30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pásy, zastaven, ztotožněn  (Přečteno 16239 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #15 kdy: 07 Října 2016, 10:53:30 »

Tím se budou muset nějak zabývat, nejedná se o obstrukční námitku.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #16 kdy: 01 Listopadu 2016, 22:01:59 »

Byl jsem delší dobu zaneprázděn, update: námitku na ekonomickou podjatost shodili ze stolu s tím, že to vyplývá ze zákona a proto přes to nejede vlak. Námitku na možnou pomstychtivost vyřídili tak:
Dalším udávaným důvodem podjatosti má být podaná stížností (stížnost byla podána současně s námitkou podjatosti). Stížnost podle § 175 správního řádu je legitimním procesním prostředkem účastníka řízení, podání stížnosti nesmí být podle ust. § 175 odst. 2 správního řádu stěžovateli na újmu. Obava účastníka řízení z možné msty tak presumuje přímé porušení zákona oprávněnou úřední osobou.

Stížnost vyřídili takto:

Stížnost nebyla shledána důvodnou.
Podáním doručeným SO dne X požádal stěžovatel sodkazem na ustanovení § 38 odst. 4 správního řádu o zaslání kompletní kopie spisu ve věci správního řízení vedené pod spisovou značkou Y.
Písemností ze dne X-1 bylo stěžovateli sděleno, že právo na pořízení kopie spisu nebo jeho části je v ustanovení § 38 odst. 4 správního řádu spojeno s právem nahlížet do spisu. Je tedy třeba realizovat právo nahlédnout do spisu a s tím případně spojit požadavek na vyhotovení kopie spisu nebo jeho části.
Zasílání kopií spisu účastníkům řízení správní řád neupravuje.
Oprávněná úřední osoba postupovala v dané věci zcela v souladu s právními předpisy.

Boj o spis pokračoval, požádal jsem kolegu, který není účastníkem řízení, aby požádal podle 106. Úřednice, která má kancelář hned vedle mého ouřady, ho označila, zjevně "omylem", za účastníka, žádost zamítla a řekla, nechť si požádá podle §38 správního řádu. Spis byl nakonec vybojován přes člena místního tvrdého jádra cca 4 hodiny před uzavřením případu. Následně byl ustanoven zmocněnec a bylo požádáno o lhůtu na vyjádření se k podkladům. To ouřada zamítl a natvrdo rozhodl. Vinnen. Odvolání sepsáno. Očekávám potvrzení rozhodnutí i od odvolacího orgánu, nemá zrovna pozitivní reference ohledně svého vztahu k právu.

A nyní otázka: Co dál? Žaloba proti rozhodnutí? Jaké musí mít náležitosti? Mám šanci ji napsat i sám, jako lehce poučený laik nebo by bylo vhodnější požádat o pomoc někoho z fóra? Rád bych se něco naučil i o tomto lvlu správního řízení, ale nechci to pohnojit... Díky


IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #17 kdy: 11 Listopadu 2016, 10:50:34 »

A nyní otázka: Co dál? Žaloba proti rozhodnutí? Jaké musí mít náležitosti? Mám šanci ji napsat i sám, jako lehce poučený laik nebo by bylo vhodnější požádat o pomoc někoho z fóra? Rád bych se něco naučil i o tomto lvlu správního řízení, ale nechci to pohnojit... Díky

Jak to dopadlo? Odpověděl ti někdo aspoň na SZ? Možná budu v podobné situaci, tak mě to zajímá.
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #18 kdy: 11 Listopadu 2016, 13:50:26 »

Obrátil jsem se na profíky. Posoudili mi spis, žalobu posoudili jako pravděpodobodně úspěšnou. Ještě se bude doplňovat moje odvolání a následně se čeká na verdikt kraje.
IP zaznamenána