30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn  (Přečteno 15826 krát)

jurasss

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[?] rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« kdy: 27 Května 2016, 10:44:51 »

Zdravím. Pokud vás něco napadne, budu rád za vyjádření.

V obci naměřen (čas 16.04 - snímek radaru) u krajnice stojící octávií s ramerem, rychlost (88). Za cca 0,5 km konec obce, tam stáli a kasírovali.
Zastaven (čas 16.04, účelové tvrzení PCR bez důkazu), ztotožněn, vynadal jsem jim, správní řízení a už vás nechci vidět. Vše proběhlo v klidném duchu.

časově:
stalo se cca 36 dní zpětně
27.5. (dnes) mám převzatý příkaz a mám ještě 9 dní k podání odporu

Včera jsem si byl nafotit spis, ohlášen dopředu. Paní na úřadě měla k sobě kolegu, který ji radil co a jak. Byli úslužní, zdvořilí, ale opatrní jak kdyby šlo o kauzu lihové mafie :)   Nutno dodat, že jsem měl vše nastudováno předem z fora a webu (díky), takže jsem asi působil jako že to nedělám/nevidím poprvé.

K věci. Přikládám kecy (příkaz) z úřadu, zápis od PČR do spisu, fotky auta, situační plánek a fotky z pohledu měřícího auta, které jsem pořídil později na místě činu k ověření vzdáleností atd...

Jsou možné varianty boje (především se vyhnout 3 bodům)
1) zničit to celé a vyjít jako vítěz (zatím mě nenapadá nic tak silného, nejpravděpodobnější zpochybnit měření)
2) osoba blízká (neřídil jsem auto), prohodil jsem si s manželkou auto a za zatáčkou mě zastavili (časově a pohádkově ne moc uvěřitelné, až účelové)
3) odsunout nabytí právní moci pokuty až za datum 8.1.2017, kdy mi budou odmazány 3 body automaticky (budu jezdit pomaleji:)

bod 3) nevím jak moc je to pravděpodobné, jsme v JM kraji, menší obec. Každopádně to by mi bohatě stačilo.


Popis situace:
Vidíte na plánku a fotce. Změřen, SPZ v té chvíli ve stínu, ale nějaká ta projekce pak odhalila číslo.
Co není vidět, že celou dobu jízdy bylo předemnou další auto (cca 10m). Já na té dlouhé (bezpečné) rovince ho chtěl předjet. Říkal jsem si v obci na to seru (lazy nálada), ještě jsem i kontroloval tu ochcávku, když jsme k ní přijížděli zezadu, nezdála se mi zatmavená... Nakonec sem dejchal na záda tomu autu vepředu celou dobu a dělal mu clonu. tzn. vyfotili jen mě. Jak nás stavěli, tak nevěděli, který auto sebrat  :D Až podle SPZ od bonzáka kontrolovali mě a ho nechali jet (bez důkazu). Kdybych jel jak kunda a předjel ho, tak by asi sejmuli jeho a já bych byl z obliga. No to je život. Mimochodem, jedna strana silnice pole (viz. obrázek), na druhé 10 baráků se zahradama, nikde nikdo (vesnice)... naše rychlost životu ohrožující

Moje úvaha jak dál:
1) v zápisu od PČR je červeně vyznačena věta, která je lež. Respektive na 99p. jsem si jistej (díval jsem se i do zpětnýho), že za náma ochcávka nejela. Ukázala se tam, až jsem to dal do správka a přijela předat důkazy. I kdybych byl úplně mimo, tak lze čistě fyzikálně spočítat, že při naší rychlosti 90km/hod a vzdálenosti 30 m od měřícího auta, jsme byly dávno v prachu, než nastartoval a odlepil se od štěrku. Mimo to je tam ta zatáčka (plánek). JE to lež jak věž.
Tohle nevím jak jinak zpochybnit, než tvrzení  proti tvrzení (také jako že mě zastavili ve stejnou minutu jako mě naměřili).
Pak by možná byl průchodná varianta na osobu blízkou (kamarád právník ale tohle moc nevidí, stejně tak jako nějaké judikáty to berou jako účelové)

2) nastavený dosah měření (30m) sedí, kontroloval jsem to tam na místě (viz. foto z pozice kde byla tehdy oktávka). Kalibrace a proškolení mají, přiloženo ve spisu

3) vzhledem k tomu, že jsem chtěl předjíždět a situaci jsem měl poměrně zmapovanou, na 60% jsme takhle rychle nejeli. Nechtěl jsem to vůbec řešit, ale teď čtu v návodu jak to funguje a napadá mě myšlenka, že pokud jsme jeli takto blízko sebe (a 1. auto nenaměřili), nemohl radar nějak zafixlovat a naměřit vyšší rychlost? Auta na sebe nalepený, fotka pochopitelně jen moje protože byla vidět jen 1 záď. Fak se mi to nezdá, ale i kdyby, dokazovat to...?

No co dál, podám odpor, ale ještě nevím jestli jen telegraficky nebo románově. V obou případech mě nakonec odsoudí k žaláři a půjde odvolání, to je jasný. Nicméně, v případě zajímavých a technicky náročných argumentů by se to mohlo při předvolání zdržet a půjde to pomaleji ne?
Na druhou stranu bych vypráskal náboje na to odvolání. Jak říká kamarád právník, formální i materiální stránka byla splněna, tahám za kratší konec provazu...

Potřeboval bych tedy v tomto poradit
a) zejména najít nějaké valitní (silné) argumenty, něco co mi nedocvaklo,
b) pokud se rozepíšu, co vše chtít požadovat k projednání
c) mám možnost to dostrkat až do toho nového roku aby mi odečetli body?

« Poslední změna: 27 Května 2016, 10:53:46 od jurasss »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2016, 10:57:37 »

Počítej s tím, že to projedeš. Pro jistotu si zaplať kurz
http://www.12bodu.cz/skoleni-bezpecne-jizdy.html
Něco tě to bude stát, ale i kdyby ruka zákona dopadla dříve, body tě neohrozí.

A když to neprojedeš, ber to jen jako příjemné překvapení.

Radar měřil dobře. Měři na principu Dopplerova posunu, kdy se mění frekvence odraženého záření podle rychlosti odrážeče. Druhé auto nemohlo tohle ovlivnit, protože mělo zhruba stejnou rychlost. Parazitní lalok je také mimo, protože jelo před tebou a bylo tedy od radaru dál než ty.

IP zaznamenána

jurasss

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2016, 11:19:53 »

Počítej s tím, že to projedeš. Pro jistotu si zaplať kurz
http://www.12bodu.cz/skoleni-bezpecne-jizdy.html
Něco tě to bude stát, ale i kdyby ruka zákona dopadla dříve, body tě neohrozí.

A když to neprojedeš, ber to jen jako příjemné překvapení.

Radar měřil dobře. Měři na principu Dopplerova posunu, kdy se mění frekvence odraženého záření podle rychlosti odrážeče. Druhé auto nemohlo tohle ovlivnit, protože mělo zhruba stejnou rychlost. Parazitní lalok je také mimo, protože jelo před tebou a bylo tedy od radaru dál než ty.
kurz už letos nestihnu (mám vyčerpáno:)...
odtlačit to na další rok je reálné?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2016, 11:29:10 »

Je to reálné.

Založ si datovku, dá to úřadu možnost doručit špatně. Dnes nebo zítra, aby se stihla správně založit.
Odpor pošli poslední den termínu.

Pak uvidíš. Pokud pošlou pozvánku k jednání poštou, máš celkem vyhráno (ohledně posunu, ne ohledně přestupku).
Pokud ji pošlou správně datovkou, z prvního jednání se omluv. Nejlépe předem naplánovaná dovolená nebo služební cesta.
Předpokládám, že termín jednání by mohl být na začátek července, tak by to mohlo vyjít i s reálnou dovolenou.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2016, 11:55:57 »

Do ledna je daleko, ale vyloučené to není. Každopádně odpor dejte, zhorší se to nejvýš o 1000 Kč za náklady. Věcně tam není moc velký manévrovací prostor, fotka z radaru vypadá bez věcí, které by mohly měření ovlivnit. Hrát kartu výměny řidiče se bude jevit jako obstrukce, ale je to šance tím aspoň získat čas a PČR a úřad zaměstnat, minimálně si vynutit výslech policajtů, povede-li se dále prokázat, že to tvrzení v záznamu je zjevná lež, zpochybnit i zbytek jejich výpovědi.

V tom příkazu mě mnohem víc zaujalo to zcela nehorázné právní hodnocení věci. Např. je konstatován úmysl protože proto (následně je použit jako přitěžující okolnost při stanovení trestu). Ještě větší úlet je to, že vyšší sazbu údajně podporuje to, že jde o porušení „důležité“ povinnosti (desítky mrtvých nemluvňat atp.). Což by možná dávalo smysl u nějakého zbytkového přestupku typu § 125c(1)(k) ZPPK, ale ne u rychlosti v obci, kde přímo skutková podstata je zacílena přímo na překročení v obci o 20-39. Úřadu unikl princip, že to, co je součástí skutkové podstaty, už nelze hodnotit jako polehčující/přitěžující okolnost, neb to už udělal zákonoblijce. Lze maximálně přihlédnout k tomu, že zjištěná rychlost byla u horní meze daného intervalu, ale nelze říct, že přestupek, kde zákon stanoví pásmo 2k5-5k, je třeba automaticky trestat přísněji, protože je sám o sobě nebezpečný.

Též na materiálním aspektu to shodit nepůjde, ale fakt, že to je evidentně přehledný a bezpečný úsek, za ideálních podmínek, by taktéž měl nějak do úvahy o výši pokuty vstoupit. Zústane-li to odůvodnění výše pokuty z příkazu stejné i v rozhodnutí, jsou slušné šance, že si to úřad bude muset zopakovat, protože takto je to zjevně nepřezkoumatelné a nesprávné správní uvážení.


IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2016, 13:32:06 »

Nepřipadá mi to úplně jednoznačně prohrané, a to zejména když proběhne výslech policistů správným způsobem - čili povede ke zjištění, že se jaksi neví, jak se měřilo ani jak se měřit mělo.

Dále jako podpůrné argumenty, se kterými se bude muset SO vypořádat (což asi zvládne, ale je to pracné):
1) Policie České republiky zvolila pro měření rychlosti vozidel úsek, kde není patrno, zda se jedná o obec či nikoliv. Obviněný je přitom zcela přesvědčen, že v daném úseku nejde o obec ve smyslu § 2, písm. cc) ZPPK, jenž stanoví: „obec je zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen příslušnými dopravními značkami; na účelových komunikacích se značky neosazují“. Zákonodárce zde jednoznačně upřednostnil zastavěnost území jako primární faktor určení obce před označením příslušnými dopravními značkami. Tento fakt je i v případě posuzovaného podezření z přestupku zcela zásadní, jelikož obviněný přijel na dané místo po komunikaci (existuje taková komunikace?), na níž příslušná značka IS 12a (Obec) není, a není vůbec z ničeho zřejmé, že se o obec jedná.
2) Policisté nejsou oprávněni vyslovovat žádné paušální závěry o tom, že např. míra společenské nebezpečnosti překročení nejvyšší povolené rychlosti o 10 km/h je natolik mizivá, že nedosahuje intensity přestupku, zatímco u překročení nejvyšší povolené rychlosti o 11 km/h již tomu tak je. Tento přístup vede k nahrazování role zákonodárce rozhodovací činností Policie ČR, což zcela odporuje principu dělby moci v demokratickém právním státě (viz čl. 2 odst. 1 Ústavy). Nastavení minimální změřitelné rychlosti na 64 km/h podle názoru obviněného jednoznačně ukazuje na záměr policistů obsluhujících radarové měřidlo nahradit zákonodárce a usurpovat si právo určovat, jaká rychlost je podle jejich uvážení ještě přípustná a jaká nikoliv. Takový přístup policistů je podle názoru obviněného v zásadním rozporu s podstatou právního státu. Obviněný v postupu nastavení měřidla shledává další důkaz pro tvrzení, že cílem měření v daný den na daném místě nebylo zajištění dodržování zákona, ale pouze a právě hladký a rychlý výběr pokut. Kdyby tomu tak nebylo a pokud by v daném místě byla skutečně nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h , byl by limit pro osobní i nákladní vozidla nastaven na 54 km/h tak, aby byly v souladu s návodem zachyceny všechny potenciální přestupky (po odečtení 3 km/h odchylky). Měření tak nebylo prováděno v souladu se zákonem a jeho výsledky nelze použít jako důkaz.
3) Samozřejmě si připravte mapu nehodovosti z JDVM.
4) Zpochybněte úhel měření a upozorněte na rozpory s návodem k obsluze. Na Vámi přiložené fotografii např. zcela chybí vypočtená délka vozidla, jež je dle návodu obligatorním údajem na snímku ze zařízení RAMER 10.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2016, 14:01:00 »

No, takže ďáblův advokát

1) budiž, dá-li se tam přijet po nějaké účelové komunikaci, lze použít

2) na zákonnosti důkazu nastavení dolního limitu měření nic nezmění, lze tím prudit policajty (ovšem už nezávisle na přestupkovém řízení proti řidiči), výsledkem bude vyjádření nějakého (pod)plukovníka, že PČR má povinnost řešit jen přestupky, které zjistí, a u těch podmíráků vlastně nic nezjistili, takže je všechno sluníčkové

3) ano, ale jen jako argument pro co nejnižší pokutu

4) úhel podle fotky vypadá OK, u délky vozidla se patrně ukáže, že návod v nějaké své popisné části není v souladu s reálným chováním měřidla, ale protože tato část návodu neobsahuje žádné pokyny či jinak závazné normy pro obsluhu (které by bylo možno porušit), nelze kvůli tomu považovat měření za neprůkazné
IP zaznamenána

jurasss

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2016, 16:07:43 »

Je to reálné.

Založ si datovku, dá to úřadu možnost doručit špatně. Dnes nebo zítra, aby se stihla správně založit.
Odpor pošli poslední den termínu.
datovka založena na ČP.
Když si převezmu příkaz 1.1., poslední den kdy podat odpor je 15.1.? Pokud je 15. zrovna sobota, je to až 17.1.?
Odpor mám teď poslat (když mám datovku) stále papírově? (Jinak bych to na sebe nabonzoval?)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2016, 16:13:39 »

kalkulačka lhůt zde https://www.30kmh.cz/calc.html
Citace
Odpor mám teď poslat (když mám datovku) stále papírově? (Jinak bych to na sebe nabonzoval?)
Trefil jste hřebíček na hlavičku.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2016, 16:17:47 »

Ano, a odpor určitě pošli papírově! O datovce ani muk!
IP zaznamenána

jurasss

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2016, 10:52:55 »

Ano, a odpor určitě pošli papírově! O datovce ani muk!
ještě takové ujištění, není v zákoně nějaká zmínka o tom, že pokud si už jednou převezmu poštu papírově, musím v případě zřízení datové schránky (jedno kdy) budoucí komunikaci v el. podobě úřadu nahlásit?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 31 Května 2016, 10:55:03 »

Nic takového nikde není. Povinností úřadu je ověřovat si, kam mají doručovat, a to při každé písemnosti znovu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jurasss

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2016, 23:17:19 »

Ještě jsem našel jednu zajímavou věc. V úředním záznamu od PCR je psáno (viz. dokumenty nahoře), že této akce se zúčastnila 3 členná hlídka policajt X, Y a Z.

V protokolu, který tiskne RAMER - fotka a pod ní kolonky rychlost naměřená, povolená atd.. je kolonka "svědek měření" a v ní je uveden policajt Q, který tam ten den vůbec nebyl. V autě navíc seděl X sám a ti dva Y a Z mě stopovali za vsí.
Jak je toto moc použitelné (jestli sem to neuchopil špatně - není to svědek při nastavení na místě?). Respektive již několikátá lež v zápise PCR a tím znedůvěryhodnění výpovědi a údajů od PCR...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #13 kdy: 02 Června 2016, 10:17:52 »

Všechny tyto skutečnosti si sepište a hezky se na ně vyptejte policistů u výslechu. Na rozporech v jejich výpovědích se dá vyhrát ledacos.
IP zaznamenána

jurasss

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:rychlost v obci, 38 km/hod, ramer a ztotožněn
« Odpověď #14 kdy: 10 Června 2016, 12:11:19 »

dnes mi přišla pošťačka předat obálku hádejte od koho. Nicméně je to 4. den od toho, kdy sem jim doručil odpor (s argumentací).
Takže bych řekl, že asi mají poměrně dost času a moc se tím nemažou. Doufám, že je netrkne múza, až jim pošta vrátí dopis co by nedoručený
IP zaznamenána