30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost policejniho auta  (Přečteno 20421 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Rychlost policejniho auta
« kdy: 29 Května 2016, 11:45:46 »

Ahoj, potreboval bych vedet za jakych okolnosti muze policejni auto jet vyssi nez predepsanou rychlosti v obci (konkretne ve meste ). Bohuzel neni zaznam jak jim to jede 120km/h na ctyrproudovce kde je padesatka, tak alespon vecerni prulet mestem... Velmi silne mne irituje fakt ze si tady PaCH jezdi jak se jim zlibi a pokutujou na totoznem useku 56km/h. Mam hezke video a nevim jak s nim nalozit. Chtel bych jej co nejefektivneji zuzitkovat ale netusim kam poslat odkaz na to video aby to neskoncilo jen shlednutim a nazdar. A chapu i fakt ze se autor dopustil prestupku ktery nelze projednat v blokovem rizeni, ale na druhou stranu nebyl nikym zmeren, ztotoznen. Nedavno jsem litoval ze nemam kameru, podarilo se mne je pristihnout jak jeli po meste odhadem pres 80km/h a odbocili na benzinku. Vyslkakali ven jako na zasah, myslel jsem ze se neco stalo a ono fakt ze jo. Prepadl je hlad a jeli si koupit bagetu... Byl jsem vzteky bez sebe...

Dplneni videa.
https://youtu.be/NyYcPacBZ1Q


Zastavam nazor ze pokud by jeli k "pripadu" meli by zapnute majaky. Pokud nemeli zapnute majaky, MUSI se chovat jako kterykoliv jiny ucastnik silnicniho provozu.

Pokud mate nekdo napad co s tim, napiste...
« Poslední změna: 29 Května 2016, 13:29:25 od František Dobrota »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2016, 12:31:45 »

Podle zákona chtějí-li legálně překračovat rychlost, musí zapnout maják, srov. § 41 ZPPK. Bez majáku jsou v běžném režimu jako jiný řidič (odpovídají za případný přestupek v jejich případě transformovaný na kázeňský delikt).

Pokud jde o to dát jim to sežrat, tak k formálnímu uznání viny za daný delikt to nedotlačíte (protože nějaký záznam z kamery/mobilu není pro danou věc použitelný jako důkaz, a buďme za to rádi ...). Můžete to přesto na fízlárnu poslat s nadějí, že možná aspoň dotyčného někdo seřve. Nebo tím zkusit oplodnit nějakého novináře.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2016, 14:45:51 »

Nemají v autech nějaký log rychlosti ať už z GPS nebo něco jako kolečka v kamionech? Nešlo by je dostat na tom?
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2016, 17:47:56 »

Mají GPS lokátor a většinou i palubní kameru. Ale ani jedno není stanovené měřidlo ke kontrole dodržování pravidel silničního provozu ve smyslu zákona o metrologii a prováděcí vyhlášky, takže nelze použít jako důkaz pro prokázání (kázeňského) přestupku. Takže to zůstává na úrovni pruzení (nadřízený si možná ten záznam přehraje, a bude naštvanej, že místo domlouvání kšeftů s lokálními mafiány musel trávit čas takovou ptákovinou).
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2016, 18:40:42 »

Neni nejaky youtube kanal nebo neco kde by treba byly videa s podobnou tematikou hezky pohromade, treba kdyby jich tam bylo dvacet, tricet, padesat nekdo by si toho mohl vsimnout. Kdyz si fizli zahrali s placackama ping pong dostali se az do televize. Kdyby seriozni zpravari narazili na kanal kde fizli v masivnim meritku porusuji zakony treba by je nekdo placnul pres pracky...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2016, 18:50:25 »

Dobrý nápad, použít jejich vlastní zbraň. V televizi je to furt samý pirát, i když většinu nehod zaviní nepozornost a špatný odhad řidičů. Když tam budou patřičně rychle přibývat přestupky policie, tak si toho určitě nějaké ty černé ovce (případně po drobné nápovědě) všimnou.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2016, 09:53:42 »

IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2016, 10:28:15 »

Podle zákona chtějí-li legálně překračovat rychlost, musí zapnout maják, srov. § 41 ZPPK. Bez majáku jsou v běžném režimu jako jiný řidič (odpovídají za případný přestupek v jejich případě transformovaný na kázeňský delikt).

Pokud jde o to dát jim to sežrat, tak k formálnímu uznání viny za daný delikt to nedotlačíte (protože nějaký záznam z kamery/mobilu není pro danou věc použitelný jako důkaz, a buďme za to rádi ...). Můžete to přesto na fízlárnu poslat s nadějí, že možná aspoň dotyčného někdo seřve. Nebo tím zkusit oplodnit nějakého novináře.

Já jsem si již jednou na překročení nejvyšší povolené rychlosti u policajtů stěžoval (v reakci na stíhání mnou řízeného vozidla, které povolenou rychlost mělo překročit - RAMER). Odpovědí bylo, že překročení povolené rychlosti vozidla bylo pouhým tvrzením stěžovatele, které nebylo objektivně podpořeno měřením. I kdyby řidič služebního vozidla rychlost překročil, vztahuje se na něj § 18 odst. 9 (ZPPK): "Ustanovení odstavců 3, 4 a 8 (nejvyšší povolené rychlosti - pozn.) neplatí pro řidiče zpravodajských služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů a stanovených útvarů policie (...) Útvary policie stanoví ministr vnitra. (...)"

Odpověď na stížnost navíc výslovně potvrzuje, že modrý maják nebyl použit a že policista ani nebyl povinnen jej použít (bez odkazu na konkrétní paragraf)
« Poslední změna: 30 Května 2016, 10:31:00 od macoch »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2016, 11:27:00 »

Ja jsem po vcerejsku zase opetovne tezce nasran. Jedu si takhle po D1 na pohodicku s tempomatem na 120km/h a najednou mne predjede pomahac s chranicem. Bez majaku, nic. Jelikoz ja jel tech 120 a on se mi silne vzdaloval, prislapnul jsem a jelikoz ti zmrdi maji vzadu kamery, neprerazoval jsem. Schvalne si tipnete kolik jeli, ano ve chvili kdy se mi prestali vzdalovat z dohledu jsem mel na tachometru 190km/h. Priznam se ze mne toto jednani hluboce urazi kdyz mi organ takovym to nevybiravym zpusobem ukazuje jak to ma cele uplne u prdele. Vsadim se ze jeli zmrdi na kaficko na benzinku... Nikdo neprojel koho by bylo treba stihat takovou rychlosti. Priznam se bez okolku ze kdybych je zaregistroval driv a vedel ze to jsou fizli, tak jim tam fakt vjedu...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2016, 11:45:12 »

Priznam se bez okolku ze kdybych je zaregistroval driv a vedel ze to jsou fizli, tak jim tam fakt vjedu...

1. Přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu způsobí ten, kdo brání provozu zbytečně pomalou jízdou (120 km-h tempomat je asi 110 GPS, podle toho jaký máte na autě kola), je to pokutovatelné a já bejt policajt, tak přesně takový bych stavěl.

2. Pokud byste "jim tam vjel", sám byste spáchal přestupek a skončilo-li by to nehodou a měli-li by oni kameru, tak jste celkem jisto jistě v prdeli vy.

Tak možná si nejdřív zameťte před vlastním prahem...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2016, 12:04:44 »

Priznam se bez okolku ze kdybych je zaregistroval driv a vedel ze to jsou fizli, tak jim tam fakt vjedu...

1. Přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu způsobí ten, kdo brání provozu zbytečně pomalou jízdou (120 km-h tempomat je asi 110 GPS, podle toho jaký máte na autě kola), je to pokutovatelné a já bejt policajt, tak přesně takový bych stavěl.

2. Pokud byste "jim tam vjel", sám byste spáchal přestupek a skončilo-li by to nehodou a měli-li by oni kameru, tak jste celkem jisto jistě v prdeli vy.

Tak možná si nejdřív zameťte před vlastním prahem...

120 na 130 urcite nespada pod zbytecne pomalou jizdu
To jak meri tachometr, je dano vzorcem a vyrobce je povinnen to rozmezi dodrzet(vzdy musi podmerovat).
Vy nemate ho jakkoliv moznost overit (meni s tlakem v pneu/zatizenim a sjetym vzorkem, nehlede na zbytek mericiho mechanismu dle konstrukce vozidla),.

Zadne GPS kilometry neplati, protoze sama GPS nemeri presne(pokud neni kalibrovana). Plati realna rychlost, ktera se v vzdy meri s nejakou presnosti kalibrovanym meridlem.
I pach meri s presnosti 1% a vice(dle rychlosti) a to meridlo je opakovane kalibrovano...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2016, 12:31:10 »

Však to je v pořádku, já jen říkám, že mě neserou ty co jedou v levém pruhu nad limit (protože limit naprosto neodpovídá dnešní době), ale serou mě ty, co jedou v pravým pruhu zbytečně pomalu, často s očima přilepenýma na počítači se spotřebou. Po mě potopa, na všechny seru, já pojedu 120 a ne 130 jako zbytek republiky, protože prostě.

Takže když už chce OP soudit ostatní, tak by si měl nejdřív uvědomit, že jeho zbytečných 120 kmh možná sere víc lidí, než nějakej policejní řidič, kterej jede 190 v levým pruhu.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2016, 13:36:06 »

Však to je v pořádku, já jen říkám, že mě neserou ty co jedou v levém pruhu nad limit (protože limit naprosto neodpovídá dnešní době), ale serou mě ty, co jedou v pravým pruhu zbytečně pomalu, často s očima přilepenýma na počítači se spotřebou. Po mě potopa, na všechny seru, já pojedu 120 a ne 130 jako zbytek republiky, protože prostě.

Takže když už chce OP soudit ostatní, tak by si měl nejdřív uvědomit, že jeho zbytečných 120 kmh možná sere víc lidí, než nějakej policejní řidič, kterej jede 190 v levým pruhu.

A proč tě sere, že někdo jede v pravém 120? Pokud se necpe do levého, ať si jede třeba 80...
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost policejniho auta
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2016, 13:38:46 »

Edit: Smazal jsem svůj rádoby ironický příspěvek, nebudu krmit trolla.
« Poslední změna: 24 Června 2016, 16:01:42 od uziv »
IP zaznamenána