30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ  (Přečteno 13640 krát)

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« kdy: 06 Května 2016, 16:33:29 »

Přátelé, u nás ve městě je Pěší zona a před ní cedule zakaz vjezdu a pod tím ZÁSOBOVÁNÍ 10:00 - 14:00 a 16:00 - 18:00.

Chci se zeptat, pokud má dané pěší zoně kamarád obchod s potravinami a já do pěší zony vjedu abych mu přivezl suroviny, s tím že za oknem budu mít nápis ZÁSOBOVÁNÍ a zároveň i papír k jakému obchodu jedu, bude vše v pořádku a pokuta mě nečeká?

Ocitl se mi totiž za oknem lísteček od zdejšího Městapa abych se dostavil podat vysvětlení proč jsme tam byl a že to mají zdokumentované fotografiemi.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2016, 17:18:06 »

Nikam nechoďte. Až přijde něco dalšího, dejte vědět.
Ona je totiž velká legrace, že takto definovaný zákaz se týká pouze zásobování a pouze v uvedených časech :-)
IP zaznamenána

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2016, 17:24:39 »

Počkám, jestli vůbec pošlou něco dalšího :)

znamená to tedy, že tam mohu bez problému vozit suroviny dál a dop. značka se nevztahuje ke mně?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2016, 17:27:55 »

Dejte sem fotku té značky včetně umístění, ok? Třeba tam je něco malinko jiného.
Nebo třeba link na street view, pokud se mezitím něco nezměnilo.
IP zaznamenána

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2016, 18:28:37 »

Hezký den,
značku jsem vyfotil a velice se omlouvám, měl jsem v paměti (nevím proč), že je tam zákaz vjezdu, ovšem žádný zákaz vjezdu tam není, jen je tam značka pěší zona, pod tím zásobování s časy a nakonec ještě pod tím max. 3.5t a cyklistům vjezd povolen :/

značka se nachází na souřadnicích 49.909253, 15.392175
« Poslední změna: 06 Května 2016, 18:32:02 od problemo001 »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2016, 18:55:31 »

Doporučuji Vaší ctěné pozornosti Vyhlášku 294/2015, kterou se provádí ZPPK. Zde konkrétně popis k dodatkové tabulce E13, odpověď tam najdete sám.
Jinak na městapo se nereaguje (zbytečná ztráta času, jsou do nedovzdělaní debilové), lísteček odnes vítr či recyklátor do sběrny, na případné dopisy od městapa se též nereaguje; reaguje se až na výzvu od úřadu - pokud vůbec něco dojde. Dodací list či jaké máte papíry v ruce z inkriminovaného data/hodiny si uschovejte.
« Poslední změna: 06 Května 2016, 19:02:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2016, 19:07:14 »

Priste to dejte jeste inverzne a zrcadlove, aby se na ten obrazek dobre koukalo.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2016, 19:14:05 »

Doporučuji Vaší ctěné pozornosti Vyhlášku 294/2015, kterou se provádí ZPPK. Zde konkrétně popis k dodatkové tabulce E13, odpověď tam najdete sám.
Jinak na městapo se nereaguje (zbytečná ztráta času, jsou do nedovzdělaní debilové), lísteček odnes vítr či recyklátor do sběrny, na případné dopisy od městapa se též nereaguje; reaguje se až na výzvu od úřadu - pokud vůbec něco dojde. Dodací list či jaké máte papíry v ruce z inkriminovaného data/hodiny si uschovejte.

Vyhlášku jsem nalezl http://www.ibesip.cz/data/web/soubory/legislativa/dopravni-znacky.pdf, i s techtem "zásobování", pořá mi ale není jasné, pokud budu mít za předním oknem cedulku "ZÁSOBOVÁNÍ" a povezu známému do obchodu suroviny, mohu do dané zony vjet? Znýmý mi určitě rád potvrdí, že jsem mu tam vezl věci.


Priste to dejte jeste inverzne a zrcadlove, aby se na ten obrazek dobre koukalo.

Obrázek jsem sem nahrál v normální poloze, což si můžete ověřit, když rozkliknete obrázek na nové stránce, že se zobrazí normálně, ovšem fotku otočil příspěvek sám.
« Poslední změna: 06 Května 2016, 19:19:36 od problemo001 »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #8 kdy: 06 Května 2016, 19:39:51 »

Kdy ž jsem před x lety zavážel brněnskou pěší zonu, tak jsem musel mít za oknem vyjímku zakoupenou na Měú. Byly různé typy vyjímek za různé ceny (moje 5000,-) a na různé ulices roční platností. Jednou jsem musel jet bez vyjímky a hned jsem nafasoval 500,- Jak je to v současnosti netuším, ale takhle to bylo před cca 10 lety.
dokonce to platí i dnes: https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-technicky/odbor-dopravy/oddeleni-verejne-a-individualni-dopravy-dopravni-urad-a-drazni-spravni-urad/organizace-dopravy-v-centralni-oblasti-historickeho-jadra-mesta-brna/
IP zaznamenána

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #9 kdy: 06 Května 2016, 19:46:10 »

1) Nejsem si vědom, že by moje město mělo něco takového zpoplatněno místní vyhláškou,tudíž by mělo stačit mít tam jen to ZÁSOBOVÁNÍ měl by to být ok?

2) Co když tam vjedu v čase, který je uvedený na dodatkové značce, ale vyjedu až třeba za hodinu už po vyobrazeným čase?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #10 kdy: 06 Května 2016, 19:55:41 »

@matadoři: pokud blábolím, opravte mě, toto není moc moje parketa

ad 1) nepochybně nikoli. Ta cedulka je právně o ničem. Podstatné je, zda jste tam byl oprávněně ve smyslu zákona či nikoli. Pokud Vás ouřad vyzve k podání vysvětlení, co jste tam v té době dělal, je důkazní břemeno na Vaší straně. Důkaz lze provést např. listinou (faktura, dodací list, smlouva) či svědeckou výpovědí. Pokud důkazní břemeno unesete již při podání vysvětlení, nebudete obviněn a případ odloží. Pokud neuneste, bude zahájeno správní řízení, ve kterém Vás ouřad obviní a vy můžete provádět/označovat další důkazy ve svůj prospěch.

ad 2) tento dotaz zde již několikrát padl a nepamatuji se, že by na něj někdo odpověděl. Pokud bych si mohl dovolit vlastní výklad, tak je to doba kdy se tam zásobovací vozidlo může vyskytovat. Žádná slovo, ze kterého by se dalo odvodit, že že jde o "vjetí" či "vyjetí" tam nevidím. Takže vjet po začátku a opustit před koncem. Nijak zvlášť si za tím nestojím.
« Poslední změna: 06 Května 2016, 19:59:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #11 kdy: 06 Května 2016, 20:04:52 »

Děkuji za vysvětlení :)

Takže až mi úřad pošle dopis abych podal vysvětlení, stačí aby mi majitel obchodu potvrdil svědectvím, že jsem mu tam vezl suroviny a tím by to mělo být ok.

Děkuji a přeji hezký zbytek pátečního večera.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #12 kdy: 06 Května 2016, 21:50:37 »

Vezmu to postupně. Nejdřív jak se k tomu postavit - aktivně reagovat na lísteček nemá smysl. Pokud to MP rovnou nepředá úřadu, ale pozve si vás nejdřív sama k podání vysvětlení, tak není nutné tam chodit, ovšem když to uděláte nebo jim třeba písemně sdělíte, že jste zásoboval obchod xy, tak tím taky nic nezkazíte. Normálně bych radil se na ty poloopice vykašlat, ale jestli tam budete jezdit zásobovat pravidelně, tak se opakované interakci s nimi patrně nevyhnete a jelikož jste zjevně v právu a nemáte potřebu nějak kličkovat, tak tím, že s nimi budete komunikovat, se třeba dostanete na nějaký jejich whitelist. Když to totiž sestřelíte až na úřadu, tak opicím se žádná zpětná vazba nedostane a příště budou postupovat stejně.

Až vás k něčemu vyzve úřad (k podání vysvětlení, případně rovnou zahájí nějaké řízení), tak jim v prvním kole doložte to zásobování. Když nedají pokoj, tak to sem pak pošlete, tohle půjde rozsekat s prstem v nose.

Teď pár náhodných poznámek k diskusi.

znamená to tedy, že tam mohu bez problému vozit suroviny dál a dop. značka se nevztahuje ke mně?
Jak správně upozornil opas, ta dodatková tabulka je totálně zmatená. Patrně byla myšlena jako výjimka pro zásobování v daných časech, ale formálně dělá pravý opak. Pro řidiče to má ten důsledek, že je prakticky nevymahatelná - kdokoliv kdo není zásobování se může odvolat na formální výklad a kdo je zásobování na zdravý rozum, vyhrát by měli oba.

Kdy ž jsem před x lety zavážel brněnskou pěší zonu, tak jsem musel mít za oknem vyjímku zakoupenou na Měú.
Režim výjimek může fungovat, ale v takovém případě by tam nesměla být ta generální výjimka stanovená dodatkovou tabulkou (mimo zásobování). Tj. byl by tam natvrdo zákaz.

1) Nejsem si vědom, že by moje město mělo něco takového zpoplatněno místní vyhláškou,tudíž by mělo stačit mít tam jen to ZÁSOBOVÁNÍ měl by to být ok?
No tohle ani vyhláškou upravit nelze. Co znamená zásobování je stanoveno v té prováděcí značkové vyhlášce k ZPPK a obec se v tom nemůže nadále nějak vrtat svojí vyhláškou (OZV), např. tak, že kdo zásobuje pekařství musí mít za oknem kartičku s houskou a kdo zásobuje bordel, musí tam mít fotku pana ministra. Provoz na PK komplexně upravují zákony a chce-li do toho obec nějak zasahovat, tak jedině na základě výslovného zmocnění stanovené těmito zákony (např. nařízením, kterým se upravuje režim parkování v zónách, nebo tím udělováním výjimek ...).

2) Co když tam vjedu v čase, který je uvedený na dodatkové značce, ale vyjedu až třeba za hodinu už po vyobrazeným čase?
@matadoři: pokud blábolím, opravte mě, toto není moc moje parketaad 2) tento dotaz zde již několikrát padl a nepamatuji se, že by na něj někdo odpověděl. Pokud bych si mohl dovolit vlastní výklad, tak je to doba kdy se tam zásobovací vozidlo může vyskytovat. Žádná slovo, ze kterého by se dalo odvodit, že že jde o "vjetí" či "vyjetí" tam nevidím. Takže vjet po začátku a opustit před koncem. Nijak zvlášť si za tím nestojím.
Vidíte, a já to vjetí našel a ani to nebolelo ... u definice značky B1. Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech. Značka zakazuje vjezd všem druhům vozidel. Tedy logicky značka zakazuje bodově vjezd, nikoliv jízdu za ní. Když tedy za určitých podmínek (v nějakém čase pro nějaká vozidla) neplatí, tak ji lze projet. Tedy klidně lze i v 17.59 projet hranicí zóny (jedete-li někoho zásobovat, dodatkovou tabulku beru tak, jak byla zamýšlena) tak poté, co odzásobujete, můžete v klidu vyjet nebo za předpokladu, že stojíte někde, kde se to smí, tam klidně týden zůstat zaparkovaný. MP z toho sice asi budou mít nějaké cukání, ale nevidím způsob, jak by za tohle mohli někoho potrestat, bude-li se bránit.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #13 kdy: 06 Května 2016, 23:48:29 »

Podle mého ta značka až tak úplně zmatená není, ale určité nejasností lze nalézt.
1. IP 4b jednosměrka
2. IZ 6a Ve spodní části značky se vyznačuje vhodným nápisem nebo symbolem, kterým vozidlům je vjezd do této oblasti povolen a popřípadě v jaké době. Takže ano, v uvedené době je povolen vjezd do pěší zóny vozidlům zásobování. Stát tam pak asi mohou libovolně dlouho a odjet mohou kdykoli....
3. B 13 zákaz vjezdu všech vozidel s okamžitou hmotností nad 3,5 t (i kdyby to bylo zásobování v povolené době)
4. to je divné, napadají mne dvě možnosti
4a. prostý žvást, že zyklouni mohou, není to tedy DZ
4b. DT E 13, která se vztahuje k B 13, tedy mohou cyklisté i s okamžitou hmotností nad 3,5 t, ale pouze ti, kteří zásobují.

Aby to dávalo smysl, který patrně chtějí, muselo by být pořadí B 13 a E 13 prohozené. Pak by se E 13 "zyklouni mohou" vztahovala k pěší zóně a nikoli k B 13. A nebo by to byla integrální součást IZ 6a, pouze technicky na dalším plechu. Úplně čisté by bylo na IZ 6a pořadí nápisů
- "zyklouni mohou",
- "ZÁSOBOVÁNÍ A až B, C až D"
a nakonec B 13.
« Poslední změna: 07 Května 2016, 00:16:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

problemo001

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:PĚŠÍ ZONA VJEZD ZÁSOBOVÁNÍ
« Odpověď #14 kdy: 07 Května 2016, 03:01:46 »

Děkuji mnohokrát všem za řádné vysvětlení, velice si toho vážím a určitě se mi tyto informace budou hodit k bránění, až mi úřad pošle dopis pro podání vysvětlení (jestli vůbec dorazí, jen lísteček mi tam městapo nechalo ale to vzal asi vítr) :)

... Tedy klidně lze i v 17.59 projet hranicí zóny...

Ano, jelikož tam asi budu jezdit častěji (1-2 do týdne kvůli potravinám) a pokud bych se náhodou zrdžel a projel okolo dané značky například v 18:01 a Městapo to mělo zaznamenané na kameře nebo vyfoceno atp. protože by si na mě prostě počkalo, znamená to tedy, že značka stejně nemá právní oporu, protože je špatně sestavená?  ???

« Poslední změna: 07 Května 2016, 03:19:53 od problemo001 »
IP zaznamenána