30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v zapomenutém koutě  (Přečteno 7334 krát)

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Parkování v zapomenutém koutě
« kdy: 11 Května 2016, 17:17:37 »

Zdar, nedávno jsem nedaleko svého bydliště (někde v Praze) nalezl zajímavý koutek, podle mne využitelný k parkování. Nebudu moc specifikovat aby rošťáci z Městapa, kteří zde jistě čtou nezahájili hru papírky, ale popíšu detailně. Jde o slepou vyasfaltovanou cestu o délce cca 50 metrů a šířce 6-10 metrů vedoucí k trafostanici schované za rohem paneláku. Na začátku této cesty se nachází značka zákaz vjezdu bez dodatkové tabulky. Cesta není zanešena v seznamu pozemních komunikací, podle katastru nemovitostí je celý pozemek určen jako zeleň a je majetkem nejmenované pražské univerzity. Značka se zákazem vjezdu se nachází 10 metrů za hranou pozemku.

Dejme tomu, že se auto nějakým magickým způsobem ocitne zaparkované za tím zákazem. Jestli jsem dobře pochopil zdejší fórum, tak SPREDLizovatelné zakázané zastavení / stání se konat nemůže. Průjezd zákazem vjezdu... no při použití mozkového myšlení lze dovodit, že jinudy než kolem značky se tam auto dostat nemohlo... jen kdyby ho tam nesložila Helmutova odtahovka. Blokování provozu na "účelovce k trafačce" taky nic, je tam výřez jak autobusová zastávka, takže by tam mohli být 3 auta a ještě by kolem projel těžkotonážní jeřáb s metrem na každé straně. A když to nechám stát před zákazem "v křižovatce" tak se už tuplem můžou stavět na hlavu a odpichovat ušima protože kde není komunikace, nemůže být křižovatka, ne? Proč mám pocit, že takové místo je v dnešní přeplněné Praze dar z nebes a parkovat tam lze v podstatě beztrestně s jasným winem v případném řízení? Co myslíte, mělo by se to prubnout? Jediný co mi dělá vrásky je následující vyjádření MVČR:
www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-pdf.aspx
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2016, 19:29:35 »

Přesně tohle by mě taky zajímalo. Mám taky vytipované jedno takové místo, jen je tam dodatková značka: "dopravní obsluze vjezd povolen".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2016, 20:27:28 »

Jediný co mi dělá vrásky je následující vyjádření MVČR: www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-pdf.aspx
S tímhle stanoviskem bych si těžkou hlavu nedělal. Při vší úctě k paní Bačkovské, která ve věci zbraní funguje spíš jako agent legálních držitelů ZP než jako státní úřednice, tak tady MVČR šláplo za hranici své gesce, a to nikoliv těsně, ale asi tak kilometr. Odvolací orgány se tím možná budou řídit, ale soud si na věc udělá vlastní názor a MVČR se nikdy nedostane do procesně relevantní role (nadřízeného/dozorového orgánu, účastníka soudního řízení ...).

Samotná argumentace není špatná, ale úplně stejně přesvědčivě lze odůvodnit i opačný závěr. Než to projde pár soudy nebo se aspoň ustálí praxe, tak jde jen o názory, které jak známo 2 právníci mají nejmíň 3 různé ...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2016, 21:12:27 »

Některé značky na světle rychle tmavnou a vtipálci ji občas otočí bokem. Zvlášť na Bohem zapomenutých místech.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2016, 10:28:07 »

Bohužel tahle značka je poměrně na ráně a krásně čitelná. Ale něco mi řiká, že by mohla být otočená, zrovna v dobu, kdy tam budu zajíždět, ne? A Pak jí nějaký vtipálek zase otočí zpátky... :D
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2016, 11:00:12 »

Taky je varianta si vystřihnout šablonu a do toho červeného kolečka nasprejovat černý traktor.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2016, 11:25:52 »

dj-bobr:

traktor je moc složitý, řekl bych že by stačily tři písmena LPG (běžně vídáno u podzemních garáží)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2016, 11:30:54 »

Ještě lepší je třicítka. Je i celkem logická :-D
IP zaznamenána

S.M-A-RT

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2016, 11:58:33 »

Nechat si to natisknout tu 30 v reklamce, odhadem do 50kc, nalepit a krasne vystarano, vypada to jak original :)
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2016, 13:48:52 »

Tak ona to taková sranda nebude. Dnes jsem si všiml, že na lampě o 30 metrů dál mají MPíci kameru. Sice asi hlídá nedalekou světelnou křižovatku, ale vypadá to na takový ten zoomovací a otáčecí typ. To by mohlo celou partizánštinu značně zkomplikovat :D :D
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2016, 18:15:51 »

Myslím, že by to mohl provést nějaký nějaký maskovaný vandal, jehož identifikace z kamerového záznamu bude nemožná ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2016, 20:44:21 »

Tak ona to taková sranda nebude. Dnes jsem si všiml, že na lampě o 30 metrů dál mají MPíci kameru. Sice asi hlídá nedalekou světelnou křižovatku, ale vypadá to na takový ten zoomovací a otáčecí typ. To by mohlo celou partizánštinu značně zkomplikovat :D :D
Partyzáni to nikdy neměli lehké. A přesto se vždy najde někdo kdo neví, že něco nejde a udělá to.  :)
IP zaznamenána

S.M-A-RT

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #12 kdy: 13 Května 2016, 12:41:34 »

To by chtelo kamarada s nakladakem pro kryti :-D
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zapomenutém koutě
« Odpověď #13 kdy: 13 Května 2016, 12:44:21 »

A to by ten vandal mohl rovnou páchat jinou lumpárnu, když už by tunil značení. Nedaleko je parkoviště s vyhrazenými místy, respektive značka IP12 a pod ní dodatková tabulka s čísly míst a za tím SPZky aut. Sranda je, že jsou obsazené jen 2 místa a na zbytku je free parkování, tedy za čísly míst není uvedena SPZ. Ten prohnaný vandal a partyzán by mi tam nalepil mojí SPZ! :D :D :D
IP zaznamenána