsí odvolání a šoupne ho na dno šuplíku, tak to není vůbec špatné  ;)
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 15 Září 2016, 11:00:04
Původní kostřičku jsem upravil, učesal a doplnil. Některé odstavce jsem přeskupil, aby byly v logičtějším celku, je lepší nechat dokument chvíli odležet. DVD jsem nakonec vypálil, myslím, že poslechy Fidela v jeho nejlepší éře byly zábavnější, ale třeba se najde masochista, co si to pustí.

EDIT: v některých případech možná úředníci čekali na prekluzi toužebněji, než domnělí viníci a nevím, jak by si někdo obhájil 4-letou šuplíkovou uloženku. Teď do toho (v Praze) vletí parkovací zóny, uvidíme, na magistrátu nabírají.
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: Číkus 17 Února 2021, 18:36:32
Jak to dopadlo?
Název: Re:Sprdel turbo na druhou?
Přispěvatel: asmodeus 23 Února 2021, 13:16:52
WIN.

Paní Mandová nasekala tolik chyb, že mi bylo snad i líto, že to vyhnilo na MD...