30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pásy, zastaven, ztotožněn  (Přečteno 16194 krát)

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Pásy, zastaven, ztotožněn
« kdy: 25 Května 2016, 17:41:55 »

Zdravím všechny,
jel jsem městem, chystal se zaparkovat, v tom zamnou diskotéka. Vystoupili dva příslušníci PČR, že prý mě viděli někde na křižovatce, jak jedu bez pásů. Jeden z nich rovnou celý zákrok natáčel. Po odmítnutí výpovědi následovala klasická buzerační kontrola, povinná výbava, dejchání (byl jsem poučen o tom, že v případě pozitivního výsledku bude zkouška opakována, nikoliv už o možnosti jejího odmítnutí) pár nepříjemných pohledů a odebrali se sepsat záznam o přestupku. Po jejich návratu k vozu jsem začal i já pořizovat video záznam, odmítl se vyjádřil (což policajt na zadní stranu výslovně uvedl), požádal jsem jsem o proškrtnutí místa pro podpis řidiče, nebylo mi vyhověno. Na závěr jsem se zeptal, zda bude jejich video záznam součastí spisu, prý bude, navíc tam bude i ten z palubní kamery jejich vozu.
A teď:
1. Výzva ještě nepřišla, až přijde, poškrtat všechny osobní údaje a vložit sem do vlákna?
2. Jeden z policajtů neměl čepici. Žádnou variantu stejnokroje, která by umožnovala ji nemít jsem nenašel. Dá se za toto podat stížnost, která následně povede z vyloučení jeho svědecké výpovědi pro zaujatost? Edit-doplnění: Také po mě vyžadoval informace, které s přestupkem nesouvisí. Telefoní číslo, adresu zaměstnavatele a tak.
3. Zastavili mě na debilním místě, blokovali sme jediný výjezd z rozsáhlého parkoviště+ oni stáli na přechodu. To by mělo být pouze dementí, ale právně v pořádku?
4. Pokud tvrdí, že mě viděli kdesi na křižovatce, je možné, že bude v jejich video záznamu místo, kde se jim mé vozidlo ztratí z dohledu. Pokud tam bude dostatečná prodleva, mohu tvrdit, že jsem se s někým v řizení vozidla prohodil? Navíc jsem na sobě měl černou koženou bundu a černé tričko, nemyslím si, že z toho záznamu bude poznat, zda jsem pásy měl nebo ne.
5. A nejdůležitější bod. Zastavili mě prakticky cestou na dopravní inspektorát, kde jsem měl provést změnu vlastníka daného vozidla. Převod z právnické osoby na mě, jako fyzickou osobu. Mohu hned po převzetí výzvy společně s odporem podat žádost o změnu doručovací adresy?

« Poslední změna: 03 Srpna 2016, 11:38:58 od Stepa »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2016, 22:38:00 »

1) ani ne tak výzvu jako spis (a hlavně videa) - dost záleží co na vás mají. Počkejte až něco přijde (jestli vůbec) a pak to řešte.
2) Máte jednání policistů nahráno? Pokud ne tak je stížnost zbytečná, resp můžete jí podat, ale bude o ničem. Telefonní číslo a adresu zaměstnavatele po vás chtějí zřejmě do seznamky - nemusíte jim ho sdělovat, ale proč by si nepokecali  že... Pokud je nahrané máte, můžete ji podat ideálně před tím než si převezmete jakoukoli poštu od SO. Ale nevnímejte to jako jedinou obranu.
3) Pokud měli puštěné majáky, nic s tím nenaděláte, pokud ne, nic moc s tím taky nenaděláte :(
4) možné to je. Spíše bych ale chtěl po SO jasný důkaz že řidič skutečně připoután nebyl...
5) Není mi jasné jakou by to mohlo mít souvislost - zastavili a ztotožnili vás jako řidiče? Pak v tom vlastník vozidla nijak nevystupuje.

Mrkněte sem co všechno řidič měšťákům vytýkal, ale v první instanci bez valného úspěchu:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2850.0
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2016, 14:57:44 »

add 2) k tý čepici důkaz nemám, koukal jsem svoje video a chránič je tam zabrán pouze od hlavy dolů. Nicméně zmíním se před správním orgánem, že video z palubní kamery vozu PČR, potřebuji jako důkaz pro svoji stížnost. Třeba jim to ubere motivaci a video se "ztratí" :)
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2016, 11:39:44 »

Update: dorazilo předvolání k ústnímu jednání, obratem zaslána žádost o spis.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2016, 12:26:31 »

Žádost zamítli, po telefonu jsem se dozvěděl, že uředník má dovolenou a že neví co s tím. Dělají si ze mě prdel? ::)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2016, 14:37:22 »

Tak super. Zamítnutou žádost o spis si schovejte. Pak se podívejte, jestli je i ve spisu. Pokud má úředník dovolenou, tak tam možná nebude.
To pak můžete elegantně rozmáznout v odvolání, že spis neodpovídá realitě a tedy nemají podle čeho odvolání posuzovat :-D
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2016, 16:20:45 »

Zamítnutí tam je, dostanu se domů, anonymizuji a hazu sem.
Otázka za 10 bludistaku: co když mám video z místa kontroly, kde mi příslušník tvrdí, že součástí spisu bude video z jejich onboardu a z kamery na veste. Video ovšem chybí. Vidím dvě možnosti: taktne pomlcet, svedecky výpovědi příslušníků udělat na podjatost a jít domů. Nebo za B) natvrdo vytáhnout, že jaksi nějaké video chybí a mít v ruce buď Zatajeni důkazů od PČR nebo účelové doplnění důkazu od SO. Nebo dokonce úmyslné nepredani kompletního spisu?
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2016, 10:10:38 »

Takže takhle:
Pokud se mě někdo ujme, rád mu doplním ještě určité detaily+bych byl rád, kdyby mi někdo zkontroloval otázky, které chci příslušníkům pokládat. Na ustní jednání byli předvoláni oba.
« Poslední změna: 18 Srpna 2016, 17:42:25 od Stepa »
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2016, 08:26:37 »

Ne, o žádný doplnění bych nežádal. Zpochybnit výpověď svědků (podložit to rozhodnutím NSS) a pokud ti úřad předhodí video, tak teprve potom s tím nějak pracovat. Nicméně si myslím, že kdyby to video měli, tak si ty policajty k tomu nepřizvou ;-)

EDIT:
To nahoře jsem psal ve spěchu, takže doplňuji.
Teďka momentálně staví správní orgán celé svoje obvinění na svědectví policistů. Toto svědectví je potřeba jako důkaz rozporovat, k tématu nevěrohodnosti svědectví policistů již naštěstí existuje zpracovaný materiál, naleznete jej zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=408.0

Pokud nic víc neposlali a o videozáznamu není ve spisu žádný záznam, mělo by to tímto skončit, protože správní orgán nebude mít jistotu, že jste skutečně řídil bez pásů a podle pravidla "in dubio pro reo" je to výhra.
« Poslední změna: 23 Srpna 2016, 17:56:28 od Kouzelník666 »
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2016, 19:11:19 »

výslech proběhl, Pachové si odporovali vzájemně mezi sebou, vzájemně se usvědčovali ze lži a tak  8)
Písemné vyjádření zasláno a ikdyž je to na Vysočině, očekávám brzké přesunutí vlákna do WIN nebo prekluzi.
Materiály následně doplním :)
E: co udělat s fízlem, který se u výslechu přizná, že na odmítnutí blokového řešení pokuty reagoval kontrolou povinné výbavy a ještě o tom neinformoval v úředním záznamu? OVK? GIBS? TO?
« Poslední změna: 15 Září 2016, 19:12:56 od Stepa »
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2016, 12:52:51 »

úřad ukončil dokazování a dává mi možnost se vyjádřit. Doporučují místní harcovníci tuto variantu?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 04 Října 2016, 13:09:09 »

Já bych požádal o kopii spisu a termín k vyjádření na 10 dnů po doručení. Minimálně když tak budete mít dobrý bod do odvolání :-)
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2016, 10:04:32 »

Poslána žádost o spis, úředník odpověděl hned druhý den ráno:

K Vaší žádosti o poskytnutí spisu k případu XXXXX Vám XXXXXXX (dále jen „správní orgán I. stupně“) sděluje, že v ustanovení § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“) je uvedeno: „S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.“ Je tedy nezbytné nejprve realizovat právo nahlížení do spisu a následně realizovat právo s ním spojené, tedy na pořízení kopie spisu nebo jeho části.
Správní orgán I. stupně Vás vyrozumívá, že nebude kopie spisu ani jeho částí jakýmkoliv způsobem zasílat.

Podána stížnost a námitka podjatosti.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2016, 10:10:06 »

Námitka podjatosti bylo zdůvodněna jak?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pásy, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #14 kdy: 07 Října 2016, 10:45:48 »

Stížnost odůvodněna tak, že úředník jednal v rozporu s paragrafem 4 správní řádu, neboť "Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc."
Námitka podjatosti byla odůvodněna tím, že je na úředníka podána z mé strany stížnost a proto lze pochybovat o jeho neutrálním vztahu k mé osobě.
IP zaznamenána